Co do Songa:
Nie zgodzę się z autorem że Song nie daje nam więcej niż mógłby dać dos Santos. Song to min siła, doświadczenie, odbiór i gra głową a tego dos Santos nie ma. Nie można powiedzieć że eksperyment z Songiem w obronie był klapą. Fakt nie grał rewelacyjnie na środku obrony ale też była to dla niego nowa rola i nie zapominajmy że jest z nami kilka miesięcy. Jeżeli da mu się szanse jeszcze w 5-8 meczach i się nie sprawdzi wtedy ok - będziemy mieli wiedzę że Song w obronie może grać ale w ostateczności.
Jak dla mnie Alex jest obecnie w lepszej formie niż Sergio.I to on powinien grać - przede wszystkim dlatego że daje nam więcej w defensywie a ona u nas kuleje.
Pamiętajmy że Song grał kilka sezonów w Anglii i ostatnie dwa sezony był kluczową postacią Arsenalu. Oglądałem tamten Arsenal i zawsze gra Songa budziła u mnie podziw - myślałem że fajnie by było gdy zagrała kiedyś u nas.
Dajmy mu trochę czasu - niech wejdzie w pełni w tą drużynę a jestem pewien że da nam dużo, pod warunkiem że mu się na to pozwoli.
Co do Villi
Moim zdaniem problemem nie jest forma Davida tylko to jakim systemem gra obecnie Bracelona i gdzie w tym systemie gra Villa. Jak dla mnie to nie jest skrzydłowy i nigdy nie będziemy mieli z niego prawdziwego pożytku jeżeli będzie grał na skrzydle. Villa to typowa 9 i tylko jego klasa sprawia że radzi sobie jako tako na skrzydle. Trzeba sobie też zadać pytanie jaki napastnik znajdujący się na rynku będzie pasował do stylu Barcy? Neymar? Wydaje mi się że to taki grajek który gra dobrze jeżeli gra zespołu jest ustawiona pod niego. A u nas jest Messi i to on jest nr 1 i ciężko będzie znaleźć klasowego piłkarza który da nam zarówno jakość z przodu jak i będzie umiał poradzić sobie z rolą zawodnika nr 2 w ataku.
Sprzedać Ville? Tak ale tylko wtedy kiedy zdecydujemy się kupić napastnika o innej charakterystyce. Bo jak dla mnie Barcelonie potrzeba czegoś nowego z przodu. Każdy wie jak gramy, coraz więcej klubów potrafi sobie z tym radzić. Przede wszystkim Madryt znalazł na nas sposób.
Jeśli Guaje odejdzie to wolałbym wysokiego, silnego napastnika (Llorente, Cavani, Damiao) niż kolejnego pół skrzydłowego pół napastnika (Neymar, Wallcott).
Judo
Mi też sie wydaję że Tito nic nie zrobi z obecnym systemem. Ma wyniki za sobą 6 wygranych 1 remis 8 pkt przewagi nad Madrytem - nie logicznym było by coś zmieniać. Ale myślę że coraz więcej osób (mam nadzieje że także w klubie) widzi potrzebę zmiany taktyki.
Kolejnym aspektem - który sprawia że nasza gra nie wygląda już tak dobrze to fakt że mamy za mało jakości w ataku. Uzależnilismy sie od Messiego.Nie oszukujmy sie - Pedro, Tello - to sie są gracze z najwyższej półki. Alexis ma potencjał ale obecnie jest w kiepskiej formie - presja klubu chyba tez daje znac o sobie. Villa - nie wiem co mam napisać bo mało gra. Widze go w składzie ale tylko w środku ataku a nie na skrzydle. Pozostał nam Mesii który jako jedyny prezentuje formę i poziom taki jaki przystało do takiego klubu jak Barca. Kiedyś w ataku mieliśmy min 2 graczy o topowej klasie i formie. Atak Henry-Eto'o-Messi siał postarch dlatego ze wszyscy trzej byli w gazie i prezentowali jakość. Teraz został nam tylko Mesii...
Mieliśmy Zlatana z TOP 5 napastnikow ale polityka zespolu zakłada budowanie druzyny wokół Leo - to spowodowało tarcia na linii Zlatan-Messi-Guardiola...
