jestem zdziwiony widzac Barcelone w tak slabej formie z przodu... defensywa pracuje dobrze, ale atak tak sobie dzisiaj.. No i Ibra nawet nurka zaliczyl :)
panowie, troche szacunku dla Realu, bo na to zasluguje, jak kazdy inny przeciwnik.
AxelF - mnie sie wydaje, ze rola szkolki jest przede wszystkim szkolic zawodnikow, co sie potem dzieje, to jest wynik licznych zmiennych (jak sam wspomniales: prawo, ambicje zawodnika, wolnosc pozycji, polityka klubu itp). Aha, zanim zaczne, prosze nie manipuluj moimi wypowiedziami i nie stosuj innych technik manipulacyjnych, typu: jak wszyscy wiemy itp.
W pre sezonie ie grali nasi mlodzi? Hmm.. w pierwszych meczach grali Javier Garcia, Negredo, Agus i M.Torres chocby nawet. Pozniej, gdy kontuzje wyleczyli wazniejsi gracze, to oni dostali czas na dogrywanie sie z zespolem. Myslisz, ze gdyby Messi, Henry, Iniesta i Ibrahimovic byli sprawni od poczatku pre-sezonu, to mlodzi by grali? Mnie sie wydaje ze nie, ze Pep dalby czas starej gwardii na zgrywanie sie z Maxwellem i Ibra, zamiast tracicz czas na ogrywanie mlodzierzy, bo to nie czas i miejsce.
Totenham jest pierwszy w tabeli, gdyz nie wszystkie kluby rozegraly 3cia kolejke, wiec to o niczym jeszcze nie swiadczy. Poczekajmy jeszcze jakis czas i wtedy zobaczymy co sie u nich dzieje. Zreszta, ja nie slyszalem nigdzie zeby koguty byly wymieniane w roli jednego z faworytow, natomiast wszedzie sie mowi o tym, ze Man City moze dolaczyc do Wielkiej 4rki w tym roku. Dos Santos trafil do takiej Sevilli ligii angielskiej, a moze nawet nie.
Raul sie u nas znalazl przypadkiem, gdyz rozwiazano skolke Atleti Madrid i sila rzeczy przeniosl sie mlodzian do nas... Szczescie w ich nieszczesciu.
Kwestia skautingu nie narusza nic z bycia wychowankiem, tylko swiadczy o tym, ze bez siatki ludzi obserojacych dzieciakow na calym swiecie to by takie szkolki jak Realu, Barcy, Manczesteru itp, bylyby niczym nie wyrozniajace sie. A tak, za mlodu najbardziej wybijajacych sie posciagaja i maja z czego lepic. Skauting jest tu kluczowy. Jakby to byla w wiekszosci kwestia dobrego ulozenia, a nie talentu gracza, to taki Messi czy inny Xavi pojawialby sie w La Massia niemal co rok, moze dwa lata. A Casillas, Raul czy inny E2 u nas z taka sama czestotliwoscia.
U nas tez w kazdej formacji jest kilku wychowankow, lub od kilku lat szkolonej mlodzierzy.
Atak: Raul, Higuain
Pomoc: Granero, Guti, Gago
Obrona: Arbeloa, Torres, Marcelo
Brama:Casillas
DO tego troche mlodzierzy sprzedano z prawem pierwokupy, co by ogrywala sie w meczach o stawke, zamiast kopania pilki w Realu Madryt Castilla, bo oni sa juz gotowym produktem teraz potrzebuja innych bodzcow. Taka droge przeszedl Arbeloa i Granero.
Takze ponawiam moje zdanie, ze szkolki sa porownywalne.
vonlobo- widze, ze zasady kreatywnej ksiegowosci opanowales na 5tke...
A ja myslalem, ze prawdziwa wartosc transferu i kontraktu, to 25 milionow + 6,8 milionow zarobki + ewentualne podwyzki za dobre sprawowanie = 31,8 mln + podwyzki
I tyle beda kosztowaly jego uslugi na przestrzeni najblizszych 5 lat...
