The Times: UEFA nie chce odpuścić klubom Superligi

Maciej Łoś

2 sierpnia 2021, 14:00

The Times, Marca, Mundo Deportivo

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Kilka dni temu Sąd Gospodarczy w Madrycie uznał, że UEFA nie może karać klubów założycielskich Superligi. Jak podaje The Times, prezes europejskiej federacji Aleksander Čeferin wierzy jednak, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) podejmie inną decyzję.

W piątek Sąd Gospodarczy w Madrycie nakazał UEFA zaprzestanie stosowania jakichkolwiek sankcji wobec Realu Madryt, Barcelony i Juventusu - trzech drużyn, które nie zrezygnowały z chęci stworzenia Superligi. Cofnięte miały być też grzywny wobec pozostałych dziewięciu zespołów, które podpisały wcześniej dokument o założeniu nowych rozgrywek.

Prezes LaLigi Javier Tebas był bardzo zaskoczony decyzją Sądu Gospodarczego i poinformował o tym na swoim koncie na Twitterze, umieszczając link do artykułu ze strony internetowej Iusport specjalizującej się w prawie i sporcie:

Sędzia potwierdził, że żaden z 12 klubów nie zrezygnował z członkostwa w Superlidze. (...) Projekt Superligi jest kontynuowany przy udziale wszystkich klubów założycielskich. Wszelkie doniesienia prasowe lub komunikaty, które informowały o rezygnacji, okazały się nieprecyzyjne.

Według The Times, UEFA nie zamierza stosować się do wyroku Sądu Gospodarczego w Madrycie i będzie czekać na decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Słyszę TSUE to mnie szlag trafia.
Komentarz usunięty

@Eto'opiryna TSUE potwierdzi, że UEFA nie ma monopolu i po sprawie. Nie łykaj rządowej propagandy. Tak to jest, jak się chce brak kasę a olewa się zasady

@Eto'opiryna Cóż, pomijając całą prawną otoczkę, którą TSUE dla pozoru jest otoczone, jest to ciało realizujące w niemal 100% zlecenia politycznych salonów oraz gospodarczych , głównie energetycznych potentatów. Nie dziwię się więc Twojemu wkurzeniu. A będzie coraz gorzej i to nie dla PiS czy jakiejkolwiek innej partii, ale całej Europy. Odliczanie do upadku tzw. Starego Kontynentu w kształcie jaki znamy już trwa, a zmiany będą tragiczne w skutkach i nieodwracalne. Wystarczy zastanowić się czym tak naprawdę dla Europy jest projekt firmowany przez Timmermansa "Fit for 55", a którego TSUE będzie gwarantem wymuszenia na państwach Unii.
« Powrót do wszystkich komentarzy