Następny mecz:  Rayo  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1/8 finału Puchar Króla TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
13.01.2021, 21:00, 1/2 finału Superpuchar Hiszpanii, Miejsce: Nuevo Arcángel,
Real Sociedad 1:1 FC Barcelona

Mikel Oyarzabal 51' (k.)

Frenkie de Jong 39'

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 9.5 Liczba głosów: 194
Redakcji 10.0

Doskonały występ Niemca. W pierwszej połowie zanotował dwie udane interwencje. W 17. minucie odpowiednio skrócił dystans do rywala i skutecznie odciął dostęp do bramki na piątym metrze, a w 42. obronił strzał z dystansu Isaka. To była dla Marca prościzna, a prawdziwy spektakl dopiero miał nadejść. W 94. minucie pofrunął przy strzale Joseba Zaldúy i zbił piłkę nad poprzeczkę, w 115. trącił futbolówkę ręką po strzale Januzaja, a ta zmieniła swój tor lotu poza światło bramki, a trzy minuty później popisał się mistrzowską interwencją przy strzale z rzutu wolnego, ponownie w wykonaniu Adnana Januzaja. Co więcej, w serii rzutów karnych obronił dwie pierwsze jedenastki, najpierw Bautisty, chwilę później Oyarzabala. Nie ma co się ceregielić, bowiem status zawodnika meczu ląduje u Ter Stegena.

0 0 47 70% 0 0 8 12 6 0 0 0

Óscar Mingueza

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 194
Redakcji 5.5

Dobre spotkanie młodego Hiszpana, choć były momenty, w których sobie nie radził. Ogólnie pozostawił po sobie pozytywne wrażenie, dzięki m.in. dwóm zablokowanym strzałom (20', 90'), skutecznemu przecinaniu podań (6', 32'), wygranemu pojedynkowi z rywalem (83') czy przerwaniu akcji Realu Sociedad, po którym podjeliśmy próbę przeprowadzenia kontry (97'). Nietety słaba gra również rzucała się w oczy, czego obraz mamy w 16' - brak interwencji przy podaniu rywala, a później spóźniony do wrzucającego piłkę Monreala, 18' - dobrze wyszedł spod pressingu z Busquetsem, ale później brak przyjęcia piłki i faul na własnej połowie, czy 95' i 97' - został dwa razy ograny przy linii bocznej przez Andera Barrenetxeę. Tak wyglądała jego gra w destrukcji, a jak był w grze do przodu? Popisał się m.in. podaniem górą wzdłuż linii bocznej do Griezmanna (14'), napędzającym zagraniem po ziemi do De Jonga (66') oraz celną wrzutką w pole karne na głowę Braithwaite'a (29'). Był jedną z wyróżniających się postaci zarówno w defensywie, jak i w ofensywie, jednak niekiedy rywale ujawniali słabości Oscara, nad którymi musi popracować.

0 0 76 91% 1 1 3 8 7 3 1 0

Ronald Araujo

Użytkowników 7 Liczba głosów: 194
Redakcji 7.5

Słabo wszedł w mecz, ale później było już tylko lepiej. W 2. minucie nie porozumiał się z Lengletem i obaj wyskoczyli do główki, a akcja i tak nie została przez nich przerwana. Minutę później nie pokrył Isaka przy wrzutce, a ten oddał niecelny strzał. Od tej chwili Ronald stał się filarem obrony i był po prostu nie do przejścia. Bardzo dobrze radził sobie we własnym polu karnym m.in. blokując strzał (69') czy wybijając piłkę głową (75', 94'). Poza nim również jego poziom gry w obronie był bardzo wysoki, co przełożyło się na masę udanych interwencji, z których warto wyróźnić chociażby pojedynki biegowe (33'), szczególnie ten ze 110. minuty (szybko wrócił we własne pole karne i odebrał futbolówkę Oyarzabalowi, który wygrał walkę o pozycję z Lengletem). Poza tym warto również wspomnieć o bardzo dobrym kluczowym podaniu górą w pole karne do Braithwaite'a. Początkowo występ Urugwajczyka z Realem Sociedad był pod znakiem zapytania, ale, jak się okazało, Ronald wytrzymał na boisku nie 90, a 120 minut, prezentując przy tym pełnię swoich umiejętności.

0 0 84 92% 1 0 4 7 9 0 1 0

Redakcji 5.0

Notował dobre interwencje, jak np. ta przed polem karnym (38'), skutecznie grał na wyprzedzenie (34'), potrafił zatrzymać kontrę rywali (61') czy umiejętnie zagrać bark w bark z przeciwnikiem (87'), jednak tego dnia nie był pewnym punktem w linii obronnej. W 13. minucie nie upilnował Robina Le Normanda, który oddał strzał głową, w 69. przegrał pojedynek główkowy na własnej połowie, w 80. przegrał przebitkę z rywalem na wysokości pola karnego, w 110. nie nadążył za wybiegającym Oyarzabalem, a w 115. został ograny przez Januzaja, który przeprowadził groźną kontrę. Oczywiście miał dobre momenty, za które należą mu się brawa, jednak od czasu do czasu po prostu przegrywał pojedynki z rywalami.

