Sport: Utalentowany napastnik opuści Barcelonę

Julia Cicha

26 lipca 2021, 18:30

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Sport, Iker Bravo niedługo opuści FC Barcelonę. Młody napastnik postanowił odejść z klubu i nie pojawił się już na treningu juvenilu B, do którego go przydzielono. Nie pojedzie też dziś po południu do Olotu, gdzie rozpocznie się przedsezonowe zgrupowanie.

16-latek był świetnym napastnikiem cadete A, z którym zdobył mistrzostwo. Występował też w reprezentacji Hiszpanii do lat 16 i strzelał wiele goli, co spowodowało, że zainteresowało się nim wiele drużyn. Wśród nich pojawiły się Juventus, który pozyskał już Pablo Moreno i Alejandro Márquesa, oraz Roma. W Niemczech mówiono m.in. o Bayerze Leverkusen i Eintrachcie. Drugi z klubów zakontraktował niedawno Fabio Blanco z Valencii.

Przyszłość Bravo jest jeszcze nieznana, ale prawdopodobnie dowiemy się więcej w ciągu kilku dni. Zawodnik rozważał pozostanie w Barcelonie, ale propozycja finansowa i sportowa nie była dla niego zadowalająca. Iker liczył na przeskok do juvenilu A, a zaproponowano mu tylko grę w juvenilu B. Według Sportu to jedna z głównych przyczyn jego odejścia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli w wieku 16 lat masz propozycje gry w 4 zespole Barcy to nie dziwota że jednak chce zmiany. I sportowej i finansowej.
On milionowego kontraktu dostanie. Ale zapewne złapie się gdzieś do drużyny B.

Jak wybrał kasę to nawet mi nie szkoda.

Może dlatego że do Juvenilu A trafił rok temu jeden z lepszych młodych napastników w Hiszpanii, perełka z Rayo Luzzi. Ktoś wg wie co się z nim dzieje bo cicho coś o nim ostatnio?

Wielki talent, zbierał nawet lepsze opinie obserwatorów niż Gavi, możliwe że wybierze kasę, ale dopóki nie będzie oficjalnych informacji że związał się z jakimś klubem to będę liczył że dogada się z Barceloną.

Szkoda strasznie :((

Straszny niedosyt i ból dolnej części ciała. Miałem co do niego wielką nadzieję i widziałem w nim pierwszą '9' od dawna wychowaną i wprowadzoną do pierwszej drużyny z La Masii. Wielka szkoda. Powodzenia Iker !

Szerokiej drogi.