Sport: Emerson pozostanie w Barcelonie na prośbę Koemana

Mateusz Doniec

7 czerwca 2021, 09:00

Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje Sport, Ronald Koeman jest zdania, że Emerson może zaadaptować się do zespołowego stylu gry Barcelony oraz wnieść do drużyny siłę. Brazylijczyk może więc zostać w zespole i ma zostać zaprezentowany pod koniec lipca.

W środę Barcelona ogłosiła oficjalnie, że skorzysta z opcji wykupienia Emersona, który przebywał przez ostatnie dwa lata w Realu Betis. Brazylijczyk przybywa do stolicy Katalonii, aby wzmocnić linię obrony, czyli formację, która sprawiała najwięcej problemów w ostatnim sezonie. Dziennik Sport podaje, że agent Emersona Frederico Pena spotkał się w piątek z Mateu Alemanym i Rafą Yuste, aby dowiedzieć się, jaki plan szykuje dla Brazylijczyka klub. W ostatnich dniach spekulowano, że celem Blaugrany może być próba zarobienia na obrońcy. Barcelona zamierza jednak zatrzymać go w pierwszym zespole.

Emerson wzmocni prawą stronę defensywy na prośbę Ronalda Koemana. Holenderski szkoleniowiec obserwował go i uważa, że zaadaptuje się on do zespołowego stylu gry Barcelony, a ponadto może wnieść sporo siły w strefie, w której jej w ostatnim czasie brakuje. Ostatecznie Emerson stał się zawodnikiem nie na sprzedaż, a co za tym idzie, nie będzie przedmiotem żadnej wymiany, która miałaby wyrównać finanse klubu.

22-latek jest trzecim transferem Barcelony na kolejny sezon. Zarówno Kun Agüero, jak i Éric García przeszli już testy medyczne i zostali oficjalnie zaprezentowani jako zawodnicy Dumy Katalonii. Brazylijczyk musi jeszcze poczekać na swoją kolej. Przewiduje się, że Emerson zostanie zaprezentowany pod koniec lipca. Wszelkie plany zależą jednak od Copa América. Były zawodnik Atlético Mineiro przebywa aktualnie z reprezentacją Canarinhos, zastępując Daniego Alvesa, który z powodu kontuzji nie mógł wziąć udziału w eliminacjach do mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze.

Data prezentacji Emersona zależy od tego, czy otrzyma on powołanie do kadry Brazylii, która ma ogłosić skład w ciągu najbliższych kilku dni. Jeśli ostatecznie Tite nie zdecyduje się powołać Emersona, jego prezentacja może odbyć się wcześniej niż pierwotnie zakładano. Klub wierzy w Brazylijczyka, a dowodem tego zdaniem dziennika jest opcja przedłużenia kontraktu do 2026 roku, nad którą zarząd już debatuje.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to Dest sobie pograł :)

kiepski kopacz - niestety idealnie się tu wpasuje :/ gdzie są jakieś wzmocnienia - cały czas budujemy ławkę rezerwowych :/

Sport niesamowicie przetwarza informacje:
1. Logicznym jest że jeśli Barcelona ogłosiła przybycie Emersona to znaczy że pion sportowy z Koemanem na czele chcą go w Barcelonie.
2. Wiemy że Laporta chciał sprzedać Emersona, ale nie było godnych ofert do rozpatrzenia.
3. Pozostanie Koemana to także konsekwencje dla poszczególnych zawodników - jeśli Koeman chce Emersona w zespole to znaczy że Roberto jest na sprzedaż, ale niestety tylko teoretycznie, bo Laporta nie kontraktując Wijnalduma zostawia otwartą furtkę Robertom, Fernandesom i innym Pjanicom co mnie osobiście niepokoi. Szczerze nie widzę możliwości aby Barcelona sprowadziła innego zawodnika za którego alternatywnie trzeba zapłacić 30-40mln euro i dać mu i tak wyższą pensję niż Wijnaldumowi.

Bardzo dobrze rywalizacja potrzebna niech walczą o pierwszy skład

Jak w ogóle można traktować wymysły pismaków o rzekomej chęci przedłużenia kontraktu z gościem, który nie zagrał w Barcelonie nawet ćwierć minuty? :P

Bardzo dobra wiadomość