Następny mecz:  Sociedad  -  Barcelona     ·  Niedziela, 21 sierpnia 22:00  ·  2. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
29.09.2021, 21:00, 2. kolejka Liga Mistrzów , Gr. E, Miejsce: Estádio da Luz,
SL Benfica 3:0 FC Barcelona

Darwin Nunez 3', 79' (k.)

Rafa Silva 69'

Użytkowników 3 Liczba głosów: 121
Redakcji 3.0

Czy można winić go za stratę pierwszego gola? Był dobrze ustawiony, a strzału w krótki róg nie zablokował Eric. Głównym winowajcą był tutaj naszym zdaniem Garcia. W 5. minucie zanotował interwencję, a w 15. minucie przerzut do Araujo. W 18. i 46. minucie Niemiec wyłapał dośrodkowania, a do tego w 49. minucie obronił strzał. W 25. minucie zagrał piłkę na aut, a w 52. minucie źle ocenił sytuację i wyszedł z pola karnego, co prawie skończyło się stratą gola. W 69. minucie interweniował, ale po chwili był całkowicie bez szans.

0 0 33 79% 0 0 4 5 3 0 0 0

Ronald Araujo

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 5 Liczba głosów: 121
Redakcji 6.0

Ponownie najlepszy na boisku. Już w 2. minucie powstrzymał akcję Benfiki, a w 15. minucie rozciągnął grę przerzutem. W 24. minucie ruszył z akcją do przodu, a w 26. minucie zablokował dośrodkowanie Darwina. W 32. i 34. minucie Urugwajczyk wygrał kolejne pojedynki z Nunezem, a w 46. minucie zablokował dogranie. W 57. minucie wyszedł do dośrodkowania Frenkiego i zgrał piłkę, jednak minimalnie spalił akcję. W 64. minucie przeciął podanie głową i przerwał atak, a w 65. minucie Ronald odebrał futbolówkę i wywalczył stały fragment. Do tego dochodzi zblokowanie zagrania z 69. minuty i przechwyty w 72. i 74. (chwilę później wyszedł na aut) minucie.

0 0 48 96% 0 2 5 3 6 0 1 1

Użytkowników 2.5 Liczba głosów: 121

Nie grał zbyt długo ze względu na agresywną grę i żółtą kartkę na koncie. W 5. minucie mógł lepiej się zachować i dopuścił zawodnika do strzału. W 8. minucie rozrzucił akcję przerzutem do Depaya, a w 11. minucie wygrał pojedynek główkowy. W 16. minucie odebrał piłkę, a chwilę później zagrał między liniami. W 29. minucie zanotował kolejne celne podanie. Po chwili Pique ostro wszedł w nogi rywala i szczęśliwie nie wyleciał z boiska. Wkrótce został zmieniony.

0 0 24 87% 0 0 2 3 1 2 0 0

Eric García

Użytkowników 1.5 Liczba głosów: 121
Redakcji 2.0

Bardzo słabe zawody. Już w 3. minucie Hiszpan został ograny przez Darwina i nie zablokował strzału, co skończyło się golem dla Benfiki. Przy drugiej bramce został minięty w środku pola przez Grimaldo, a w 54. minucie źle zachował się w defensywie i otrzymał żółtą kartkę. W 87. minucie popełnił kolejny niepotrzebny faul, co skończył się wyrzuceniem go z boiska. Wyróżnić można pracę w pressingu w 2. minucie, wygrany pojedynek główkowy w 4. minucie, dobre zagranie na skrzydło do Pedriego w 23. minucie i wybicie głową w 34. minucie. W 39. minucie próbował zagrozić bramce strzałem z dystansu, ale nieudanie.

1 0 51 92% 0 0 2 4 5 3 0 0
Eric García

Użytkowników 2 Liczba głosów: 121

Rozpoczął spotkanie od pracy w pressingu w 1. minucie, a w 12. minucie nieźle dogrywał w pole karne. W 30. minucie nie pozwolił na dośrodkowanie, a chwilę później posłał dobre, górne podanie do Frenkiego. W 34. minucie zanotował wybicie, a w 67. minucie pokazał się w szesnastce, lecz nie udało mu się wykończyć akcji. Na minus strata z 19. minuty, słabe zagranie w 46. minucie i sytuacja z 77. minuty, w której pozwolił na dogranie, a Benfica po chwili otrzymała rzut karny.

1 0 33 88% 0 2 0 8 2 0 0 0

Frenkie de Jong

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 121

Dobry występ. Już w 1. minucie pracował w pressingu, a chwilę później przechwycił piłkę. W 11. minucie zagrał piłkę do Pedriego, jednak mógł pokusić się o samodzielne wykończenie ataku. W 12. minucie wszedł w pole karne i był blisko zdobycia gola. W 27. minucie świetnie zagrywał do Depaya, a w 30. minucie zgrał głową do Luuka de Jonga. W 35. minucie przyspieszył akcję, a w 47. minucie zanotował interwencję w polu karnym. W 47. minucie Holender wybijał, w 51. minucie odzyskał futbolówkę i chwilę później rozciągnął grę długą piłką. Do tego w 56. minucie udanie dograł z wolnego w pole karne, a w 57. minucie interweniował w defensywie i powstrzymał rywala na szesnastym metrze. Minus za stratę z 20. minuty.