25 kilo za obronce... duzo, toz to przeciez prawie tyle samo ile Real dal za Pepe. Mam nadzieje, ze taka wysoka cene za Ukrainca nie bedziecie winic Pereza :P
Fajnie to wyglada, jak Barca wydaje tyle kasy na pilkarzy, jednoczesnie krytykujac corocznie zakupy Realu... I nie mowie tu tylko o tym roku, ale przedewszystkim o latach poprzednich (ten rok jest wyjatkowy dla nas).
Mam nadzieje, ze bedziecie mieli z niego duzo radosci.
Mata jest dobry, wkoncu jest ze szkolki Realu, ktora obok waszej jest najlepsza w Hiszpanii. Mam nadzieje, ze go nie kupicie, poniewaz licze na jego powrot do domu w przyszlym roku. Chlopak sie bardzo szybko rozwija i ma potencjal, aby zostac jednym z najlepszych. Byloby mi smutno, widzac go w Waszych barwach.
ostatnimi laty to Raul, Casillas, Granero, Arbeloa no i Guti (przy wszystkich jego dziwnych brakach, chlopak podaje pilke jak nikt inny). A do tego, za mlodu kupieni i chowani w Madrycie Gago (nie jestem fanem jego talentu) i Higuain.
Jezeli chodzi o inne druzyny, to chodzby nawet wspomniany Mata czy Eto'o (szkoda, ze go tak brzydko potraktowano w domu, ze musial chwale zdobywac u Was).
Zgadzam, sie ze Wasza szkolka jest duzo medialniejsza (o naszej sie tyle nie pisze i nie mowi) i aktualnie wiecej wychowankow gra u Was niz u Nas. Ale prosze pamietajcie, ze ostatnio w ktorejs kategorii wiekowej to nasza mlodziez pokonala Wasza. Kapitanem tej druzyny jest mlody Enzo Zidane, ktory to ma chyba szanse dorownac ojcu. Ciesze sie, ze go nie eksponuja medialnie, bo byloby szkoda, zeby zbyt wiele presji zniszczylo mu talent.
Pamietam, jak przek kilku laty moj kolega (zapalony kibic Barcelony) chwalil sie licznymi mlodymi graczami z La Masia, pokazujac mi filmiki. Wtedy Messi byl dopiero co wprowadzony do pierwszej druzyny i zaczynal wymiatac. Mowil mi, ze w kolejce czeka juz Dos Santos (ktorego Barca pozbyla sie do Anglii). Musze zapytac kolegi, co teraz sadzi o starszym Dos Santosie.
Mnie sie wydaje, ze dla wiekszosci z kibicow Barcelony (czy to jedno, czy wielosezonowcow) kazdy gracz opuszczajacy szkolke z metka La Massia jest najlepszy na swiecie... Kilku zdecydowanie tak, ale nie przesadzajmy.. Pedro, Jeffren i mlody Dos Santos, czy Paru innych wcale nie jest jeszcze swietnymi graczami.
znawcow malo wszedzie, bo ilu z nas zyje z footbollu?
ja mowie, o tym jak Wy sie do siebie odnosicie. To ze ktos wylewa zlosc na kolesia atakujacego ukochany klub, to jest inna sprawa, niz kolesie wyzywajacy sie wzajemnie bedac rownoczesnie fanami tego samego klubu... to jest smutne.
Mnie sie jednak wydaje, ze to potrwa troche. Inter gral calkiem inny football od Waszej druzyny i Ibra pelnil tam inne zadania, niz teraz. Pomimo tego, ze jest graczem o wyjatkowych zdolnosciach, to mysle, ze E2 byl lepsza opcja. Czas pokaze.
Komentarze
0
jestem zdziwiony widzac Barcelone w tak slabej formie z przodu... defensywa pracuje dobrze, ale atak tak sobie dzisiaj.. No i Ibra nawet nurka zaliczyl :)
panowie, troche szacunku dla Realu, bo na to zasluguje, jak kazdy inny przeciwnik.
