Następny mecz:  Benfica  -  Barcelona     ·  środa, 29 września 21:00  ·  2. kolejka Liga Mistrzów , Gr. E Polsat Sport Premium 3   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
03.03.2021, 21:00, 2. mecz 1/2 finału Puchar Króla, Miejsce: Camp Nou,
FC Barcelona 3:0 Sevilla FC

Ousmane Dembélé 13'

Gerard Piqué 90'

Martin Braithwaite 95'

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8.5 Liczba głosów: 451
Redakcji 9.0

Kluczowy i wybrany Zawodnikiem Meczu według Użytkowników i Redakcji. Już w 1. i 4. minucie wyłapał dośrodkowania w pole karne, a w 10. minucie dobrze zagrywał między liniami. Na plus również wypiąstkowanie z 17. minuty i chwilę później obroniony strzał. W 30. minucie Niemiec dobrze ocenił sytuację i zanotował interwencję. W 43. i 119. minucie kolejny raz obronił strzały zawodników Sevilli. Na największe wyróżnienie zasługuje oczywiście obroniony rzut karny w 73. minucie, który prawdopodobnie uratował całe spotkanie. Wyróżnić również trzeba grę nogami na najwyższym poziomie. Marc posyłał celne długie podania w 37., 52., 68., 83., 97., 111. i 116. minucie. Można doczepić się jedynie do złego wybicia z 26. minuty i kilku niecelnych przerzutów. Klasa światowa.

0 0 47 81% 0 0 11 9 4 0 0 0

Óscar Mingueza

Użytkowników 7 Liczba głosów: 451
Redakcji 7.0

Występ bliski wzorowego. Oscar zagrał z Sevillą bardzo dojrzale, świetnie czytał grę i dobrze grał na wyprzedzenie. Już w 1. minucie przeciął podanie, a w 16. minucie zszedł do środka i zagrał do Pedriego. Kolejne przechwyty notował w 25., 26. i 27. minucie. W 35. minucie Hiszpan zagrał prostopadłą piłkę do Frenkiego, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W 36. minucie wyprzedził przeciwnika i odebrał futbolówkę, a w 44. i 46. minucie kolejny raz przejął piłkę. W 50. minucie ponownie wyprzedził rywala i zanotował odbiór. Na plus także przejęcie z 59. minuty, odbiór w 64. i 66. minucie (kilka sekund później zagrał między liniami). Ocenę oczywiście obniża sprokurowany rzut karny w 71. minucie, po którym Barcelona mogła zaprzepaścić szansę na awans do finału Pucharu Króla.

0 0 72 96% 0 0 1 3 5 3 0 0

Użytkowników 8 Liczba głosów: 451
Redakcji 8.0

Jeden z najlepszych. Na największe wyróżnienie bramka w 94. minucie, która doprowadziła do dogrywki. Dobrze wyglądał z piłką przy nodze i notował wiele interwencji. Plus za przechwyt wślizgiem w 6. minucie, przejęcia z 26., 38., 40., 59. i 81. minuty. W 47., 106. i 117. minucie wygrał pojedynki główkowe, a w 48. minucie zablokował dośrodkowanie. W 61. minucie Gerard zanotował odbiór, a 57. wybił piłkę. Plus również za celne długie zagranie do Alby z 18. minuty. Minus za nieudany przerzut w 24. minucie, po którym Sevilla mogła mieć okazję na groźną akcję.

1 1 84 92% 0 0 9 7 4 0 0 0

Kolejny solidny występ. Obecność Pique u boku dobrze mu służy. Wyróżnić trzeba wygrane pojedynki główkowe w 18., 34., i 75. minucie, a także odbiór z 49. minuty oraz przejęcia z 66., 93. i 112. minuty. W defensywie bezbłędny i plus można również dać za świetny odbiór z 87. minuty. Warto wspomnieć także o wygranym pojedynku powietrznym w 120. minucie, po którym Barcelona rozpoczęła kontratak. Oby tak dalej.