2 0 64 92% 3 1 3 5 7 0 2 1

Użytkowników 3.5 Liczba głosów: 121
Redakcji 5.0

Solidny występ. W 1., 13., 21. i w 30. minucie Sergio pracował w pressingu i pomógł odebrać piłki. W 31. minucie przyspieszył akcję podaniem do Memphisa, a w 48. minucie odebrał futbolówkę. W 55. minucie zagrał między liniami, a w 60. minucie zatrzymał akcję Benfiki. Do tego wyróżnić można przejęcie z 62. minuty i wywalczoną żółtą kartkę dla Grimaldo. Minus za zepsute zagranie w 47. minucie.

0 0 54 94% 0 0 1 3 4 0 3 0

Sergiño Dest

Po ostatnim świetnym występie nadszedł bardzo przeciętny. W 7., 36., 37. minucie dośrodkowywał w pole karne, lecz jego dogrania były blokowane lub słabe. Dodatkowo w 29., 40., 53. i 60. minucie zanotował straty. W 31. minucie wygrał pojedynek, ale jego mocne dogranie wybił bramkarz. Do tego wszystkiego dochodzi sprokurowany rzut karny w 77. minucie. Warto wyróżnić odbiór w 2. minucie, wyjście spod pressingu w 51. minucie i przechwyt w 77. minucie.

0 0 58 93% 1 1 3 10 4 3 0 0

Pedri González

Użytkowników 4 Liczba głosów: 121
Redakcji 4.0

Jego gra w wielu momentach mogła się podobać. Jako jeden z niewielu starał się grać do przodu i napędzać ataki. Niestety na ocenę wpływają liczne złe decyzje i strata w 2. minucie, która skończyła się stratą bramki. Z pewnością warto wyróżnić świetne prostopadłe podanie do Frenkiego z 10. minuty, które powinno skończyć się asystą. W 11. minucie był blisko gola, a w 12. minucie rozciągnął grę przerzutem do Roberto. W 13. minucie zanotował przejęcie, po którym ruszył z akcją, jednak chwilę później został powstrzymany. W 17. minucie dobrze zagrał w szesnastkę do Sergiego, a chwilę później nieźle uderzył zza pola karnego. W 29. minucie źle przyjął piłkę i ją tracił, lecz po chwili sam ją odebrał. Plus również za groźne dośrodkowanie w 29. minucie, przechwyt w 30. minucie i zablokowane dogranie Grimaldo z 34. minuty. Do tego dochodzi wywalczony rzut wolny w środku pola w 55. minucie. Na minus zepsute podania w 5. i 21. minucie i strata w 15. minucie.

1 0 45 82% 1 0 3 9 3 1 1 0

Luuk de Jong

Użytkowników 1 Liczba głosów: 121
Redakcji 1.0

W 10. minucie nie wykorzystał podania Frenkiego i do tego zmarnował okazję na gola w 30. minucie. W 16. minucie wypuścił de Jonga w pole karne, a w 57. minucie wreszcie pokazał się w środku pola i dzięki temu mogliśmy upewnić się, że nie upadł przy linii bocznej.

2 1 9 89% 0 0 0 1 0 1 0 0

Memphis Depay

Oczekiwaliśmy, że Holender będzie liderem drużyny, a tak się nie stało. Wiele strat, złych decyzji i niecelnych podań. Już w 1. minucie Memphis stracił futbolówkę, a w 4. minucie zbyt mocno podawał. W 22. minucie przejął podanie, ale spowolnił akcję, a w 38. i 49. minucie ponownie słabo zagrywał. Kolejne straty notował w 45., 47., 48., 51. i w 85. minucie. Pochwalić można za dobre rozegranie rożnego w 28. minucie (podanie do Frenkiego), niezłe dośrodkowania w 37. i 66. minucie i wywalczony rzut wolny blisko pola karnego w 63. minucie. W większości przegrane pojedynki, nieudane dryblingi i zepsute akcje. Słabo.

1 0 45 80% 2 3 0 17 0 1 2 1

Gavi

Kolejne obiecujące minuty w pierwszym zespole. W 35. minucie zatrzymał akcję Benfiki, a w 47. minucie powtrzymał kolejny atak i odebrał piłkę. W 55. minucie zanotował przechwyt, a w 65. minucie rozciągnął grę długim podaniem do Depaya. Dodatkowo w 72. minucie ruszył do przodu i wywalczył rzut wolny oraz żółtą kartkę dla Juliana Weigla. Minus za stratę z 63. minuty.

0 0 22 91% 0 0 0 2 2 2 1 1

Nicolás González

W 72. minucie nie przerwał akcji Benfiki przed polem karnym, a w 74. minucie został ograny w środku pola i powoli wracał do defensywy. Do tego dochodzi faul i żółta kartka w 86. minucie. Pochwalić można na pewno za odbiór w 84. minucie (późniejsze podanie trochę za lekkie), przyspieszające zagranie w 93. minucie do Coutinho i odebranie futbolówki w 85. minucie.

0 0 10 90% 0 0 0 1 3 1 0 0

Philippe Coutinho

Słabe minuty. W 68. minucie Brazylijczyk nie był zainteresowany powrotem w pole karne i dobiegł tylko od okolic szesnastki. Po chwili Barcelona straciła gola. W 84. minucie zanotował dwie straty.

0 0 13 85% 0 0 0 2 1 0 1 0

Anssumane Fati

Pozytywne wejście. Co prawda zaczął od nieudanego podania w 70. minucie, ale potem było lepiej. W 71. minucie pomógł rozegrać akcję przed polem karnym, a w 74. minucie popracował w pressingu. W 80. minucie założył siatkę i wywalczył rzut wolny przy linii bocznej. W 92. minucie Ansu przejął piłkę, a w 93. minucie odegrał piętą do Minguezy. Minus za stratę w 81. minucie. W 84. minucie też utracił posiadanie, ale po chwili odzyskał piłkę.