Następny mecz:  Barcelona  -  Valencia     ·  Dziś o 21:00  ·  Finał Puchar Króla Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
13.04.2019, 16:15, 32. kolejka La Liga, Miejsce: El Alcoraz,
SD Huesca 0:0 FC Barcelona

Użytkowników 6 Liczba głosów: 161
Redakcji 6.5

Dobrych akcji przeprowadzonych przez gospodarzy było w całym meczu jak na lekarstwo (1 celny strzał), stąd też Niemiec nie mógł zaprezentować swoich umiejętności na linii bramkowej. Mimo to Marc dał o sobie znać na inne sposoby - większość wrzutek w pole karne padła jego łupem (10', 33', 54', 66'), kilka razy obsłużył kolegów niezłym podaniem (9', 18', 35') a do tego, w 52. minucie, pierwszorzędnie interweniował na przedpolu, wybijając rywalowi piłkę spod nóg.

0 0 24 83% 0 0 5 3 3 0 0 0

Jean-Clair Todibo

Użytkowników 7 Liczba głosów: 161
Redakcji 7.0

Debiut młodego Francuza można zaliczyć do bardzo udanych. Był pewny siebie, co przełożyło się na udane interwencje (2', 5', 23', 26', 84'), jednak kilka pomyłek się wkradło - chybione wyjście do przodu w 30. minucie oraz żółta kartka za faul bez piłki w 42. W grze do przodu był najmniej aktywnym obrońcą, choć warto wspomnieć o naprawdę dobrym podaniu z 34. minuty. W bezpośrednich odbiorach ustanowił swoisty rekord tego sezonu (7) - ogromne brawa. Pozostaje czekać na dalsze występy 19-latka.

0 0 68 96% 0 2 1 3 13 3 0 0

Jeison Murillo

Kolumbijczyk został wrzucony przez trenera na [całkiem] głęboką wodę. Z jednej strony był to mecz z ostatnią w tabeli drużyną, jednak nie dość, że były to pierwsze minuty Jeisona od stycznia, to jeszcze musiał odnaleźć się jako centralna postać linii defensywnej w systemie z trójką obrońców. Jak sobie poradził? Bardzo dobrze. Zanotował kilka udanych interwencji w defensywie (23', 31', 38', 43', 55', 60', 70'), ale nie obyło się bez małych błędów - chociażby w 21. minucie (niedokładne wybicie piłki) czy 40. (zbyt późno zorientował się, że rywal ostatecznie utrzymał się przy piłce, co skutkowało brakiem interwencji). W grze do przodu przeszedł najśmielsze oczekiwania. Świetnie wyprowadzał piłkę, czy to za pomocą przerzutów (8', 20', 25', 65') czy podań po ziemi (7', 59'). Do tego, w 16. minucie, uwolnił się spod krycia rywala i po centrze z rzutu rożnego oddał strzał głową na bramkę gospodarzy, który niestety został sparowany przez bramkarza.

1 1 97 93% 0 0 10 7 7 0 0 0

Samuel Umtiti

Po uciążliwej kontuzji kolana Francuz wciąż walczy o pierwszy skład z Lengletem, a wyjazdowe spotkanie z Huescą było kolejną szansą, aby mógł ponownie przekonać do siebie Valverde. 25-latek rozegrał solidny mecz - zanotował kilka interwencji (14', 24', 68', 75', 88') oraz był obecny w grze do przodu (16', 19', 30', 73'). W 17. minucie dobrze odnalazł się w polu karnym rywala, jednak jego strzał głową był niecelny. Clement w ostatnich miesiącach wysoko podniósł Samuelowi poprzeczkę, o wyjściowy skład nie będzie mu łatwo, jednak takimi meczami jak ten, BigSam może sobie tylko pomóc.

1 0 65 95% 0 0 4 4 6 0 2 0

Moussa Wagué

Kolejny debiutant, któremu jednak seniorska piłka jest już bardziej znana - ma za sobą występy chociażby na Mistrzostwach Świata w Rosji. W sobotnim meczu została przypisana mu rola wahadłowego, choć zdecydowanie bardziej ciągnęło go do ofensywy. W grze obronnej pokazał się z dobrej strony (11', 40', 89'), szczególnie w 86. minucie, gdzie będąc sam na sam z rozpędzonym rywalem, kapitalnie wybił mu piłkę wślizgiem. Na minus problemy w pierwszych minutach (3', 9') oraz dopuszczenie do groźnego dośrodkowania w 52. Im bliżej bramki rywala, tym bardziej mógł się podobać - niezła dwójkowa akcja z Dembele (26'), dwa kluczowe podania (20', 56') czy "przedziurawienie" rywala (14').

