14.09.2019, 21:00, 4. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou,

Kevin Gameiro 27'

Maxi Gomez 90'

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 245
Redakcji 6.0

Marzenie 27-latka o zdobyciu Trofeo Zamora oddala sie z meczu na mecz. Koledzy z formacji obronnej wcale nie ułatwiali mu pracy, a w pojedynkę nie był w stanie zatrzymać precyzyjnego Gameiro i dynamicznego Gomeza. Liczba celnych strzałów ze strony gości nie powala na kolana, stąd też liczba udanych interwencji w wykonaniu Marca jest znikoma. Jeśli będzie chciał w końcu zakończyć mecz bez straty gola, to nie pozostaje mu nic innego, jak wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

0 0 19 89% 0 0 0 2 4 0 0 0

To, co mogło podobać się w występie Portugalczyka, to na pewno skuteczność interwencji w sytuacjach, w których należało natychmiast zażegnać zagrożenie (np. w 19'). Zanotował sporo udanych interwencji w defensywie, jednak nie zawsze był w pełni skoncentrowany. Warto zwrócić uwagę na chociażby złe krycie rywali w sytuacjach bardzo energicznych. Dobitnie pokazuje to sytuacja z 66. minuty, w której gracze Valencii wyszli z szybką akcją. Nelson był kompletnie zaskoczony obecnością Gameiro, który przy udanym dograniu Torresa stanąłby oko w oko z ter Stegenem. Uczestniczył w akcjach ofensywnych, lecz nic szczególnego nie wniósł podczas ich konstruowania. Jednak zdecydowanie należy odnotować strzał z 55. minuty, który zatrzymał się na słupku - był on naprawdę zaskakujący.

1 0 61 95% 0 1 2 6 12 2 2 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 245
Redakcji 5.0

Brawa za odnalezienie się w polu karnym rywala i strzelenie bramki, jednak, co by nie mówić, sytuacja była banalna. Martwi natomiast to, że Hiszpan jest kolejny raz mocno zamieszany przy stracie gola - tym razem nie przeciął podania do Maximiliano Gomeza. Poza tym zanotował kilka dobrych interwencji, jak zwykle zresztą, jednak już najwyższy czas na wykluczenie pomyłek, bo z pewnością natrafimy na drużyny, które nie będą ich wybaczać.

1 1 79 99% 0 0 2 1 3 0 0 0

Nie był to do końca jego mecz, choć na pewno nie można odebrać mu poświęcenia (np. w 46'). Bronił wysoko, często skutecznie, jednak tego dnia jego współpraca z Pique czy Albą nie wyglądała do końca dobrze. Z jednej strony można zrozumieć wyjście do rywala przy pierwszym straconym golu, by zwiększyć krycie przed bramką i uniemożliwić podanie, jednak spowodowało to lukę w obronie, którą wykorzystał asystujacy Rodrigo. Pod koniec spotkania Francuz był ostro faulowany, lecz na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

0 0 81 95% 0 0 1 4 4 1 1 0

Zaczynając od pozytywnych aspektów jego gry, to zdecydowanie warto wspomnieć o znakomitym, prostopadłym podaniu przy bramce na 2:0. Do tego brawa również za dwa kluczowe podania. W defensywie nie było już tak kolorowo. Zanotował kilka odbiorów, choć niestety bardziej okazała była jego liczba strat. Do tego nie pokrył strzelca bramki na 2:1, który od początku był pod jego opieką.

0 0 103 90% 2 1 2 13 4 1 0 0

Frenkie de Jong

Użytkowników 8 Liczba głosów: 245
Redakcji 9.0

Wydaje się strzałem w '10'. Gol, asysta, 100%-owa skuteczność podań, 3 kluczowe podania, 3 udane dryblingi - był po prostu okrutny dla swoich rywali. Wystarczy spojrzeć na sytuację bramkową z 2. minuty. Większość piłkarzy zagrałaby piłkę zwrotną do Pereza, ale nie de Jong. Holenderski umysł nie pozwoliłby mu na coś tak prostego. Wziął piłkę, odwrócił się w stronę pola karnego i celnie dograł do kolegi. Brawo.

