Następny mecz:  Osasuna  -  Barcelona     ·  Sobota, 31 sierpnia 17:00  ·  3. kolejka La Liga nSport+   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
27.02.2019, 21:00, 2. mecz 1/2 finału Puchar Króla, Miejsce: Santiago Bernabéu,
Real Madryt CF 0:3 FC Barcelona

Luis Suárez 50', 73' (k.)

Raphael Varane 69' (sam.)

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 9 Liczba głosów: 379
Redakcji 10.0

Kolejna "dycha" w tym sezonie - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Gdyby nie interwencje Marca (23., 28., 37., 62., 67. oraz 68.), to Barcelona nie miałaby czego szukać w tym spotkaniu. Bezapelacyjny Zawodnik Meczu.

0 0 23 56% 0 0 6 4 6 0 0 0

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 379
Redakcji 2.0

Dramat. Za swój występ miałby najniższą możliwą notę, ale dostaje bonus za wydatny udział przy golu na 0:2 oraz dobre interwencje w 21., 41. oraz 56. minucie. Poza tym był koszmarnie "objeżdżany" przez Viniciusa (14. - to powinien być rzut karny, 62. oraz 67., natomiast w 36. odpuścił go w kryciu), a także Reguilona (60.). W ofensywie, poza wspomnianą wcześniej sytuacją, pokazał totalne zero.

0 0 35 91% 0 0 1 4 6 3 2 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 379
Redakcji 3.0

Kiepski mecz Gerarda. Największy błąd popełnił w 36. minucie, kiedy stracił piłkę w środku pola, narażając zespół na kontrę. Poza tym kilkukrotnie wyraźnie gubił krycie i dawał się ogrywać (19., 23., 38., 60., 62. oraz 67. - "przewieziony" jak junior). Z pozytywów kilka wybić i dwie niezłe interwencje (53., 92.). Szkoda zmarnowanej okazji w 50. minucie.

1 0 50 94% 0 1 4 4 9 1 0 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 379
Redakcji 6.0

O klasę lub dwie lepszy od Pique, choć nie uniknął dwóch widocznych błędów (23. oraz 41.). Więcej grzechów nie pamiętamy. Brawa za dobre interwencje (17., 37., 58., 60., 68., 77. oraz 84.) i solidną postawę przez większość meczu.

0 0 48 92% 0 0 3 4 9 1 1 0

Redakcji 6.5

Dobry mecz Jordiego. W 23. minucie powinien zdecydowanie wyjaśnić sytuację wybiciem, a w 67. zrobić więcej w celu zablokowania strzału. Poza tym bez zarzutów. Dobre interwencje w 1., 45. oraz 56. minucie. W ofensywie z dużym udziałem przy dwóch golach. Najpierw posłał w bój Dembele, a później Suareza, który został faulowany przez Casemiro w polu karnym.

0 0 69 84% 0 0 4 12 4 0 0 0

Redakcji 4.0

Biegał i tyle. W pierwszej połowie był zbyt wąsko ustawiony, żeby zablokować lewą stronę Realu. Praktycznie nie notował dobrych interwencji, ani też wyraźnych błędów. Mogła lekko irytować jego indolencja w ofensywie - był bardzo jałowy w środku pola.

0 0 45 89% 0 0 1 5 1 3 3 0

Przez większość meczu Real sprytnie omijał jego strefę poczynań, kierując szybkie piłki do skrzydła. Sergio zaliczył w tym meczu kilka interwencji (7., 9., 24. oraz 59.) i optymalnie operował piłką, szybko ją oddając kolegom. Większych błędów nie pamiętamy, więc kończymy z notą dobrą.

0 0 78 95% 0 0 0 4 4 3 2 0

Najlepszy zawodnik środka pola. W defensywie zakręcił się tylko raz - w  23. minucie, kiedy stracił ją na rzecz Vazqueza w polu karnym. Poza tym zaliczył kilka niezłych akcji w obronie (10., 44., 92.) i parę aktywnych wejść w ofensywie (34., 59.). W drugiej połowie był faulowany przez Ramosa w "szesnastce" i arbiter powinien był podyktować rzut karny. Dobrze z plusem.

1 0 87 90% 0 3 2 11 4 3 0 0

Redakcji 5.0

Bardzo dyskretny występ Leo - wyraźnie się oszczędzał. Jego najlepszym zagraniem w tym meczu było dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Pique (50.). Poza tym zaliczył dwa udane dryblingi (42., 56.). Tym razem nie czuł się zbyt dobrze na Bernabeu, o czym może świadczyć oddanie karnego Suarezowi, który już wcześniej się przełamał.

0 0 51 82% 2 2 1 12 0 0 2 0

Użytkowników 8 Liczba głosów: 379
Redakcji 8.0

Zabójczy egzekutor. Z samej gry dawał niewiele, ale w kluczowych momentach potrafił oddać trudny strzał, zmusić Varane'a do błędu, wywalczyć rzut karny, a potem wykorzystać go w perfekcyjny sposób. Plusik za udany drybling w 30. minucie.

2 2 31 71% 0 1 2 11 1 1 2 1

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 379
Redakcji 7.0

Ewidentnie nie dawał sobie rady z Carvajalem w pojedynkach 1 na 1, przegrywając aż 86% ze wszystkich prób - w tym elemencie był koszmarny. Na szczęście bardzo dobrze wywiązywał się z gry defensywnej - utrzymywał pozycję i wspierał Albę. Dodatkowo dwukrotnie jego podania okazały się decydujące - zaliczył praktycznie dwie asysty przy golach na 0:1 i 0:2. Był emanacją występu Barcelony - bezbarwny, ale piekielnie skuteczny.