Potrzebujemy jeszce jednego top napastnika bo cienko to widzę...
Challenger - czekałem na taki tekst!
Dawno sie nie logowałem i raczej tylko czytałem ale tym razem kusiło mnie tak mocno by sie do tego odnieść.
Co do meczu: ten mecz to ostatni dzwonek alarmowy! Trzeba zmienić ustawienie!
Wiem że ta opinia będzie kontrowersyjna ale powodem naszej słabszej gry jest Messi! Mimo goli i asyst to jednak jak się przyjżeć uważniej to Leo głownie drepcze w środku. Czasem aż sie prosi by przy swojej szybkości i sprycie urwał sie stoperom i ruchem wymusił podanie na wolne pole. Mamy tak kreatywnych cracków w środku jak Xavi, Iniesta, Fabregas czy nawet Busqets. Każdy z nich może zagrac piłkę na nos. Łatwo sobie wyobrazić co by było gdyby Messi dostał 2-3 piłki na wolne pole nawet 1 na 1 z ostatnim obrońcą. Tymczasem Leo biega tylko wtedy kiedy ma piłkę - bardzo, bardzo rzadko zbiera się do kontrataku, lub biegnie sprintem za akcją skrzydłem. Co zrobić?
Zmienić Leo pozycję! Dla dobra Barcy!
Gdzie ma grać? Są 2 pozycje: a) skrzydło - prawe (jak dawniej) , lub mogłby grać wymienni z drugim skrzydłowym raz na lewym raz na prawym. b) środek pomocy - i to wg mnie byłby strzał w 10! Pomoc Xavi- Busqets-Messi, Atak Pedro-Villa-Iniesta ----> Mniam!!! Lub wersja mniej ofensywna: Pomoc Busqets-Mesii-Song itd. Ja widzę Messiego za środkowym napastnikiem - taki ofensywny środkowy pomocnik - media punta! Wyobrażam sobie Messiego wchodzącego z drugiej linii w pole karne rywali po klepce ze środkowym napastnikiem...
moim zdaniem dobre losowanie bayern nie zachwyca - szcegolnie w obronie maja problemy. mam nadzieje ze sprawa awansu rostrzygnie sie w pierwszym meczu choc z drugiej strony napewno latwo nie bedzie, na poziomie 1/4 kazdy moze wygrac z kazdym
brawo dla VV ale warto też zauważyć że obrona gra świetnie (Pique wymiata) praktycznie nie popełniejąc błędów. Poza tym fakt że Barca w tym sezonie mało traci spowodowny jest posiadaniem piłki. Prawie w każdym meczu powyzej 60% - i jak to mówi trener Benhałer: kiedy my mamy piłke to nie mają jej przeciwnicy - czy cos takiego ;)
ogolnie siwteny sezon - najwiecej strzelamy, mało tracimy, jak nie zdobedziemy co najmniej 2 trofeów to będzie dziwne
do redakcji: ta wiadomosc dnia jest juz w serwisie od 01.09 a mamy 03.09 wiec srednio pasuje do niej tytul wiadomosc dnia. albo zmienic tytul na stronie glownej na: wiadomosc tygodnia, albo zmieniac wiadomosci dnia codziennie
chłopak powinien grac jak najwiecej bo widac od razu ze im wiecej gra tym czuje sie pewniej na boisku a co za tym idzie gra coraz lepiej, wiadomo ciezko go gdzies wcisnac przy ataku h-e-m ale przy pewnym wyniku Pep powinien go wpuszczac jak najszybciej na plac gry
najgorsze:
nie da sie ukryc ze widac bylo brak vaviego ktory elegancko dyktuje tempo gry - wie kiedy przyspieszyc a kiedy zwolnic az sie towarzystwo ustawi do ataku pozycyjnego, z malorca role ta mial pelnic iniesta jednak od razu widac ze to raczej typ "wichury" (moze ze wzgledu ostatnich wystepow na skrzydle) niz palymakera stąd brak rytmu gry typowego dla Barcy
Komentarze
0
Co do Songa:
Nie zgodzę się z autorem że Song nie daje nam więcej niż mógłby dać dos Santos. Song to min siła, doświadczenie, odbiór i gra głową a tego dos Santos nie ma. Nie można powiedzieć że eksperyment z Songiem w obronie był klapą. Fakt nie grał rewelacyjnie na środku obrony ale też była to dla niego nowa rola i nie zapominajmy że jest z nami kilka miesięcy. Jeżeli da mu się szanse jeszcze w 5-8 meczach i się nie sprawdzi wtedy ok - będziemy mieli wiedzę że Song w obronie może grać ale w ostateczności.
