Emerson zaprezentowany w roli nowego piłkarza Barcelony

Dariusz Maruszczak

2 sierpnia 2021, 18:00

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś odbyła się prezentacja Emersona w Barcelonie. Poniżej znajduje się relacja na żywo z powitania Brazylijczyka w szeregach Blaugrany.

Konferencja prasowa dobiegła końca. Wkrótce przedstawimy pełny zapis wypowiedzi Laporty i Emersona.

Emerson na końcu konferencji odważył się powiedzieć po katalońsku, że bardzo się cieszy, że jest w Barcelonie. Podziękował prezydentowi za zaufanie i potwierdził, że da z siebie wszystko.

Laporta: Cieszę się, że spełniasz marzenie o grze w Barcelonie, życzymy ci samych sukcesów. Jesteś postrzegany jako wspaniała osoba, a dla nas bardzo ważne są zaangażowanie i szacunek. Dziękuję.

Emerson: Dla mnie pobyt tu to spełnienie marzeń dla mnie i mojej rodziny. Bardzo to doceniam, dam z siebie wszystko.

Laporta: Griezmann jest profesjonalistą, a my jesteśmy otwarci na wszystko, ponieważ Francuz wzbudza zainteresowanie na rynku, ale wszystko pozostało bez zmian. Ma kontrakt z Barceloną i będziemy go respektować, jeśli nic się nie wydarzy.

Laporta: W zespole jest świetna atmosfera. Dziękuję piłkarzom, z którymi negocjujemy, widziałem, że są bardzo zaangażowani, chcą osiągnąć coś znaczącego. Podobała mi się intensywność gry, pressing po stracie.

Laporta: Postaramy się, żeby sprawa Ilaixa się nie powtórzyła. Został mu rok kontraktu i nie chce zaakceptować warunków klubu. Nie akceptujemy tego i musimy wysłać wiadomość do cantery. Jest  świetnym graczem, a jeśli nie chce przedłużyć kontraktu, ma inne rozwiązania. Nie chcemy, żeby wychowankowie nie chcieli odnawiać kontraktów. Daliśmy mu szanse, ale klub jest nade wszystkim. Chciałbym, żeby ponownie to przemyślał i żebyśmy doszli do porozumienia. Nie możemy pozwolić na to, że awansujemy graczy, a później oni odchodzą bez korzyści dla klubu. Nie zaakceptujemy tego względem żadnego zawodnika.

Emerson: Zatrzymanie Messiego jest niemożliwe. Jest najlepszym piłkarzem na świecie i potrafi zrobić różne rzeczy, jeśli nie jest się ostrożnym. Przegrałem z nim za każdym razem, gdy się mierzyliśmy. Przegrałem też w finale Copa América i byłem smutny, ale jednocześnie szczęśliwy ze względu na Messiego, ponieważ na to zasłużył.

Emerson: Belletti i Dani Alves napisali historię na Camp Nou. Alves jest wzorem do naśladowania dla wielu zawodników. Rozmawiałem z nim i powiedział mi, żebym wykonywał swoją pracę.

Emerson o rywalizacji z innymi obrońcami: Przychodzę tu, aby wykonywać swoją pracę, walczyć o swoje miejsce, zawsze pamiętając o szacunku dla kolegów.

Laporta: Piłkarze, którzy zostali sprowadzeni, będą mogli zostać zarejestrowani. Chcielibyśmy jednak, żeby LaLiga była  pod tym względem bardziej elastyczna, jak to się dzieje w innych ligach. Robimy wszystko, co możliwe, żeby Messi został. Wszystko rozwija się dobrze. Widzę możliwość, że zostanie, ponieważ tego chce. Rozwiązujemy ważne sprawy dla obu stron. Podzielam zdanie prezesa Getafe Ángela Torresa. Wszyscy chcemy, żeby Messi został w LaLidze, ponieważ jest najlepszym piłkarzem na świecie i pomaga promować rozgrywki na całym świecie.

Laporta o budowie kadry: Napotkaliśmy poważne przeszkody, ale mamy czas, żeby poprawić zespół. Ze wzmocnieniami i awansem piłkarzy z cantery, stworzymy konkurencyjną drużynę. Mamy utalentowanych obrońców, ale sprowadziliśmy ich więcej. Zobaczymy, czy będziemy mogli pozyskać kolejnych graczy.

Emerson: Dla mnie to zaszczyt, że tu jestem. Od 9. roku życia na to pracowałem, dziękuję Atlético Mineiro i Betisowi, praca w tych klubach doprowadziła mnie do tego miejsca.