0 0 108 86% 0 0 3 15 5 0 1 0

Kolejny raz świetny. W niemal każdej sytuacji dobrze ustawiony, dzięki czemu wielokrotnie przerywał akcje i notował przejęcia. Plus za przechwyty z 4., 7., 34., 76. minuty, a także zatrzymanie akcji Sevilli w 15. minucie. W 37. minucie doskoczył do piłki i wywalczył rzut wolny, a Fernando po faulu na nim otrzymał żółtą kartkę. Wyróżnić trzeba także zagranie między liniami w 30. minucie i przerzuty z 22. i 77. minuty. Świetnie górne zagranie do Messiego w 44. minucie tylko potwierdziło dużą jakość Sergio. Dodatkowo w 12. i 70. minucie wygrał pojedynki główkowe. Minus za straty w 1. i 40. minucie.

1 1 83 94% 1 3 5 5 0 2 3 0

Sergiño Dest

Użytkowników 6 Liczba głosów: 451
Redakcji 5.0

Najsłabszy zawodnik Barcelony w tym spotkaniu. Amerykanin miał mocny początek, ale im dalej w mecz, tym gorzej. Pojedynek rozpoczął od płaskiego dogrania w pole karne w 5. minucie, a w 10. minucie dobrze zachował się w szesnastce i wyłożył piłkę Dembele. Kolejne groźne dośrodkowanie posłał w 18. minucie, a w 31. minucie przeprowadził dwójkową akcję z Frenkiem. Kilkukrotnie korzystał ze swojej techniki i wychodził spod pressingu (np. 47. minuta). W pewnym momencie stał się przewidywalny i Acuna bez problemu go zatrzymywał. Dowodem na to są liczne straty (27., 40., 45., 60. minuta). Minus także za słabe zagranie w 59. minucie.

0 0 40 93% 1 4 0 6 1 1 1 1

Frenkie de Jong

Aktywny, uczestniczący w rozegraniu akcji, a do tego pomagał w defensywie. W 10. minucie pociągnął akcję do przodu, a później przedłużył podanie głową i zagrał na strzał do Busquetsa. W 15. minucie popracował w pressingu, a w 27. minucie odebrał piłkę. W 31. minucie przeprowadził dwójkową akcję z Destem i po chwili zagrał na piąty metr do Alby. Plus również za przechwyt w 35. minucie, pressing w 40. minucie, wygraną główkę w środku pola w 44. minucie, zablokowany strzał w 97. minucie i pracę w defensywie w 114. minucie. Wyróżnić można również przerzut do Griezmanna w 109. minucie. Minus za niecelne podanie w 25. minucie i wybicie w 119. minucie wprost pod nogi Kounde.

0 0 106 93% 2 1 6 7 5 1 1 1

Pedri González

Szybko wrócił do gry i z Sevillą zagrał bardzo inteligentnie i dojrzale. Już w 6. minucie dobrze zagrywał do Dembele, a w 11. minucie obrócił się z piłką w środku pola i napędził atak Barcelony. W 18. minucie podał w tempo między dwoma rywalami do Alby, a w 33. minucie nieźle zagrał do Messiego. W 22. minucie zanotował odbiór, a w 32. minucie oddał strzał zza pola karnego. W 52. minucie Hiszpan przeprowadził akcję na skrzydle, jednak podawał niecelnie. Można przyczepić się również do strat z 43. i 71. minuty.

2 1 60 90% 2 4 1 6 1 0 1 0

Trzeba przyznać, że Alba w roli wahadłowego wygląda znakomicie. W pojedynku z Sevillą zanotował asystę przy ważnej bramce Braithwaite’a, był blisko pięknego gola, imponował wizją gry, regularnie stwarzał zagrożenie pod polem karnym i dobrze spisał się w aspekcie defensywnym. Jordi w 10. minucie dobrze dograł w szesnastkę, a kolejne niezłe podania w pole karne zanotował w 30., 31., 51. minucie. W 20. minucie zablokował strzał, w 28. minucie przechwycił piłkę,  w 45. minucie zanotował przejęcie, a w 79. minucie odebrał piłkę. Wyróżnić trzeba także dobre prostopadłe podanie do Messiego w 32. minucie, świetnie zagranie do Dembele w 33. minucie, dobre górne dogranie do Leo w 79. minucie i w 98. minucie do Griezmanna. Można przyczepić się do słabych zagrań z 18. i 110. minuty, a także złego wyrzutu z autu w 91. minucie, który mógł zagrozić bramce Barcelony.