Jak dla mnie Alex jest obecnie w lepszej formie niż Sergio.I to on powinien grać - przede wszystkim dlatego że daje nam więcej w defensywie a ona u nas kuleje.
Pamiętajmy że Song grał kilka sezonów w Anglii i ostatnie dwa sezony był kluczową postacią Arsenalu. Oglądałem tamten Arsenal i zawsze gra Songa budziła u mnie podziw - myślałem że fajnie by było gdy zagrała kiedyś u nas.
Dajmy mu trochę czasu - niech wejdzie w pełni w tą drużynę a jestem pewien że da nam dużo, pod warunkiem że mu się na to pozwoli.
0
Co do Villi
Moim zdaniem problemem nie jest forma Davida tylko to jakim systemem gra obecnie Bracelona i gdzie w tym systemie gra Villa. Jak dla mnie to nie jest skrzydłowy i nigdy nie będziemy mieli z niego prawdziwego pożytku jeżeli będzie grał na skrzydle. Villa to typowa 9 i tylko jego klasa sprawia że radzi sobie jako tako na skrzydle. Trzeba sobie też zadać pytanie jaki napastnik znajdujący się na rynku będzie pasował do stylu Barcy? Neymar? Wydaje mi się że to taki grajek który gra dobrze jeżeli gra zespołu jest ustawiona pod niego. A u nas jest Messi i to on jest nr 1 i ciężko będzie znaleźć klasowego piłkarza który da nam zarówno jakość z przodu jak i będzie umiał poradzić sobie z rolą zawodnika nr 2 w ataku.
Sprzedać Ville? Tak ale tylko wtedy kiedy zdecydujemy się kupić napastnika o innej charakterystyce. Bo jak dla mnie Barcelonie potrzeba czegoś nowego z przodu. Każdy wie jak gramy, coraz więcej klubów potrafi sobie z tym radzić. Przede wszystkim Madryt znalazł na nas sposób.
Jeśli Guaje odejdzie to wolałbym wysokiego, silnego napastnika (Llorente, Cavani, Damiao) niż kolejnego pół skrzydłowego pół napastnika (Neymar, Wallcott).
0
Judo
Mi też sie wydaję że Tito nic nie zrobi z obecnym systemem. Ma wyniki za sobą 6 wygranych 1 remis 8 pkt przewagi nad Madrytem - nie logicznym było by coś zmieniać. Ale myślę że coraz więcej osób (mam nadzieje że także w klubie) widzi potrzebę zmiany taktyki.
Kolejnym aspektem - który sprawia że nasza gra nie wygląda już tak dobrze to fakt że mamy za mało jakości w ataku. Uzależnilismy sie od Messiego.Nie oszukujmy sie - Pedro, Tello - to sie są gracze z najwyższej półki. Alexis ma potencjał ale obecnie jest w kiepskiej formie - presja klubu chyba tez daje znac o sobie. Villa - nie wiem co mam napisać bo mało gra. Widze go w składzie ale tylko w środku ataku a nie na skrzydle. Pozostał nam Mesii który jako jedyny prezentuje formę i poziom taki jaki przystało do takiego klubu jak Barca. Kiedyś w ataku mieliśmy min 2 graczy o topowej klasie i formie. Atak Henry-Eto'o-Messi siał postarch dlatego ze wszyscy trzej byli w gazie i prezentowali jakość. Teraz został nam tylko Mesii...
Mieliśmy Zlatana z TOP 5 napastnikow ale polityka zespolu zakłada budowanie druzyny wokół Leo - to spowodowało tarcia na linii Zlatan-Messi-Guardiola...
Potrzebujemy jeszce jednego top napastnika bo cienko to widzę...
0
Challenger - czekałem na taki tekst!