Emerson: To przyjemność tu być, marzyłem o grze w Barcelonie. Obiecuję, że na boisku dam z siebie wszystko. Wiem, że to trudne, ale zrobię, co w mojej mocy. Nie zabraknie mi ciężkiej pracy, zobowiązuje się do tego.

Laporta: Klauzula odejścia Emersona będzie wynosić 300 milionów euro. Wiem, że szybko się zaadaptujesz, będziesz się tu świetnie czuł i pokażesz cały swój talent.

Laporta: Jesteśmy tu po to, żeby przywitać Emersona. Dziękuję za obecność jego rodzinie, bliskim i agentowi. Myślę, że Emerson bardzo nam pomoże w budowie zwycięskiego projektu. Oglądając ten filmik, przypomniałem sobie Bellettiego czy Alvesa, muszą być dla ciebie punktem odniesienia. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na wiele lat.

Barcelona zaprezentowała filmik powitalny dla Emersona.

Rozpoczyna się konferencja prasowa z udziałem Emersona i Laporty.

Przypomnijmy, że kontrakt Emersona ma obowiązywać do 2024 roku, ale Barça ma już w planach przedłużenie umowy o kolejne dwa lata.

Emerson ma już za sobą sesję zdjęciową na Camp Nou, podczas której ucałował herb Barcelony.

Brazylijczyk wyszedł na murawę Camp Nou w stroju Blaugrany.

Nie poznaliśmy numeru Emersona, ale wiadomo już, że będzie podpisany na koszulce jako „E. Royal”.

Następnym etapem prezentacji będzie sesja zdjęciowa na Camp Nou.

Emerson podpisał plakat ze swoim wizerunkiem oraz koszulkę.

W sesji zdjęciowej uczestniczą kolejne osoby, w tym członkowie zarządu Barcelony.

Emerson wraz z rodziną i Laportą pozuje do zdjęć po podpisaniu umowy.

Joan Laporta wygłosił krótkie przemówienie przed podpisaniem kontraktu: Dziś mamy bardzo radosny dzień. Emerson jest piłkarzem o wielkim doświadczeniu w LaLidze. W Barcelonie lubi się dobry futbol i jestem pewny, że ten zawodnik bardzo nam pomoże w zbudowaniu Blaugrany przyszłości.

Wydarzenie można obejrzeć bezpośrednio w telewizji Barça TV+ lub za pośrednictwem kanału FC Barcelony na YouTube.

Emerson przybył do loży prezydenckiej, gdzie podpisuje kontrakt w towarzystwie Joana Laporty.

Emerson ma już za sobą badania medyczne i trening w Ciutat Esportiva u boku swojego rodaka Philippe Coutinho.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Witamy na pokładzie!
Vamos Emerson!

A może tak prezentacja POTĘŻNEGO MATHEUSA?

"Emerson: Zatrzymanie Messiego jest niemożliwe..."

Już się wystraszyłem że nie podpisze :D
konto usunięte

Musieli go akurat ubrać w ten pajacowaty komplet?

Ten fragment gdzie mówił w języku katalońskim nam dużo mówi, widocznie prawdą jest to, że gra w tym klubie to dla niego spełnienie marzeń i to dla niego coś specjalnego (i całowanie herbu), należy to docenić już na samym początku bo ja np. nie przypominam sobie by ktoś specjalnie uczył się dwóch czy trzech zdań po katalońsku na prezentacji, tym bardziej że to nie Hiszpan. Bardzo mi zaimponował, mam nadzieję, że będzie nam dawał wiele radości przez wiele lat swoimi rajdami na prawej stronie niczym Dani Alves :)

No i jak Panowie znawcy bedzie cos z chlopa u Nas?

świetne są te koszulki :)

Wkurzają mnie te prezentacje w Barcelonie, te Nazwisko bez numeru. Kiedyś Y. Toure został zaprezentowany z 17 a grał z 24, więc co za problem tu tak zrobić.
konto usunięte

Silny, szybki i zdecydowany. Zupelne przeciwienstwo Roberto, ktotego mam nadzieje, ze posadzi na lawce.

Coś czuję, że przynajmniej na początku wygra walkę o miejsce w podstawowej jedenastce z Dest'em. Ma większe doświadczenie na tym poziomie + w graniu na boku obrony bądź wahadle. Oby ich wzajemna rywalizacja w końcu zapewniła nam solidną prawą stronę na całej długości boiska.

Oby był jak Dani Alves bo potencjał jest.