0
AxelF - mnie sie wydaje, ze rola szkolki jest przede wszystkim szkolic zawodnikow, co sie potem dzieje, to jest wynik licznych zmiennych (jak sam wspomniales: prawo, ambicje zawodnika, wolnosc pozycji, polityka klubu itp). Aha, zanim zaczne, prosze nie manipuluj moimi wypowiedziami i nie stosuj innych technik manipulacyjnych, typu: jak wszyscy wiemy itp.
W pre sezonie ie grali nasi mlodzi? Hmm.. w pierwszych meczach grali Javier Garcia, Negredo, Agus i M.Torres chocby nawet. Pozniej, gdy kontuzje wyleczyli wazniejsi gracze, to oni dostali czas na dogrywanie sie z zespolem. Myslisz, ze gdyby Messi, Henry, Iniesta i Ibrahimovic byli sprawni od poczatku pre-sezonu, to mlodzi by grali? Mnie sie wydaje ze nie, ze Pep dalby czas starej gwardii na zgrywanie sie z Maxwellem i Ibra, zamiast tracicz czas na ogrywanie mlodzierzy, bo to nie czas i miejsce.
Totenham jest pierwszy w tabeli, gdyz nie wszystkie kluby rozegraly 3cia kolejke, wiec to o niczym jeszcze nie swiadczy. Poczekajmy jeszcze jakis czas i wtedy zobaczymy co sie u nich dzieje. Zreszta, ja nie slyszalem nigdzie zeby koguty byly wymieniane w roli jednego z faworytow, natomiast wszedzie sie mowi o tym, ze Man City moze dolaczyc do Wielkiej 4rki w tym roku. Dos Santos trafil do takiej Sevilli ligii angielskiej, a moze nawet nie.
Raul sie u nas znalazl przypadkiem, gdyz rozwiazano skolke Atleti Madrid i sila rzeczy przeniosl sie mlodzian do nas... Szczescie w ich nieszczesciu.
Kwestia skautingu nie narusza nic z bycia wychowankiem, tylko swiadczy o tym, ze bez siatki ludzi obserojacych dzieciakow na calym swiecie to by takie szkolki jak Realu, Barcy, Manczesteru itp, bylyby niczym nie wyrozniajace sie. A tak, za mlodu najbardziej wybijajacych sie posciagaja i maja z czego lepic. Skauting jest tu kluczowy. Jakby to byla w wiekszosci kwestia dobrego ulozenia, a nie talentu gracza, to taki Messi czy inny Xavi pojawialby sie w La Massia niemal co rok, moze dwa lata. A Casillas, Raul czy inny E2 u nas z taka sama czestotliwoscia.
U nas tez w kazdej formacji jest kilku wychowankow, lub od kilku lat szkolonej mlodzierzy.
Atak: Raul, Higuain
Pomoc: Granero, Guti, Gago
Obrona: Arbeloa, Torres, Marcelo
Brama:Casillas
DO tego troche mlodzierzy sprzedano z prawem pierwokupy, co by ogrywala sie w meczach o stawke, zamiast kopania pilki w Realu Madryt Castilla, bo oni sa juz gotowym produktem teraz potrzebuja innych bodzcow. Taka droge przeszedl Arbeloa i Granero.
Takze ponawiam moje zdanie, ze szkolki sa porownywalne.
Pozdrawiam,
ab
0
sword4fish - wez prosze kalkulator do reki i policz sobie to wszystko jeszcze raz... Boze widzisz i nie grzmisz!!!
0
vonlobo- widze, ze zasady kreatywnej ksiegowosci opanowales na 5tke...
A ja myslalem, ze prawdziwa wartosc transferu i kontraktu, to 25 milionow + 6,8 milionow zarobki + ewentualne podwyzki za dobre sprawowanie = 31,8 mln + podwyzki
I tyle beda kosztowaly jego uslugi na przestrzeni najblizszych 5 lat...
Mam nadzieje, ze ekonomii nie studiujesz...
