O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Messi, Maradona, Laudrup
  • Ulubione zespoły Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od ~1998

Statystyki

  • Dni w serwisie 3216
  • Liczba komentarzy 921
  • Polecenia 85

Komentarze

0

Wiesz kto jeszcze jest "człowiekiem jednego zwodu"? Messi. Argument bez sensu, a do tego mógłbyś przynajmniej nazwisko nauczyć się pisać.

2

Barcelona gra atakiem pozycyjnym i od lat akcje wyglądają podobnie, więc nie wiem kto tu meczów nie ogląda. Po to został sprowadzony, żeby takie próby indywidualne były i bardzo dobrze, że próbuje, ale to nie znaczy, że "jako jedyny próbuje coś zrobić". A inna sprawa to że wczoraj Barca męczyła się przez godzinę bez bramek właśnie przez jego nieskuteczność. To jest fakt, który trzeba zaakceptować, a nie z klapkami na oczach oznajmiać, że "wy to chyba meczów nie oglądacie"

15

Pavon grał dobrze w obydwu meczach. To, że go nie znasz, nie znaczy że słabo grał. Meza - owszem, nieporozumienie.

0

To nie jest dobre porównanie. Neymar już wtedy odstawał niewiarygodnie od całej reszty ligi, do tego jako skrzydłowy, którego rolą jest napędzanie akcji ofensywnych dzięki dryblingowi. Gołym okiem było widać, że już wtedy był wybitnym dryblerem, więc z automatu miał na to papiery. Z Arthurem problem jest taki, że po pierwsze: na pewno nie odstaje tak, jak wtedy Neymar, i po drugie: o wiele trudniej jest zweryfikować jego potencjał w roli rozgrywającego, skoro gra w lidze, w której ewidentnie nie kładzie się tak dużego pressingu na pomocników i nie ma aż takiego zaplecza taktycznego, które u nas utrudniałoby mu adaptację i grę. Po jego stylu gry widać, że lubi sobie pobiec z piłką, a to dlatego, że w Brazylii dają mu na to miejsce. U nas póki co tylko Messi jest w stanie to robić w gęstym środku pola bez straty piłki. Na pewno ma fajne tendencje do inteligentnego przyjmowania piłki w stylu Xaviego, ale poziom defensywy w Brazylii nie weryfikuje tego typu atutów do końca.

0

Koledze polecam oglądać mecze, skoro już się na nie powołujesz.

Zobacz wszystkie

33

Rozumiem, że w kwestii medialnych spekulacji można nie ufać pewnym źródłom, ale w kwestii wywiadów już nie przesadzajmy, chyba potrafią napisać to, co ktoś powiedział

19

Możecie teraz mówić, co chcecie, ale Neymar powiedział właśnie to, co chciałoby powiedzieć wielu naszych zawodników, ale tego zrobić nie mogą ;)

15

Pavon grał dobrze w obydwu meczach. To, że go nie znasz, nie znaczy że słabo grał. Meza - owszem, nieporozumienie.

6

Papiery chłopak ma. Technicznie ma wszystko. Ale moim zdaniem brakuje mu wciąż tej sportowej złości, ciągu na bramkę. Może wypożyczenie by mu pomogło, w trochę mniej gwiazdorskim zespole nabrałby pewności siebie.

4

Ech, sami lojaliści. Chłopak ma okazję ustawić finansowo siebie i swoją rodzinę, to czemu ma tego nie robić? W Barcelonie coraz rzadziej korzystającej z zawodników cantery nie ma większych szans na zrobienie kariery, niż w City. Jest to ruch zrozumiały bez znaczenia, czy będzie to typ zawodnika przywiązanego wciąż sercem do Barcy, czy typ najemnika. Jeśli jest przywiązany i zrobi karierę, to i tak ma szansę wrócić, a jeśli jest najemnikiem, to w ogóle nie ma dyskusji o jego motywach. Patrzycie na futbol zbyt idealistycznie.