O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 5900
  • Liczba komentarzy 17
  • Polecenia 0

Komentarze

0

co gra w tym sezonie? oprocz dwoch-trzech spotkan slabszych (które najpewniej udało Ci się ujrzeć przypadkiem gdzies w telewizji) jest jednym z najlepszych zawodnikow drugiej druzyny Bundesligi.

Rzeczywiscie slabizna.

0

taktak, miliony Goetzów na świecie;-)

0

pfk - zależy jaki tydzien chcesz spędzić w Barcelonie. Ja podrózując tam stopem i spędzajac czas w hostelach i po znajomych wydałem na wszystko równowartość wstępu na mecz (co wraz z kwotą wydaną na bilet nie było jakimś wyjatkowym kosztem).

0

Ilu znasz 20-latków, którzy grają 4 sezon w drużynie Barcelony, Manchesteru, Juventusu czy Realu? Ilu z nich zagrało prawie 150 spotkań dla pierwszej drużyny, w tym prawie 90 w lidze (przy czym gros z nich jako zawodnik z ławki, który w pierwszym składzie wystąpił ledwie kilkunastokrotnie)? Ilu graczy na świecie w takim wieku może pochwalić się ponad 20 bramkami ligowymi zdobytymi w barwach takiego klubu i prawie 40 bramkami łącznie? To tylko statystyki. W wieku 20 lat Bojan jednak te statystyki doprowadził do poziomu nieosiągalnego w zasadzie dla żadnego innego 20 latka na świecie. Gra w najlepszym zespole na świecie i potrafi w wielu meczach zrobić różnice na te kilka minut. Miał słabszy początek sezonu? A pamiętasz li końcówkę poprzedniego? Iniestę czy Puyola w słabszej formie (dwumiesięcznej max) też krytykowałeś i wyrzucałeś?

Wiele osób mówi, że Bojan nie sprawdza się jak Pedro czy Jeffren. Z tym, ze ten drugi gra tak jak Bojan gdy wchodził do drużyny, a ten drugi w wieku 24 (o czym wielu zapomina) lat gra w 1 (!) składzie. Ktoś może powiedzieć, że Bojan też by mógł - aha, na pozycji o którą zabiegają najwięksi napastnicy świata ktoś się odważy postawić na 20-latka. Eto`o z najlepszą średnią goli na mecz musiał odejść, bo nie pasował do koncepcji. Zlatan, przez wielu kreowany na najlepszego napastnika świata także. Villa gra świetnie, ale nie strzelał na początku tak jak wspomniana wyżej dwójka. A mimo to od kilku ich zmiennikiem pozostaje Bojan. Jak myślisz dlaczego? Słowo "potencjalnie" z dodatkiem "wybitny" może coś pomoże.

Chcesz powiedzieć, że Bojan zmarnował kilka okazji w tym sezonie i grał na początku bardzo słabo - ok rozumiem. Uzasadniona krytyka. Problem polega na tym, że ten chłopak od 4 lat nie ma rytmu meczowego. Nie gra 90 minut w meczu co tydzień, w drugiej drużynie by się tylko marnował. Zauważ jak się spisywał jak grał po 15-20 minut w końcówce poprzedniego sezonu. To samo może być teraz. Przełamanie mu pomogło, widać to na pierwszy rzut oka. W meczu z Realem warto by było gdybyś przypatrzył mu się dokładniej. Kilkukrotnie świetnie zgranie z resztą zawodników i to nie tylko formacji ofensywnej. Gra na linii porównywalna do naprawdę największej klasy zawodników świata i ta "fuksiarska" jak ją nazwałeś asysta. Szkoda tylko, że wszystkie dzienniki świata opisujące dokładniej ten mecz nazywają ją świetną. Szkoda, że gros ekspertów określa zagranie młodego Katalończyka jako genialne. Szkoda, że nie zauważyłeś, że przed dośrodkowaniem spojrzał w jaki sposób jest ustawiona linia i gracze, a dopiero później obiegł obrońcę i podawał.

Krytykować można zawsze, przydałoby się jednak trochę zastanowienia. Pedro grać zaczął de facto wtedy gdy mógł pograć trochę dłużej. Bramek ładował co uderzenie bo miał sezon konia, ale wiele akcji na początku jego gry w Barcelonie było właśnie "na poziomie juniorskim" (czyt. brak ogrania meczowego, brak przyzwyczajeń boiskowych). Po kilku spotkaniach swoją grą przekonał wszystkich. Uwierz - nie chciałbyś widzieć Bojana w innych barwach.

0

Rzadko tu komentuje bo mi się nie chce zwykle ale ...

Ktoś tam napisał o Bojanie, że "przecież dostać patelnie w takim meczu to jest nic". Hm. Jeśli dobrze pamiętam to był mecz z jedną z najlepszych drużyn Europy, zdominowany co prawda przez Barcelonę ale nadal pomiędzy zawodnikami, którzy tworzą czołówki rankingów "top" w swoich kategoriach. Rozmawiamy o 20-latku, który w 20 minut trzykrotnie urywał się m.in. Pepe i Carvalho i zaliczył piękną asystę. Pierwsza akcja i to potknięcie się mogło się zdarzyć każdemu - ale znaleźć się na takiej pozycji (czyt. wyjść w odpowiednim momencie z linii spalonego) to na pewno każdy by potrafił. Ja tam kojarzę w ostatnich latach Kluiva, Saviolę (czasem), Eto`o i Villę którzy się potrafili rzeczywiście urywać. Henry`ego i Henki nie liczę bo pierwszy grał na skrzydle a drugi najczęściej był rezerwowym. Bojan pokazał, że forma wraca po tym przełamaniu i sądzę, że w najbliższych meczach to będzie jeszcze bardziej widoczne.

