Następny mecz:  Athletic  -  Barcelona     ·  Sobota, 17 kwietnia 21:30  ·  Finał Puchar Króla TVP 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
05.04.2021, 21:00, 29. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou,
FC Barcelona 1:0 Real Valladolid CF

Ousmane Dembélé 90'

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 170
Redakcji 5.0

Niemiec nie miał w tym meczu dużo do roboty. Można go pochwalić za obroniony strzał w 2. minucie, wyłapane dośrodkowanie z 21. minuty, podanie między liniami w 25. minucie i interwencję w 82. minucie. Na minus podanie na aut w 2. minucie i niecelne długie zagranie w 21. minucie.

0 0 19 89% 0 0 4 2 2 0 0 0

Óscar Mingueza

Użytkowników 5 Liczba głosów: 170

Bez szału i początek meczu w jego wykonaniu był słaby. W 7. minucie zanotował stratę, a w 9. minucie nie upilnował zawodnika Valladolid, który strzelił w poprzeczkę. W 11. minucie Oscar oddał strzał głową, a w 34. minucie zanotował przejęcie. W 36. minucie wybił piłkę z pola karnego, a w 43. i 46. minucie przechwycił podania. Na plus dochodzą także dwa wybicia z 58. minuty. Minus za niecelne podanie w 17. minucie.

1 1 46 93% 0 0 0 3 4 2 2 0

Frenkie de Jong

Użytkowników 6 Liczba głosów: 170
Redakcji 6.0

Występ na plus. Grał na środku obrony, w linii pomocy i kilkukrotnie pojawił się także na skrzydle. Holender był zdecydowanie bardziej aktywny w drugiej części meczu i po jego dośrodkowaniu w pole karne padła bramka dająca zwycięstwo. Na plus przejęcie w 30. minucie, wygrany pojedynek powietrzny w 47. minucie, odbiór w 61. minucie i interwencja w polu karnym w 67. minucie. Wyróżnić można też przerzut w 48. minucie i rozegranie akcji w 66. minucie. Na minus dochodzi niecelne podanie w 49. minucie, a także zepsute zagranie  i strata w 54. minucie.

0 0 98 95% 3 1 1 7 2 0 2 0

Redakcji 7.0

Bardzo dobry mecz Francuza. Tak naprawdę można przyczepić się jedynie do złego podania z 70. minuty. Na plus wiele wygranych pojedynków i duża liczba interwencji. Już w 5. minucie Clement zanotował ważne wybicie głową, a kilka sekund później popisał się świetnym odbiorem. W 9. minucie kolejny raz wybijał futbolówkę, w 13. minucie odebrał piłkę, w 24. minucie znów powstrzymał zagrożenie, a w 39. minucie ponownie odebrał piłkę. Na plus również zatrzymanie akcji Realu Valladolid w 41. minucie, wybicie głową w 44. minucie i groźne uderzenie z dystansu w 55. minucie.

1 1 60 83% 0 0 1 10 8 1 2 0

Sergiño Dest

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 170
Redakcji 4.0

Nie był to dobry mecz w wykonaniu Amerykanina. Na pewno można wyróżnić pracę w defensywie w 18. minucie, przejęcie z 32. minuty, odbiór w 52. minucie i podłączenie się do akcji i groźne dośrodkowanie w 73. minucie. Poza tym nie pokazał zbyt wiele i notował straty (22., 23. minuta).

0 0 56 93% 1 0 0 7 2 0 0 0

Kolejny raz bardzo dobrze i w pierwszej połowie był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Już w 1. minucie Sergio odebrał piłkę, a w 12. minucie zanotował odbiór wślizgiem. W 13. minucie próbował zagrać piłkę za plecy obrońców, jednak podanie nie dotarło do adresata. W 14. minucie Busi przepuścił futbolówkę i odegrał piętą, a w 18. minucie kolejny raz popisał się odbiorem. W 32. minucie zablokował zagranie w pole karne i chwilę później ponownie przejął podanie. W 38. minucie Busquets zanotował przechwyt, w 45. minucie rozrzucił akcję przerzutem, w 45. minucie zagrał za linię obrony, a w 49. minucie Hiszpan celnie zagrywał między liniami. Bardzo dobry występ.

0 0 69 94% 0 0 2 4 3 0 1 0

Pedri González

Pojawiały się straty, jednak był to niezły mecz w wykonaniu młodego pomocnika. W 7. minucie Pedri dobrze rozciągnął grę podaniem na skrzydło, a w 8. minucie pracował w pressingu. W 22. minucie Hiszpan odebrał piłkę, a w 45. minucie zagrał między liniami. Chwilę później trafił zza pola karnego w słupek, a w 54. minucie zanotował przechwyt. Plus również za przejęcie w 71. minucie i udane przerzuty w 70. i 71. minucie. W 28. minucie nieudanie odgrywał piłkę, jednak chwilę później posłał dobre prostopadłe zagranie do Griezmanna. Minus za straty z 20. minuty (x2) i niecelne podanie w 28. minucie.