1 0 96 83% 2 1 5 16 7 1 0 1

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 451

Bez gola, bez asysty, jednak wciąż na bardzo wysokim poziomie. Jedenaście dryblingów i wszystkie udane, a do tego trzy kluczowe podania. W 5. minucie wypuścił na skrzydło swoim podaniem Desta, a w 11. minucie groźnie dośrodkował na piąty metr. Dobrze dogrywał w pole karne także w 80., 92. i 106. minucie. Często był pierwszym, który zaczynał pressing, i jego praca w obronie mogła się podobać (18., 23., 39. minuta). W 27., 49. i 92. minucie zanotował dobre podania, a w 36. minucie wywalczył rzut wolny blisko pola karnego. Na minus sporo strat (15., 22., 38., 44., 65., 87. minuta) oraz słabe podanie z 31. minuty. Szkoda, że nie skończył tego meczu z bramką na koncie, bo kilka razy było blisko.

1 1 97 87% 3 11 2 13 2 1 6 0

Kolejny bardzo dobry występ Francuza. Piękna bramka zza pola karnego w 12. minucie, inteligenta gra i dołożona praca w defensywie. Kilkukrotnie stwarzał zagrożenie pod bramką i w 6. minucie oddał groźny strzał, a w  67. minucie był blisko asysty. Dobrze dogrywał również w 70., 86., i 87. minucie, a w 74. i 77. minucie wywalczył rzuty wolne blisko szesnastki. Na plus także praca w pressingu w 21. minucie, przechwyt w 38. minucie i powrót do obrony w 41. minucie. Można doczepić się do kilku strat, strzału w kosmos z 85. minuty i sytuacji w 5. minucie, w której mógł się zachować lepiej.

4 1 21 86% 3 1 3 5 1 1 2 0

Antoine Griezmann

Bardzo dobre wejście Antoine’a. W 94. minucie celnie dośrodkował w pole karne i zanotował asystę przy ważnej bramce Pique. Potrafił pracować także w pressingu (69., 97., 113. minuta). Groźnie dośrodkowywał również w 81. minucie, a w 112. minucie wywalczył rzut wolny w środku pola. W 69. minucie wypuścił podaniem na skrzydło Albę, a w 113. minucie przejął podanie w polu karnym. Minus za stratę w 113. minucie i słaby strzał w 70. minucie. W 71. minucie nie zdołał obrócić się z piłką i zepsuł akcję.

1 1 25 92% 3 2 1 2 2 1 2 1

Ilaix Moriba

Redakcji 6.0

Niezłe wejście młodego pomocnika. W 80. minucie urwał się obrońcy, jednak dość szybko został zatrzymany przez Kounde. Na plus dochodzą przejęcia z 86., 109. i 120. minuty. Plus również za duży spokój i dojrzałość w 121. minucie, kiedy to wywalczył rzut rożny i zyskał cenne sekundy dla drużyny.

1 0 36 86% 1 0 0 6 1 0 1 0

Junior Firpo

Junior także spisał się solidnie i dołożył dobrą pracę w defensywie. Plus za odbiór w 79. minucie, zablokowany strzał w 86. minucie, przejęcie z 92. minuty i wygrany pojedynek główkowy w 103. minucie. W 94. oddał słaby strzał na bramkę.

1 1 32 94% 0 1 1 2 2 1 0 0

Martin Braithwaite

Na największy plus bramka dająca awans Barcelonie do finału Copa del Rey. Duńczyk dobrze wyszedł na pozycję i skierował piłkę głową do bramki. Notę podwyższa wywalczony rzut wolny w środku pola w 111. minucie i przejęcie z 118. minuty.

1 1 7 71% 0 1 0 2 0 1 1 0

Francisco Trincão

Portugalczyk także zanotował dobre wejście. W 92. minucie wywalczył rzut wolny blisko pola karnego, a chwilę później zanotował przerzut do Alby. W 98. minucie inteligentnie przepuścił piłkę do Messiego, w 109. minucie przechwycił podanie i wywalczył rzut wolny, w 114. minucie skrzydłowy wrócił do defensywy, a w 115. minucie oddał groźny strzał na bramkę.