Zobacz wszystkie

0

co gra w tym sezonie? oprocz dwoch-trzech spotkan slabszych (które najpewniej udało Ci się ujrzeć przypadkiem gdzies w telewizji) jest jednym z najlepszych zawodnikow drugiej druzyny Bundesligi.

Rzeczywiscie slabizna.

0

Ilu znasz 20-latków, którzy grają 4 sezon w drużynie Barcelony, Manchesteru, Juventusu czy Realu? Ilu z nich zagrało prawie 150 spotkań dla pierwszej drużyny, w tym prawie 90 w lidze (przy czym gros z nich jako zawodnik z ławki, który w pierwszym składzie wystąpił ledwie kilkunastokrotnie)? Ilu graczy na świecie w takim wieku może pochwalić się ponad 20 bramkami ligowymi zdobytymi w barwach takiego klubu i prawie 40 bramkami łącznie? To tylko statystyki. W wieku 20 lat Bojan jednak te statystyki doprowadził do poziomu nieosiągalnego w zasadzie dla żadnego innego 20 latka na świecie. Gra w najlepszym zespole na świecie i potrafi w wielu meczach zrobić różnice na te kilka minut. Miał słabszy początek sezonu? A pamiętasz li końcówkę poprzedniego? Iniestę czy Puyola w słabszej formie (dwumiesięcznej max) też krytykowałeś i wyrzucałeś?

Wiele osób mówi, że Bojan nie sprawdza się jak Pedro czy Jeffren. Z tym, ze ten drugi gra tak jak Bojan gdy wchodził do drużyny, a ten drugi w wieku 24 (o czym wielu zapomina) lat gra w 1 (!) składzie. Ktoś może powiedzieć, że Bojan też by mógł - aha, na pozycji o którą zabiegają najwięksi napastnicy świata ktoś się odważy postawić na 20-latka. Eto`o z najlepszą średnią goli na mecz musiał odejść, bo nie pasował do koncepcji. Zlatan, przez wielu kreowany na najlepszego napastnika świata także. Villa gra świetnie, ale nie strzelał na początku tak jak wspomniana wyżej dwójka. A mimo to od kilku ich zmiennikiem pozostaje Bojan. Jak myślisz dlaczego? Słowo "potencjalnie" z dodatkiem "wybitny" może coś pomoże.

Chcesz powiedzieć, że Bojan zmarnował kilka okazji w tym sezonie i grał na początku bardzo słabo - ok rozumiem. Uzasadniona krytyka. Problem polega na tym, że ten chłopak od 4 lat nie ma rytmu meczowego. Nie gra 90 minut w meczu co tydzień, w drugiej drużynie by się tylko marnował. Zauważ jak się spisywał jak grał po 15-20 minut w końcówce poprzedniego sezonu. To samo może być teraz. Przełamanie mu pomogło, widać to na pierwszy rzut oka. W meczu z Realem warto by było gdybyś przypatrzył mu się dokładniej. Kilkukrotnie świetnie zgranie z resztą zawodników i to nie tylko formacji ofensywnej. Gra na linii porównywalna do naprawdę największej klasy zawodników świata i ta "fuksiarska" jak ją nazwałeś asysta. Szkoda tylko, że wszystkie dzienniki świata opisujące dokładniej ten mecz nazywają ją świetną. Szkoda, że gros ekspertów określa zagranie młodego Katalończyka jako genialne. Szkoda, że nie zauważyłeś, że przed dośrodkowaniem spojrzał w jaki sposób jest ustawiona linia i gracze, a dopiero później obiegł obrońcę i podawał.

Krytykować można zawsze, przydałoby się jednak trochę zastanowienia. Pedro grać zaczął de facto wtedy gdy mógł pograć trochę dłużej. Bramek ładował co uderzenie bo miał sezon konia, ale wiele akcji na początku jego gry w Barcelonie było właśnie "na poziomie juniorskim" (czyt. brak ogrania meczowego, brak przyzwyczajeń boiskowych). Po kilku spotkaniach swoją grą przekonał wszystkich. Uwierz - nie chciałbyś widzieć Bojana w innych barwach.

0

To proste - Wisła grając dzień wcześniej ma więcej czasu na zregenerowanie sił po meczu z Barcą i GKS-em Bełchatów i przygotowanie się do derbowego spotkania z Cracovią. Dwumecz i tak jest przegrany - w to chyba nikt nie wątpi (jakoś nie spodziewam się drugiej Saragossy) - a Barcelonie nic to nie przeszkadza. To zupełnie inna sprawa niż zmiana gospodarza w poszczególnych meczach. Wisła musiała grać w ten sposób, by liczyć na łut szczęścia na Camp Nou i rewanż u siebie - wtedy zyski z meczu z Barceloną byłyby o wiele wyższe. Dzisiejsza piłka nożna to oprócz samej rywalizacji sportowej także marketing - a w tym względzie Wisła musiała brać pod uwagę jak największy dochód. Dla Barcelony polski zespół to kolejny proporczyk w sali muzealnej, a dla Wisły ogromny zastrzyk gotówki.

Byłbym za zmianą terminu meczu z jeszcze innego, dość prozaicznego powodu - najprawdopodobniej stawiłbym się osobiście na nim;)

0

Wiesz - moje zdanie jest takie, że gdyby Wisła na CN zremisowała to rewanż grany byłby na Śląskim. A Śląski jak wiadomo troszkę większy jest ;)

0

Strzelił w debiucie panie znawca;) I sprawdź ile minut rozegrał łącznie, kogo miał przy boku;) Albo jeszcze lepiej - sprawdź statystyki np. Krzysia Warzychy lub Andrzeja Juskowiaka w reprezentacji - też słabi byli?:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?