0
25 kilo za obronce... duzo, toz to przeciez prawie tyle samo ile Real dal za Pepe. Mam nadzieje, ze taka wysoka cene za Ukrainca nie bedziecie winic Pereza :P
Fajnie to wyglada, jak Barca wydaje tyle kasy na pilkarzy, jednoczesnie krytykujac corocznie zakupy Realu... I nie mowie tu tylko o tym roku, ale przedewszystkim o latach poprzednich (ten rok jest wyjatkowy dla nas).
Mam nadzieje, ze bedziecie mieli z niego duzo radosci.
Pozdrawiam serdecznie
0
Mata jest dobry, wkoncu jest ze szkolki Realu, ktora obok waszej jest najlepsza w Hiszpanii. Mam nadzieje, ze go nie kupicie, poniewaz licze na jego powrot do domu w przyszlym roku. Chlopak sie bardzo szybko rozwija i ma potencjal, aby zostac jednym z najlepszych. Byloby mi smutno, widzac go w Waszych barwach.
0
ostatnimi laty to Raul, Casillas, Granero, Arbeloa no i Guti (przy wszystkich jego dziwnych brakach, chlopak podaje pilke jak nikt inny). A do tego, za mlodu kupieni i chowani w Madrycie Gago (nie jestem fanem jego talentu) i Higuain.
Jezeli chodzi o inne druzyny, to chodzby nawet wspomniany Mata czy Eto'o (szkoda, ze go tak brzydko potraktowano w domu, ze musial chwale zdobywac u Was).
Zgadzam, sie ze Wasza szkolka jest duzo medialniejsza (o naszej sie tyle nie pisze i nie mowi) i aktualnie wiecej wychowankow gra u Was niz u Nas. Ale prosze pamietajcie, ze ostatnio w ktorejs kategorii wiekowej to nasza mlodziez pokonala Wasza. Kapitanem tej druzyny jest mlody Enzo Zidane, ktory to ma chyba szanse dorownac ojcu. Ciesze sie, ze go nie eksponuja medialnie, bo byloby szkoda, zeby zbyt wiele presji zniszczylo mu talent.
Pamietam, jak przek kilku laty moj kolega (zapalony kibic Barcelony) chwalil sie licznymi mlodymi graczami z La Masia, pokazujac mi filmiki. Wtedy Messi byl dopiero co wprowadzony do pierwszej druzyny i zaczynal wymiatac. Mowil mi, ze w kolejce czeka juz Dos Santos (ktorego Barca pozbyla sie do Anglii). Musze zapytac kolegi, co teraz sadzi o starszym Dos Santosie.
Mnie sie wydaje, ze dla wiekszosci z kibicow Barcelony (czy to jedno, czy wielosezonowcow) kazdy gracz opuszczajacy szkolke z metka La Massia jest najlepszy na swiecie... Kilku zdecydowanie tak, ale nie przesadzajmy.. Pedro, Jeffren i mlody Dos Santos, czy Paru innych wcale nie jest jeszcze swietnymi graczami.
0
znawcow malo wszedzie, bo ilu z nas zyje z footbollu?
ja mowie, o tym jak Wy sie do siebie odnosicie. To ze ktos wylewa zlosc na kolesia atakujacego ukochany klub, to jest inna sprawa, niz kolesie wyzywajacy sie wzajemnie bedac rownoczesnie fanami tego samego klubu... to jest smutne.
0
Zycze Wam, aby Ibra wkomponowal sie szybko.
Mnie sie jednak wydaje, ze to potrwa troche. Inter gral calkiem inny football od Waszej druzyny i Ibra pelnil tam inne zadania, niz teraz. Pomimo tego, ze jest graczem o wyjatkowych zdolnosciach, to mysle, ze E2 byl lepsza opcja. Czas pokaze.
GD zapowiadaja sie niezwykle ciekawie w tym roku.
Pozdrawiam fanow footballu!
0
Mata za rok wraca do domu na Bernabeu, przynajmniej mam taka ogromna nadzieje.