kimas
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Sulechów
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To jest odpowiedzialnosc trenera tak zmotywowac i przede wszystkim ustawic druzyne, ze nawet nie grajac na 100% sa w stanie utrzymac wynik. On wystawil w rewanzu sklad i ustawienie z dupy i taka jest prawda.
0
I od 5 lat nic nie znaczymy w lidze mistrzow :)
To nie tak, ze Rakitic jest slaby, wrecz przeciwnie, bardzo dobry, ale ja widze w nim synonim pecha. Dlaczego? Bo jest zolnierzem tchorza Valverde, w sensie, ze wypelnia jego zalozenia taktyczne w 100% i dlatego jest jego ulubiencem. Tak samo skupia sie glownie na podejmowaniu tchorzliwych bezpiecznych decyzji i dlatego go nie lubie. Pokazywal wiele razy, ze potrafi, jak powiedzmy zrywal sie z lancucha ram taktycznych to gral super pilke, przecinajaca obrone. Najgorsze jednak w tej zachowawczej grze jest to, ze zamiast teoretycznie dawac balans w srodku pola, to jest odwrotnie, czesto nasi przeciwinicy maja krater wolnego miejsca i co za tym idzie chaos w obronie. Jest dla mnie zrodlem tego, ze stracilismy kontrole i dominacje, ktora dawala nam sukcesy w Europie. W momencie gdy odszedl Xavi, Ivan na stale wskoczyl w jego miejsce, jednak z innymi zadaniami i jest lipa. Dlatego nazywam go hamulcowym. A twierdzenie, ze pomaga Messiemu to bzdura. Jesli chcemy wrocic do wygrywania w LM, to nie ma miejsca na chaos w srodku, dlatego tak bardzo potrzebna jest nam eksplozja talentu Arthura, ktory jest mala kopia Xaviego i Coutinho w miejscu Iniesty, ktory moze nie ma jakosci jak Andres, ale nadaje sie super do kombinacyjnej gry. Z Arthurem na boisku i Busquets gra o wiele lepiej, bo w koncu nie musi latac za trzech i pokrywac wielu przestrzeni na raz.
Rakitic najlepiej gral w pierwszym sezonie Lucho, gdy gralismy bardzoej bezposrednia pilke i mogl grac szybko i czesto wyzej.
2
Pupila Arthura? Chłopie ten koleś jest kluczem do tego, żebysmy znowu kontrolowali mecze w środku pola i odnosili sukcesy w LM. Problemem jest hamulcowy Rakitic i to przez niego Cou jest na skrzydle.
0
Rozumiem Twoje obawy, rozumiem, ze gdy Pep przychodzil, to bylismy na innym poziomie i miejscu, ze on mial latwiej, bo prowadzil wczesniej tych chlopakow i przyklady Oleguera (to byl crack nad cracki ;) ), Jeffrena, Cuenci, Tello sa bardzo dobre, bo obecni moga byc podobni. Jednak tu tez nie rozchodzi sie o to zeby rzucac mlodych na hurr durr, bo cantera, a o to by dac odpowiednia ilosc szans tym najbardziej rokujacym i zobaczyc. Tak naprawde paradoksalnie poki mamy Messiego i tak silna ekipe jest to o wiele latwiejsze, bo gramy wiele spotkan, gdzie mozemy wysoko prowadzic, czy z tymi slabymi na Camp Nou. Nawet Ci wyzej wymienieni mieli ogrom szans na pokazanie sie. Nikt oprocz de facto Leo i zachowujac proporcje moze Bojana czy Thiago nie wszedl z marszu i gral dobrze jak brakujacy element. Kazdy mial swoje problemy, ale z czasem ci najsilniejsi psychicznie ukazywali swoj caly potencjal. Ja zawsze bede tu przywolywal przyklad Sergiego Roberto, ktorego sto razy sprzedawalem, bo dla mnie byl mega ciamajda z potencjalem na poziomie Tello czy innego sredniaka. A jednak walczyl walczyl, byc moze glownie ze swoja glowa, az odpalil i jest teraz mega wazny. Widzac jego zaangazowanie w ten klub, ile serca zostawia na boisku, wlasnie tego oczekuje od wychowankow. Zdaje sobie sprawe, ze nie kazdy odpali, ale zamiast katowac pierwszy sklad szczegolnie pozna jesienia, co mecz wystawiac Pique, Rakiticia, Busiego czy Suareza, dajmy szanse co jakis czas mlodym. Wezmy jednego czy dwoch na lawke i dajmy wejsc przy wysokim wyniku. Przeciez wpuszczanie Vidala czy Coutinho przy wyniku 4-0 to jest wstyd. Jak tego nie bedzie, to znowu na wiosne bedziemy zajechani i w LM nas zabiegaja albo nie bedzie sil by gonic wynik. A obawy o jakas strate pkt w lidze? Przeciez i teraz tracimy a do tego mamy wyscig zolwi, gdzie i tak to nie ma wiekszego wplywu na pozycje w lidze.