1 1 79 86% 1 0 5 11 2 3 1 0

Solidnie. Warto zwrócić uwagę na kilka groźnych dośrodkowań (6., 42., 83. minuta) i dobre podanie w pole karne w 27. minucie do Messiego. Duży plus za świetne górne zagranie do Frenkiego, które powinno skończyć się co najmniej strzałem i kluczowym podaniem. Wyróżnić można również  wybicie w 29. minucie. Minus za stratę z 25. minuty, niecelne dośrodkowanie w 51. minucie i sytuację z 79. minuty, w której zablokował podanie, a kilka sekund później nie trafił w piłkę i nie udało mu się wybić futbolówki, co mogło skutkować groźną okazją dla Realu.

1 0 85 83% 1 0 2 19 3 2 0 0

Przeciętnie. Liczne straty Argentyńczyka mogły irytować i pojawiały się zbyt często (12. x2, 22., 31. czy też 53. minuta). Na plus wywalczone rzuty wolne blisko pola karnego (14. i 61. minuta), kilka niezłych podań (w 69. minucie do Alby, w 58. minucie do Dembele i w 59. minucie do Jordiego). Wyróżnić można również groźne uderzenia zza pola karnego (16., 57., 72. minuta).

7 2 50 86% 5 2 2 12 0 1 2 0

Antoine Griezmann

Użytkowników 4 Liczba głosów: 170

Nie był to dobry mecz w wykonaniu Antoine’a. Na pewno można wyróżnić odbiór w 8. minucie, dogranie w pole karne w 32. minucie i świetne prostopadłe podanie do Dembele w 40. minucie. W 8. minucie zbyt mocno dogrywał w pole karne, w 30. minucie źle wyrzucił piłkę z autu, co skończyło się stratą, a w 58. minucie mógł lepiej wykończyć akcję głową.

2 0 50 92% 2 0 0 4 1 1 1 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 7 Liczba głosów: 170

Typowy mecz w wykonaniu Dembele. Z jednej strony straty (26., 86., 88. minuta), kilka niezbyt dobrych decyzji (56., 83. minuta), strzał w kosmos (87. minuta), a z drugiej strony zwycięska bramka, sześć udanych dryblingów i wywalczona czerwona kartka. W 8. minucie Ousmane dobrze zachował się w polu karnym i odegrał do Messiego. W 32. minucie oddał strzał głową, a w 40. minucie Francuz wyszedł na pozycję i odegrał piłkę do Leo. W 50. minucie skrzydłowy ruszył z dryblingiem i wywalczył rzut wolny blisko pola karnego. W 61. minucie rozegrał akcję przed polem karnym, a w 78. minucie kolejny raz dał impuls i przeprowadził akcję środkiem pola, a Oscar Plano po faulu na nim otrzymał czerwony kartonik. Plus również za prostopadłe podanie do Alby w 37. minucie i udane dośrodkowanie w 81. minucie. Na największe wyróżnienie zasługuje zwycięska bramka w końcówce spotkania. Zawodnik meczu według Redakcji i Użytkowników.

6 3 34 82% 2 6 0 9 0 0 2 1

Ronald Araujo

Można wyróżnić przechwyt z 89. minuty i odnalezienie się w polu karnym w 90. minucie, co skończyło się małym udziałem przy bramce.

1 0 13 92% 1 0 0 1 0 0 0 0

Francisco Trincão

Dobre wejście Portugalczyka. W 66. minucie uderzył zza pola karnego, a w 69. minucie posłał długie podanie do Dembele. W 76. minucie pracował w pressingu, a w 89. minucie udanie dośrodkowywał do Ilaixa Moriby.

2 1 16 100% 2 0 2 0 0 1 0 0

Martin Braithwaite

Na pewno warto wspomnieć o odegraniu piętą do Messiego w 74. minucie i oddanym strzale na bramkę chwilę później.

1 0 3 100% 0 0 0 0 1 1 0 0

Ilaix Moriba

Wyróżnić można odbiór w 86. minucie i przechwyt w 94. minucie.

1 0 11 100% 0 0 0 0 1 0 0 0

Riqui Puig

Po wejściu aktywny. W osiem minut zanotował dziesięć kontaktów z piłką, udany drybling i uderzył zza pola karnego. Nota wyjściowa.