2 0 92 96% 0 0 5 5 6 1 0 0

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 194

Pod względem defensywnym wypadł nieźle. Zanotował kilka interwencji (5', 24', 61', 99', 104'), jednak zdarzyły mu się również błędy (57' czy 102'). W grze do przodu po prostu słabo. Przez 90 minut praktycznie żadne odważniejsze zagrania mu nie wychodziły i jedyne, za co można go pochwalić, to naprawdę dobre podanie między rywalami do Griezmanna w 10. minucie. W dogrywce popisał się podaniem na skrzydło do Dembele (104') i wbiciem wysokiej piłki w pole karne w stylu "może ktoś dojdzie" (111'). Udało się, Griezmann doszedł do piłki i uderzył na bramkę, jednak na posterunku był Alex Remiro.

1 0 106 88% 3 0 4 16 4 0 0 0

Frenkie de Jong

Redakcji 6.5

Dobry mecz w wykonaniu Holendra, z pewnością odegrał kluczową rolę w tym spotkaniu, ale jest kilka "ale". Harował na całej długości boiska, co przełożyło się na zadowalającą grę w defensywie i ofensywie. Brawa za przecinanie podań (2', 89'), skuteczną pracę w powietrzu (21', 37', 93') oraz odbiór piłki (38'). Warto również wspomnieć o kontroli, jaką ma Frenkie nad futbolówką, co nieraz pozwalało na dalsze jej utrzymanie przez drużynę. Co najważniejsze, w 39. minucie otworzył wynik spotkania. Pomimo niewygodnej pozycji w trakcie oddawania strzału głową, idealnie umieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki Realu Sociedad. W rozgrywaniu raczej bezpieczny, niekiedy niewidoczny, jednak warto pochwalić go za udziały w kontratakach (3', 62', 97'). Poza tym, wypuszczenie Dembele na prawej (30') oraz zagranie w pole karne, ponownie do Ousmane'a (59'). Teraz przejdźmy do tego, co na minus. W 49. minucie wracając we własne pole karne zagrał piłkę ręką, a sędzia wskazał na wapno, a w 52. prawie wszystko zrobił dobrze, jednak ostatecznie przedobrzył. Wybiegł za obrońców, przełożył rywala w polu karnym i niepotrzebnie poprawiał jeszcze piłkę, zamiast szybko oddać strzał. Gorosabel wrócił w pole karne, a De Jong przy próbie oddania strzału sfaulował go, tym samym marnując świetną okazję na zdobycie bramki. Poza tym nie wykorzystał rzutu karnego w konkursie jedenastek, choć na szczęście nie pogrzebało to starań Ter Stegena.

1 1 50 84% 1 3 0 10 5 5 3 0

Dużo pracował w defensywie, choć nie zawsze był skuteczny i przytrafiły mu się błędy. Na plus przecinanie podań (24' - wślizgiem, 27'), kilka odbiorów piłki (10' - wślizgiem, 76', 83', 85') czy wygrane pojedynki główkowe (20', 31'). Warto również wspomnieć o dobrym ustawieniu w polu karnym w 70. minucie, dzięki czemu zgarnął wycofaną przez rywala piłkę. Na minus strata na połowie rywala, po której przeciwnicy przeprowadzili groźny kontratak (17'), nieporadna interwencja i brak przerwania akcji (38'), przegranie pojedynku z rywalem i faul przed polem karnym (54') oraz nieupilnowanie przeciwnika przy rzucie rożnym, który oddał strzał w 90. minucie. Pod względem gry do przodu raczej spokojny występ, a jeśli chodzi o konkrety, to należy odnotować m.in. kluczową wrzutkę do Griezmanna (59'), podanie między rywalami do Pedriego (35') czy wybicie piłki, które przerodziło się w dobre zagranie do przodu (24').

0 0 78 92% 2 2 5 6 4 1 5 0

Pedri González

Niekiedy mało widoczny w grze pozycyjnej, jednak co by nie mówić były momenty, w których dawał o sobie znać. Czy  to w postaci przeniesienia ciężaru gry do Dembele (30'), podania do przodu do De Jonga (44'), czy poprzez udział w kontratakach (58' - wybicie rozpoczynające akcję, 82' - utrzymanie się przy piłce i zagranie do Trincao). Popracował również w defensywie, co przełożyło się na przejęcie piłki (9'), powrót i zablokowanie podania w polu karnym (46) czy dwa wybicia piłki (56', 58'). Nie był wyróźniającą się postacią, pod koniec regulaminowego czasu gry widać było zmęczenie, jednak pokazał co nieco i w ofensywie, i w defensywie.