Miranda widac, ze jest przestraszony i niepewny, ale gra tez na bardzo newralgicznej i trudnej u nas pozycji, potrzebuje czasu, wiecej gry. Jesli to nic nie da do konca sezonu to ok, wtedy bedziemy wiedzieli, ze to nie ten typ. Ale nic tym nie stracimy, a tylko zyskamy, bo Alba bedzie bardziej wypoczety na wiosne.
Z kolei Alena to dla mnie talent czystej wody, juz widac u niego pewnosc i to jest tylko kwestia czasu i GRY kiedy odpali. Dlatego jak widze ruchy typu Rabiot z wielka pensja to mnie krew zalewa. Mamy Busiego, Arthura, Coutinho, Vidala, Alene i nadal Rakiticia, ktory niekoniecznie odejdzie po sezonie. Dlatego powoli jest czas zeby sprawdzic czy faktycznie Oriol to kopia Sergio i zobaczyc, czy mamy nastepce czy trzeba szukac gdzie indziej. Do tego w kolejce czeka juz Puig, ktory akurat musi wypalic, bo juz widac, ze ma ogromny potencjal i nastepny sezon to najdalej kiedy powinien dostawac coraz wiecej szans. A taki Rabiot bedzie tych chlopakow tylko blokowal.
0
Ale na czym opierasz opinię o Mirandzie? Pamietaj, że Albe też wypuscili z klubu, a wrócił jako mistrz, bo grał grał i grał. To samo Sergi Roberto - w sensie, że nie rokował nie rokował, az w koncu mega odpalil.
3
Dokładnie! To, z całym szacunkiem, nie GKS Katowice, ale FC Barcelona. Selekcja przy naborze do szkółki jest mega restrykcyjna, a później każdy przechodzi przez nasz cały system. I ludzie chcą nam wmówić, że od paru lat nie ma nikogo wartego gry? Bzdura. To są własnie jaja, oko i nos trenera.
1
Oczywiście wiem o tym i masz rację, ale myslisz, że teraz raporty mówią ''sorry ale mega lipa. rozwiązać ich w pizdu'' ;) ? Gwarantuje Ci, że raporty o Aleni, Puigu czy Oriolu są jak najbardziej pozytywne, ale dowiesz się o tym za kilka lat jak jakimś cudem pod wodzą Valverde wyrosną na cracków.
Dam Ci prosty przykład o co się tu rozchodzi - ostatni mecz z Levante 60 minuta jest 4-0, Alena dalej na lawce - ba! pierwsza zmiana w 78 min wchodzi Coutinho (really? potrzebne mu 12 min?) a pozniej Denis. Alena caly mecz lawka. I tu sa te zmarnowane minuty dla graczy z cantery i to jak nimi dysponuje Ernesto.
4
Dlatego trzeba ich wprowadzać mądrze - w meczach ze slabymi na Camp Nou (oczywiscie nie wszystkich na raz) albo brac ich na lawkę i przy 3-0 od razu na boisko.
4
Dostaną szansę to zobaczysz. Ale jak wolisz transfery za 100 mln albo Rabiota z pensją ponad 10 mln to nawet na nie czekaj na te talenty.
5
Gdyby Valverde był trenerem w latach jak ci przez Ciebie wymienieni to Xavi, Puyol, Iniesta, Busquets nigdy by u nas nie zagrali. A Messi moze dopiero jakby miał 20 lat. ;)
2
Pamiętaj, że gra wokół młokosów a gra z Messim, Pique itd to inna gra dlatego nie da się jednoznacznie ocenić, czy się nadaje ktoś czy nie. Jak dla mnie młody Busquets to kopia starego, ale jak nie dostanie szansy tak jak Sergio dostał od Pepa, to nie doswiadczymy tego nigdy.
5
Brawo noblet!
Asterix78 jak przyszedł Pep i wyciągał z 4 ligi z kapelusza Busquetsa, o którym nawet pewnie w życiu nie slyszałeś i Pedro, a następnie dał im szansę, bo miał jaja i rok później obaj grali w finale LM to też pytałeś o argumenty kto jest mega talentem?
To jest właśnie magia naszej cantery. Oni od najmłodszych lat są szkoleni w naszym systemie i po prostu trzeba mieć jaja żeby dać im szansę. Tak jak noblet mówi, nikt nie oczekuje od Valverde grania nimi caly czas, ale są mecze kiedy po prostu trzeba. Dasz szansę to wystrzelą. Pamiętasz kiedy tak naprawdę eksplodował talent Xaviego? Pamiętasz jak Puyol się kopał na początku po czole? Jak każdy chciał sie pozbyć Sergiego Roberto? Jedyny, który od razu bylo wiadomo, że to mistrz to Messi.
