Następny mecz:  Mallorca  -  Barcelona     ·  Piątek, 12 czerwca *  ·  28. kolejka La Liga   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 7.0

Gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Niemca, co przełożyło się na jego liczbę interwencji (0). Mimo spokoju na linii bramkowej Marc nie próżnował, grając wyżej - pewnie łapał wrzutki rywali oraz doskonale obsługiwał swoich kolegów podaniami (10 udanych przerzutów). Bardzo dobry występ w wykonaniu naszego portero.

0 0 32 88% 0 0 10 4 0 0 0 0

Użytkowników 5 Liczba głosów: 195
Redakcji 5.0

Przeciętny występ w wykonaniu Sergiego. Solidna gra w obronie, co widać w postaci kilku udanych wybić (m.in. 10. czy 24. minuta), jednak to tylko tyle. Do ofensywy nie wniósł zupełnie nic. Rozegrał zaledwie pierwszą część spotkania, czego przyczyną były dolegliwości w lewym kolanie.

0 0 21 71% 0 0 0 6 3 1 1 0

Samuel Umtiti

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 195

Pierwszy mecz Big Sama w sezonie można zaliczyć do bardzo udanych. Momentami brakowało koncentracji, przez co interwencje nie były zbyt dokładne, jednak to w żaden sposób nie wpłynęło na przebieg spotkania. Wielkie brawa za imponującą liczbę odbiorów. Na wyróżnienie zasługuje chociażby sytuacja z 26. minuty, w której Francuz idealnie wybił futbolówkę głową pomimo trudnej sytuacji.

0 0 55 93% 0 1 1 5 12 2 1 1

Clement nie mógł być gorszy od swojego rodaka i również w dużym stopniu przyczynił się do tego, by mecz zakończył się bez straty bramki. Co prawda liczba odbiorów nie aż tak imponująca jak w przypadku Samuela, jednak 24-latek dorzucił coś ekstra do gry ofensywnej, a mianowicie popisał się bardzo dobrym podaniem górą przy bramce Griezmanna.

0 0 74 96% 2 0 6 3 7 3 2 0

Redakcji 6.0

W tym meczu był raczej w cieniu w porównaniu do większości swoich kolegów. W defensywie bez większych zarzutów, po prostu wykonał swoją robotę. Uczestniczył w akcjach ofensywnych, ale na niewiele się to zdało. Na pewno stać go na więcej.

0 0 66 86% 0 1 1 9 6 2 0 1

Frenkie de Jong

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 195

Takiego gracza Barcelona potrzebowała. Potrafi odnaleźć się na boisku, gra na małej przestrzeni nie sprawia mu problemów, a, co najważniejsze, jako najwyżej grający z pomocników dobrze rozumie się z Leo. Nota 7 wydaje się tą odpowiednią.

0 0 50 90% 2 0 2 7 1 1 2 0

Użytkowników 4 Liczba głosów: 195

Radził sobie zarówno w defensywie, jak i w grze do przodu. Zanotował kilka dobrych podań do kolegów, jak chociażby na początku spotkania (do Suareza), gdzie chwilę później sędzia boczny błędnie uniósł chorągiewkę do góry. Nota 6, ponieważ był to dobry mecz Busquetsa, ale nie jest to mocna 'szóstka'. Duża liczba strat (11), z czego jedna była tzw. zapalna - to musi być napiętnowane.

0 0 79 86% 0 0 7 11 3 3 1 0

Arthur Melo

Jak już jesteśmy przy tych stratach, to w przypadku Brazylijczyka nie było lepiej (14). O ile większość to niecelne podania, to jest również ta mniejszość, w której należy odnotować podanie do rywala, wprost na kontrę. Musi się tego wystrzegać. Coś, czego statystyki nie przedstawią, to sposób, w jaki Arthur dyktuje tempo gry w środku pola. Świetnie kontroluje piłkę, potrafi przenieść ciężar gry czy napędzić akcję - właśnie dlatego przyjemnie patrzy się na jego grę.

0 0 46 72% 0 2 4 14 0 0 1 0
Arthur Melo

Użytkowników 7 Liczba głosów: 195

Gol, asysta, a do tego również kilka otwierających podań. Wkradło się trochę niedokładności, niektóre piłki powinny być dokładniejsze. Szkoda zmarnowanej okazji na bramkę w 31. minucie - przegrany pojedynek z bramkarzem, a później nieporozumienie z Griezmannem.

3 1 41 63% 2 4 1 16 1 0 1 2

Naprawdę udany mecz w wykonaniu Urugwajczyka. Już w pierwszych minutach dawał o sobie znać rywalom poprzez doskonałą grę z pierwszej piłki. Ciężko pracował na gola i miał do tego okazję w 49. minucie, którą jak by nie patrzeć wykorzystał (bardzo dobre wykończenie). Jak się okazało - minimalnie spalił akcję chwilę wcześniej. Odczekał chwilę i już w 66. minucie wpisał się na listę strzelców. Co warto podkreślić w przypadku tak nietypowego piłkarza, jakim z pewnością jest Luis - piłka mu w tym meczu nie przeszkadzała.

5 2 25 88% 0 1 3 5 0 0 1 1

Antoine Griezmann

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8 Liczba głosów: 195
Redakcji 8.0

Pierwszy gol w meczu, subtelna asysta przy bramce na 2:0, a także 3 kluczowe podania i duża praca w defensywie. Spora liczba strat (11), jednak w przypadku napastników są to z reguły mniej szkodliwe błędy (choć oczywiście nie zawsze). Mecz jak najbardziej udany, choć niekiedy sprawiał wrażenie, że częściej chciałby być przy piłce.

1 1 47 79% 2 0 0 11 4 1 1 1

Bez większych zarzutów w grze defensywnej, widać postęp Portugalczyka chociażby w ustawianiu się na boisku. Pod względem gry ofensywnej wyglądał nieco lepiej niż Roberto, jednak nie jakoś zdecydowanie. Stać go na więcej, tak jak i Hiszpana.

0 0 27 82% 0 0 0 5 4 0 1 0

Arturo Vidal

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 195

Wszedł na boisko w 71. minucie, zmieniając Arthura. Popracował więcej w defensywie niż w ofensywie, ale przez te ok. 20 minut nie zrobił nic ponad ocenę wyjściową.