Sport: Leo Messi nie wróci do treningów, dopóki nie podpisze kontraktu

Maciej Łoś

1 sierpnia 2021, 09:30

Sport

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Kibice Barcelony wciąż czekają na powrót Leo Messiego. Argentyńczyk nie rozpocznie jednak treningów, dopóki nie podpisze kontraktu z klubem. Pierwotnie napastnik miał stawić się w centrum treningowym w poniedziałek.

Choć Leo Messi osiągnął już porozumienie z Barceloną w kwestii podpisania nowej umowy na kolejne pięć lat, to wciąż sprawa ta nie została doprowadzona do końca. Klub cały czas pracuje nad zmniejszeniem wydatków na płace, ponieważ ich limit uniemożliwia powrót Argentyńczyka. Obie strony chcą zamknąć tę operację jak najszybciej, żeby zawodnik mógł rozpocząć treningi.

Piłkarze Barcelony, którzy uczestniczyli w finale Copa América, otrzymali zgodę na wydłużenie urlopów do 2 sierpnia. Mimo to Sergio Agüero i Emerson od kilku dni są już w Barcelonie, ale wciąż brakuje kapitana. Spekulowano nad tym, że Messi dołączy do treningów Barçy jeszcze przed podpisaniem umowy, ale klub kategorycznie odrzucił tę możliwość. Byłoby to możliwe z prawnego punktu widzenia, jeśli piłkarz byłby ubezpieczony, ale Argentyńczyk ma czekać na nową umowę.

Z tego powodu, jeśli kontrakt nie będzie podpisany do poniedziałku, Messi nie będzie uczestniczył w treningach, przez co może nie zdążyć przygotować się odpowiednio przed inauguracją LaLigi 15 sierpnia przeciwko Realowi Sociedad. Argentyńczyk nie martwi się tym zbytnio i przebywa obecnie na wakacjach, gdzie trenuje prywatnie, żeby utrzymać formę fizyczną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Typowy Home Office.

Niby na dobrej drodze, ale jak dalej pójdzie to Messi będzie miał cały rok urlopu, w oczekiwaniu na barce

To logiczne że nie zacznie treningów bez podpisania umowy. Po pierwsze praca bez umowy jest łamaniem prawa, a po drugie Laporta walczy z limitem płacowym.

Pewnie na jachcie robi przebieżki i sprinty :D

" Klub cały czas pracuje nad zmniejszeniem wydatków na płace, ponieważ ich limit uniemożliwia powrót Argentyńczyka. Obie strony chcą zamknąć tę operację jak najszybciej"
Znając wielokrotnie deklarowaną, wielką miłość do klubu, może Leo Messi w ramach tej obustronnej współpracy zmniejszyłby swoje wynagrodzenie z 50 do 5 mln?
Wtedy udałoby się zamknąć operację możliwie szybko.
Teraz zupełnie poważnie - jest bardzo prawdopodobne że Barcelony NIE STAĆ na wynegocjowaną kwotę kontraktu.
Messi nadal chce kosmicznych pieniędzy, inny zawodnicy nie mają zamiaru obniżać swych płac by finansować jego powrót.
Czy dojdzie do porozumienia pomiędzy obiema stronami?

a co ma powiedzieć :)
Jak by Messi miał odejść juz by odszedł od nas.

Widać, ze wszystko czeka na redukcje płac w klubie i odejścia.
Trzeba zakładać, ze wszystko się uda - niestety nie jego, ze mamy takie bagno finansowe teraz. I tak widać, ze jest progress w grze. To co widać teraz a rok temu to niebo, a ziemia.

W końcu mam 9, a zaraz wraca 2 dziewiątka i to jeszcze lepsza jak będzie zdrowa.

W pomocy widać chemię - ja liczę, ze Gavi i Nico wejdą do 1 zespołu.
De Jonge, Pedri, Sergio, Gavi, Nico i jeszcze Kay który tez dołączy będą naprawde mocną paką.

Jedyne co trzeba zrobić to z Philippe dać mu 2 miesiące dobrego treningu.
Dembele tak samo - niech nie gra nawet - 5 miesięcy ale w końcu zapłacić za zbudowanie u niego mięśni nóg - chłop z tym ma problem tylko.

Messi nawet we wrześniu pod koniec moze zaczać grać - mamy kim atakaować bez pośpiechu. Pod koniec września zaczynają się dopier schody w zespołach.

Jest na tyle doświadczony ze sam sporo jest w stanie przepracować. To najmniejszy problem.

A Laporta jutro wyjdzie i powie, ze wszystko jest na dobrej drodze xD

Pracuje zdalnie na wakacjach, takie czasy

Wow, niesamowity news.

Spoko Messi jest taki dobry że on nie potrzebuje żadnego przygotowania do sezonu i zgrania z nowymi zawodnikami przed ligą

Tez bym nie poszedł do pracy bez umowy :)