Dawno sie nie logowałem i raczej tylko czytałem ale tym razem kusiło mnie tak mocno by sie do tego odnieść.
Co do meczu: ten mecz to ostatni dzwonek alarmowy! Trzeba zmienić ustawienie!
Wiem że ta opinia będzie kontrowersyjna ale powodem naszej słabszej gry jest Messi! Mimo goli i asyst to jednak jak się przyjżeć uważniej to Leo głownie drepcze w środku. Czasem aż sie prosi by przy swojej szybkości i sprycie urwał sie stoperom i ruchem wymusił podanie na wolne pole. Mamy tak kreatywnych cracków w środku jak Xavi, Iniesta, Fabregas czy nawet Busqets. Każdy z nich może zagrac piłkę na nos. Łatwo sobie wyobrazić co by było gdyby Messi dostał 2-3 piłki na wolne pole nawet 1 na 1 z ostatnim obrońcą. Tymczasem Leo biega tylko wtedy kiedy ma piłkę - bardzo, bardzo rzadko zbiera się do kontrataku, lub biegnie sprintem za akcją skrzydłem. Co zrobić?
Zmienić Leo pozycję! Dla dobra Barcy!
Gdzie ma grać? Są 2 pozycje: a) skrzydło - prawe (jak dawniej) , lub mogłby grać wymienni z drugim skrzydłowym raz na lewym raz na prawym. b) środek pomocy - i to wg mnie byłby strzał w 10! Pomoc Xavi- Busqets-Messi, Atak Pedro-Villa-Iniesta ----> Mniam!!! Lub wersja mniej ofensywna: Pomoc Busqets-Mesii-Song itd. Ja widzę Messiego za środkowym napastnikiem - taki ofensywny środkowy pomocnik - media punta! Wyobrażam sobie Messiego wchodzącego z drugiej linii w pole karne rywali po klepce ze środkowym napastnikiem...
0
Mourinho w Realu?
z gówna nawet Michał Anioł nic nie wyrzeźbi!!!
0
moim zdaniem dobre losowanie bayern nie zachwyca - szcegolnie w obronie maja problemy. mam nadzieje ze sprawa awansu rostrzygnie sie w pierwszym meczu choc z drugiej strony napewno latwo nie bedzie, na poziomie 1/4 kazdy moze wygrac z kazdym
Visca el Barca!
0
brawo dla VV ale warto też zauważyć że obrona gra świetnie (Pique wymiata) praktycznie nie popełniejąc błędów. Poza tym fakt że Barca w tym sezonie mało traci spowodowny jest posiadaniem piłki. Prawie w każdym meczu powyzej 60% - i jak to mówi trener Benhałer: kiedy my mamy piłke to nie mają jej przeciwnicy - czy cos takiego ;)
ogolnie siwteny sezon - najwiecej strzelamy, mało tracimy, jak nie zdobedziemy co najmniej 2 trofeów to będzie dziwne
0
jeżeli chodzi o transery to zdecydowanie bardziej bym preferował:
ribery, villa, plus dodatkowo jakis obronca lewy w przypadku odejscia sylwka
0
do redakcji: ta wiadomosc dnia jest juz w serwisie od 01.09 a mamy 03.09 wiec srednio pasuje do niej tytul wiadomosc dnia. albo zmienic tytul na stronie glownej na: wiadomosc tygodnia, albo zmieniac wiadomosci dnia codziennie
0
a propo bojana:
chłopak powinien grac jak najwiecej bo widac od razu ze im wiecej gra tym czuje sie pewniej na boisku a co za tym idzie gra coraz lepiej, wiadomo ciezko go gdzies wcisnac przy ataku h-e-m ale przy pewnym wyniku Pep powinien go wpuszczac jak najszybciej na plac gry
najgorsze:
nie da sie ukryc ze widac bylo brak vaviego ktory elegancko dyktuje tempo gry - wie kiedy przyspieszyc a kiedy zwolnic az sie towarzystwo ustawi do ataku pozycyjnego, z malorca role ta mial pelnic iniesta jednak od razu widac ze to raczej typ "wichury" (moze ze wzgledu ostatnich wystepow na skrzydle) niz palymakera stąd brak rytmu gry typowego dla Barcy