0 0 49 88% 2 3 0 10 4 4 0 2

Carles Aleñá

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 161
Redakcji 5.0

Przeciętny występ 21-latka. Posłał parę niezłych podań do kolegów (8' czy 39'), jednak ich liczba nie jest okazała. Poza tym niekiedy brakowało mu dokładności (35', 63'). W 54. minucie podawał nie w tempo przy wyprowadzaniu kontrataku, a do tego kilkakrotnie zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji, co przeważnie kończyło się stratą (26', 30', 47'). W 44. minucie oddał strzał z dystansu - niecelny. Starał się, jednak w ogólnym rozrachunku niewiele z tego wynikło.

2 0 46 93% 0 1 3 6 2 1 3 1

Arturo Vidal

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Udane zawody w wykonaniu Vidala - brawa za udane interwencje (22', 24', 26', 27', 38' czy 81'). Mając jednak na uwadze to, że Chilijczyk był najgłębiej grającym pomocnikiem, niektóre jego wyjścia do przodu były zbyt optymistyczne. Arturo jest znany ze swoich bezpardonowych akcji, które tego dnia nie zawsze mu wychodziły (26', 41' czy 43'). Na plus kilka naprawdę dobrych zagrań do przodu (18', 33', 47', 48', 58'). Tego dnia był jedną z najważniejszych postaci w drużynie.

0 0 87 85% 0 0 6 13 6 3 4 0

Riqui Puig

Redakcji 5.5

Nie można odmówić Hiszpanowi dobrego przeglądu pola (16' - prostopadłe podanie do Dembele, 34' 35'), jak również odnajdywania się w grze krótkimi podaniami (np. 62.), lecz warto mieć z tyłu głowy, że nie było tego znowu tak dużo. Nie ulega wątpliwości, że musi popracować nad warunkami fizycznymi, ponieważ trudno walczyło mu się z rywalami (23', 50'). Mając jednak na uwadze, że był to debiut 19-latka na najwyższym szczeblu rozgrywkowym to spisał się całkiem przyzwoicie. Został zmieniony w 67. minucie.

0 0 48 92% 1 0 1 6 3 0 0 0
Riqui Puig

Malcom Silva

Użytkowników 5 Liczba głosów: 161

Mecz rozpoczął na lewej stronie a skończył na prawej - tu i tu miewał dobre i złe momenty. Na plus kilka niezły podań (8', 46', 74', 82') oraz rzetelna praca w defensywie (46' czy 60'). Na minus straty po nieudanych dryblingach (18', 49', 52'), złe podanie do tyłu (83') i nieupilnowanie linii spalonego (93') w prostej sytuacji. Mogło być zdecydowanie lepiej.

1 0 50 82% 1 0 0 13 3 1 2 1

Wielce aktywny w kreowaniu akcji - brawa za dobre podania do kolegów w 16', 19', 25', 26', 31', 37', 58'. Oddał trzy strzały: 16' - przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, 56' - uderzenie z pierwszej piłki, jednak na posterunku był obrońca i 66' - niezły strzał z dystansu, ale obok. Na minus brak wyczucia w końcowej fazie dryblingów. Francuz radził sobie naprawdę nieźle z rywalami (8', 14', 21'), jednak większość indywidualnych akcji kończyła się stratą, ponieważ 21-latek za wszelką cenę chciał przedryblować o jeszcze jednego więcej.

3 1 40 82% 2 4 2 11 1 0 0 2

Kevin-Prince Boateng

Użytkowników 1 Liczba głosów: 161
Redakcji 2.0

Najsłabszy zawodnik na boisku. Dwukrotnie stanął przed szansą na zdobycie bramki (20', 37'), jednak jego "dorobek" chociażby celnych strzałów wynosi 0. Bierny w kreowaniu akcji (zaledwie 12 celnych podań), a do tego często podania w jego kierunku kończyły się stratą (75' czy 80'). Nie wniósł nic pozytywnego do gry ofensywnej, jednak jeśli mielibyśmy go już za coś pochwalić, to za pracę w defensywie przy stałych fragmentach gry (24', 50', 91').

1 0 16 75% 0 0 0 5 5 1 6 2

Philippe Coutinho

Wejście Brazylijczyka w żadnym stopniu nie odmieniło przebiegu spotkania. Miewał dobre (75', 89', 93'), jak i złe (73', 74', 82') momenty.

0 0 21 90% 0 0 1 4 0 0 1 0

Podobnie sytuacja ma się w przypadku Katalończyka. Zmiana okazała się czysto statystyczna, nie wyróżnił się niczym szczególnym ani w defensywie, ani w ofensywie.