0
@OscarM a Alex Abrines i Mario Hezonja to co?
0
Kluivert i Luis Enrique :)
0
Orłowski jakiś czas temu mówił, że i Abidal bardzo mało fauluje, a także Puyol. Za to sporo więcej fauli uzbierał Alves - widać, że nadrabia za wszystkich heh.
0
Tutaj ma być mecz po polsku, teraz jest juve-inter, ale na Barce mają się przelaczyc sop://broker.sopcast.com:3912/85361
0
Tutaj ma być mecz po polsku, teraz jest juve-inter, ale na Barce mają się przelaczyc sop://broker.sopcast.com:3912/85361
0
Ja także oddałem głos na Samuela. Zrobił dla nas w tamtym sezonie bardzo dużo i trzeba mu to oddać.
0
Juan Carlos to geniusz, którego uwielbiam. Niewątpliwie najlepszy koszykarz w Europie i cieszmy się, że gra dla Barcy i jest jej wychowankiem.
0
To sorry :) Po pierwszym przeczytaniu nie wyglądało mi na ironię, ale jeśli tak mówisz to zwracam honor. Pozdro
0
stifler111 aleś dowalił w tym swoim komentarzu. Nie rozumiesz cesca za riberego, bo to 2 różne pozycje, a sam walnąłeś, że jak nie villa to asenjo hehe.
0
Chciałbym żeby w serwisie podczas całego sezonu, było poświęcane więcej miejsca na sekcje koszykarską. Ten sezon nasi zawodnicy mieli znakomity, mistrzostwo w świetnym stylu, a półfinał Euroligi przegrany bardzo pechowo. Zgadzam się z Rozwadem odnośnie Navarro. Mamy w drużynie najlepszego gracza biegającego po europejskich parkietach w tym sezonie. Gdyby nie on, nie byłoby tych sukcesów.
Laporta w zeszłym sezonie podjął 2 świetne decyzje, oprócz zatrudnienia Pepa na trenera piłkarskiej drużyny, zwolnił Ivanovicia i na posadę trenera sekcji koszykarskiej zaklepał ambitnego Xaviera Pascuale. Czym mu się odwdzięczył zobaczyliśmy wczoraj.
0
Cesc jest raczej nierealny na teraz i nie warto wydawać na niego kupę kasy. Gotówką Laporta powinien sypnąć na Ribery'ego, który byłby naprawdę klasowym wzmocnieniem. Do tego ktoś wspomniał o Moutinho, zgadzam się, nie powinien być przesadnie drogi, a jako alternatywa dla Xaviego i Iniesty obiecujący. Wzmocnienie pomocy powinno być priorytetem obok sprowadzenia Francka, bo nie zapominajmy, że Keita i Yaya pojdą na miesiąc na PNA.
0
Widzę, że co poniektórzy nie znają jeszcze Hanca i jego ironicznych komentarzy i strasznie się bulwerują :D
Pozdro Hanc
0
Z jednej strony Pep mnie zaskoczył, bo myślałem, że jeśli juz zaryzykuje to predzej wstawi Caceresa niż przesunie Yaye i za niego Busquetsa, ale z drugiej strony mu ufam i rozumiem. Składu wcale nie mamy nieskiego i Pique, Abidal, Yaya i Sergio powalczą spokojnie o górne piłki. Jestem spokojny, choć ciśnienie mam ogromne. Jedno SB zdobyte, teraz czas na drugie.
0
Ja jestem jakoś niezwykle spokojny przed tym meczem, podobnie czułem się przed Bayernem. Chelsea nie przeciwstawi się nam na Camp Nou. Sądzę, że zwycięstwo 2 bramkami da spokojny wyjazd na Stamford i awans. Osobiście stawiam na 3-0.
0
Xavi, Eto'o, Alves, Pique, Yaya, Busquets - jak dostaną kartkę to nie zagrają z realem.
0
Chcę napisać, że nie wyobrażam sobie kogoś zamiast Samuela. Zachwycał mnie Rooney swoimi powrotami do obrony, ale Eto'o wczoraj pokazał, że nie jest gorszy. Nie chcę slyszeć słów o jego nieskuteczności, bo to bzdura. Samu się urodził by grac w naszych barwach. Ma czasem słabsze okresy, ale jak każdy piłkarz, za to jak jest w formie, to nikt go nie zastapi.
Wydaję mi się, że nasza gra jest jeszcze lepiej zoorganizowana niż za czasów Franka, gdy wygrywał LM.
0
xalternative - orłowski wyraźnie mówil, ze za tydzien bedzie transmitowany mecz z Numancia wiec bedzie mozna go ogladac tak jak dzisiaj :)
0
Nie na darmo kiedy byla sonda z pytaniem "Co najbardziej zapamietasz z 2008 roku?", zaznaczylem transfer Daniego Alvesa :) Kocham go za to co gra od dłuższego juz czasu.