O sobie

  • Zainteresowania Piłka nożna, Tenis, Gry komputerowe
  • Ulubiony zawodnik Zbyt dużo ich by wymienić wszystkich
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Arsenal Londyn, SSC Napoli
  • Barcelonie kibicuję od 2004

Statystyki

  • Dni w serwisie 3107
  • Liczba komentarzy 871
  • Polecenia 2422

Komentarze

2

@Lisek w zasadzie ma szansę to osiągnąć jeszcze w tym sezonie.

0

Ach, wspomnienie Undiano Mallenco powoduje u mnie głębokie wzruszenie.

1

@ACRAB95 Dokładnie, drużyna taktycznie może pozwolić sobie tylko na jednego zawodnika, który ryzykując drybling może dobić do 20+ strat i w reprezentacji Francji tym zawodnikiem jest Mbappe.

Dlatego Dembele gra bardziej zachowawczo, taktycznie, ale jego występy są całkiem przyzwoite, choć faktycznie jego gra pozbawiona jest tej iskry szaleństwa.

0

Oburzonym jestem brakiem Amrabata.
Gość dzielił i rządził w środku z Portugalią. Nie tracił piłek, nie robił błędów, asekurował i biegał sprintem do krycia w 95 minucie. Gigant.

0

@FrankliN7 Gavi w tym meczu to druga czerwona kartka w 15 minut

Zobacz wszystkie

89

Nic dziwnego. Dorwali się do koryta i nie chcą zmian. Nie wywyższam Xaviego, ale trzeba być ślepym, aby nie widzieć, że problemy Barcelony zaczynają się na samej górze.

57

Zgadzam się.
Co więcej zarząd sam do tego smrodu doprowadził.
Trzeba było rozstać się z EV po zeszłym sezonie, a jak nie to teraz należało zatkać usta i zostawić trenera do końca sezonu, a nie szargać reputację klubu.

51

@abram3k Bo nie gryziesz ręki, która daje Ci elektorat.

48

Muszę ponarzekać trochę na brać kibicowską. Ja rozumiem, że może Andre Gomes nie powala swoją grą. Nie jest ani tak efektowny, jak Neymar, ani tak efektywny, jak Paulinho, ale ta niekończąca się krytyka większość 'laramblowiczów', jest już naprawdę irytująca, a co gorsza oznacza brak szacunku do piłkarza, jak i do trenera, który na niego stawia.

Kochani.
Nie jesteśmy na treningach Barcelony, nie mamy kontaktu z ich sztabem trenerskim, a już tym bardziej nie siedzimy towarzystwie drużyny, czy w głowie trenera, by móc się wypowiadać, czy Gomes ma miejsce w Barcelonie czy nie.

Trener na niego stawia i ja mu kompletnie ufam, pomimo tego, że mnie również - jako fana piłki efektownej, technicznej i ofensywnej - jego gra często kłuje w oko. Natomiast jest wiele elementów, których nie dostrzegam, a które skrupulatnie są analizowane przez sztab trenerski, np: poruszanie się po boisku, zamykanie wolnych przestrzeni przy defensywie, pomoc w obronie, nietracenie piłek, umiejętne tworzenie miejsca kolegom w ataku, wybieganie i wiele, wiele innych.

I zanim zaczniecie podważać, to co napisałem, powiem tylko, że Andre Gomes zagrał w tym sezonie już w 20 meczach (870 minut) i choć nie jest to wynik powalający, to znaczy on najzwyczajniej, że trener ma do Gomesa zaufanie (tak jak Luis Enrique przez długi czas stawiał na Rakitica, choć przestano go sprzedawać dopiero, gdy się okazało, że Barcelona zdobyła tryplet). I prawdę mówiąc stoję za nim, bo na boisku gwarantuje stabilniejszą formę niż Denis, więcej inteligencji niż Deulofeu i zdrowie, którego nie ma Rafinha.

Możliwe, że ilość jego minut może się gwałtownie zredukować, gdy do gry gotowi będą Coutinho, Iniesta, Dembele, czy Alcacer, ale jestem pewien, że trener będzie chciał go zatrzymać za wszelką cenę - jako furtkę, która daje mu stabilność, dyscyplinę taktyczną i wszechstronność na boisku. Myślę, że należy doceniać takich zawodników, jak Gomes - nie każdy na boisku może mieć rolę Messiego czy Iniesty.

46

No, Raul musi mieć nietęgą minę :)

Media

Sonda

Jak oceniasz decyzję o zwolnieniu Ernesto Valverde w styczniu 2020 roku?