1 1 54 100% 3 3 0 0 1 1 1 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 245
Redakcji 7.0

Dobrze wyglądała jego współpraca z Arthurem i de Jongiem, choć niekiedy krycie mogło być lepsze. Brawa za dwukrotne przejęcie piłki na połowie rywala w 82. minucie, z czego jedno było zarazem dobrym zagraniem do Suareza. 100 celnych podań, w tym 2 kluczowe podania i 5 przerzutów. Występ jak najbardziej na plus.

1 0 109 92% 2 1 5 9 4 0 2 0

Arthur Melo

Użytkowników 7 Liczba głosów: 245

Przyjemnie patrzyło się na grę Brazylijczyka. Po wielu topornych meczach w wykonaniu naszych niektórych pomocników tym razem można było zaobserwować świetną kontrolę nad piłką czy wyjście spod pressingu. Brawa za asystę do Luisa Suareza oraz napędzenie akcji bramkowej w 51. minucie i dobre, krótkie podanie do Griezmanna. Mecz oczywiście bradzo udany w jego wykonaniu, lecz od czasu do czasu chciałoby się zobaczyć jakieś penetrujace linię pomocy rywala podanie, bo ma do tego umiejętności.

1 1 69 96% 2 2 3 3 2 1 1 0
Arthur Melo

Carles Pérez

Z pewnością nie takiego przebiegu meczu chciał w swoim wykonaniu. Był aktywny na prawym skrzydle, potrafił się odnaleźć w grze pozycyjnej, jednak zabrakło konkretów. Mimo to brawa za 2 kluczowe podania i udane dryblingi.

2 1 67 90% 2 3 0 10 2 0 1 0

Antoine Griezmann

Nie udało mu się wpisać na listę strzelców, choć miał do tego bardzo dobrą okazję, będąc sam na sam z Cillessenem. Jednak mecz w jego wykonaniu był jak najbardziej na plus. To on przytomnie zostawił piłkę Fatiemu i odciągnął rywali przy golu na 1:0, jak również to po jego strzale zza pola karnego do piłki dopadł Pique. Do tego, symbolicznie, bo symbolicznie, ale jednak asystował przy golu na 5:1. Suarez na początku swojej przygody w Barcelonie również miał problemy z wykończeniem, a później zaczął strzelać jak na zawołanie. Trzeba być dobrej myśli szczególnie, że Francuz w innych aspektach gry wygląda bardzo dobrze.

3 2 46 91% 1 2 1 4 2 0 1 0

Anssumane Fati

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Redakcji 8.0

Oby ten sen trwał jak najdłużej, bo to, co robi na boisku, to naprawdę jest coś niezwykłego jak na jego wiek. No bo który 16-latek ma na tyle odwagi, by w meczu z Valencią na Camp Nou ni stąd, ni zowąd zrobić sombrero w polu karnym rywala? Jest tylko jeden taki. Do spółki z de Jongiem, już w pierwszych minutach ustawił mecz, najpierw strzelając gola, a później zaliczając asystę. Mały minus za jedną ze strat, po której poszedł kontratak, ale w jego wieku jest to dopuszczalne.

3 1 49 75% 1 3 0 14 0 2 0 0

Otrzymał od Valverde 30 minut na rozruszanie się po kontuzji, ale przy okazji postanowił sobie jeszcze postrzelać. Do tego przy lepszej postawie Rakiticia miałby na koncie jeszcze asystę. Świetne wejście El Pistolero.

3 3 8 87% 1 0 0 2 1 0 1 0

Użytkowników 5 Liczba głosów: 245
Redakcji 4.0

Wszedł na boisko w 70. minucie meczu, ale to nie było dobre wejście. Nie pokazał nic konkretnego w kreowaniu sytuacji, niska celność podań, zanotował kilka strat, a do tego nie zdołał umieścić piłki w siatce w dogodnej sytuacji.