1 1 53 92% 1 1 2 7 6 1 1 0

Redakcji 4.5

Na początku rozstrzygnijmy te straty, których liczba jest "okazała". Oczywiście nadmierna utrata posiadania piłki nie przystoi, jednak większość z nich nie powodowała poważnego zagrożenia. To takie małe usprawiedliwienie ode mnie, ale teraz pora przejść do strat, których powinien się wystrzegać. A mowa tu chociażby o nieudanym przyjęciu piłki (31'), złym ocenieniu sytuacji boiskowej, co wykorzystał rywal (71') czy słabym dryblingu, po którym Baskowie wyszli z groźnym kontratakiem (115'). Uwagę mam jeszcze do sytuacji z 44. minuty, w której nie poszedł do końca za wybiegającym rywalem, co tylko ułatwiało robotę przeciwnikom. W grze ofensywnej był aktywny, gołym okiem było widać, że się stara, jednak dużo mu nie wychodziło. Na plus naprawdę dobre dryblingi, które nieraz powodowały zakłopotanie w głowach rywali (17', 27' - sombrero, 30', 67', 92'). Potrafił zrobić sobie przewagę, jednak ostatecznie nieudanych zagrań (3', 8', 37', 64', 67', 68', 83', 92', 104') było nie mniej, niż tych udanych (22' - wymiana z Pedrim, 29' - rozegranie do Minguezy, 30' - celna wrzutka, 62' - podanie do środka boiska do Pedriego). Oddał kilka strzałów, z czego najlepszy był ten z 63. minuty (piłka minimalnie minęła bramkę). Na minus fatalne uderzenie zza pola karnego w 36. minucie i zmarnowanie obiecującej kontry w 100. (ładnie przełożył rywala, ale oddał słaby strzał w środek). Na plus wykorzystanie rzutu karnego w serii jedenastek.

4 1 46 72% 2 6 0 27 0 0 2 0

Martin Braithwaite

Użytkowników 4 Liczba głosów: 194

Przyzwoity mecz Duńczyka. Często nieobecny, jednak miał swoje momenty. Udział przy bramce - poradził sobie z rywalem na plecach i odegrał piłkę w pole karne do Griezmanna. Poza tym należy odnotować udział w groźnej akcji Barcelony (52'), dobre podanie między rywalami (3'), rozpoczęcie kontrataku (62') oraz odbiór na własnej połowie (63'). Oddał dwa strzały na bramkę Realu; na bliższy słupek (26'), głową po centrze Minguezy (29'). Szkoda tego ostatniego, bo wydaje się, że mógł bardziej zagrozić bramce rywali.

2 1 21 81% 0 1 0 4 3 0 0 0

Antoine Griezmann

Użytkowników 5 Liczba głosów: 194
Redakcji 7.0

Jak najbardziej udany występ Francuza. Był obecny przy kontratakach drużyny (47', 58', 62'), efektownie podał piłkę zewnętrzną częścią stopy do De Jonga (33'), przytomnie zagrał piłkę górą do wybiegającego Holendra (52'), zanotował kluczowe podanie przed pole karne do Pedriego (77'), a także wrzucił piłkę na głowę Frenkiego, co zostało zamienione na asystę (39'). Jedna z jaśniejszych postaci w ofensywie. Oczywiście niektóre jego podania kończyły się niepowodzeniem (14' czy 97'), jednak ich liczba była akceptowalna. Popracował również w defensywie, co przełożyło się np. na przejęcie piłki, które zapoczątkowało dobrą akcję drużyny (100'), jednak raz nie udało mu się skutecznie interweniować (11'), a akcja zakończyła się strzałem. Dwukrotnie oddawał strzały, gdy piłka była w powietrzu; w 59. minucie uderzenie było niecelne, a w 112. górą był bramkarz Alex Remiro. W serii jedenastek nie wykorzystał swojej szansy, co należy odnotować jako minus.

5 1 66 89% 3 3 2 7 7 1 4 0

Francisco Trincão

Użytkowników 3.5 Liczba głosów: 194
Redakcji 3.0

Krótko, bo niestety nie ma się nad czym rozwodzić. Ciało obce w drużynie, a gdy już brał udział w akcji ofensywnej czy defensywnej, to kończyło się to niepowodzeniem. Cierpliwość Koemana prawdopodobnie powoli się kończy, a nawet najmniejszego światełka nadziei w grze Portugalczyka nie widać.

0 0 16 81% 0 0 0 3 0 0 1 0

Riqui Puig

Jako taka zmiana. Brawa oczywiście za wykorzystanie ostatniego rzutu karnego oraz za ofensywne nastawienie. Nieraz przyspieszał grę, czego obraz mamy m.in. w 107. minucie, a także potrafił samodzielnie wyjść spod pressingu rywala (118'). Na minus m.in. kilka nieudanych, niewymuszonych podań do przodu oraz brak powrotu do obrony za jednym z wybiegających rywali w 109. minucie.

2 0 26 92% 0 3 2 2 0 2 1 0

Miralem Pjanić

Wszedł na dogrywkę i zanotował średnią zmianę. Brawa za interwencję przed polem karnym (117') czy zablokowanie strzału w groźnej sytuacji (112'). Na plus również wykorzystanie rzutu karnego. Na minus brak próby interwencji przy kontrze Januzaja (115'), kilka nieudanych podań w ofensywie (105', 108') oraz złe podanie, po którym poszła kontra (91'), choć trzeba oddać Bośniakowi to, że zgranie głową od Griezmanna też nie było zbyt dokładne.