Następny mecz:  Barcelona  -  Chelsea     ·  Wtorek, 23 lipca 12:30  ·  Towarzyski   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
16.02.2019, 20:45, 24. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou,
FC Barcelona 1:0 Real Valladolid CF

Lionel Messi 43' (k.)

Użytkowników 6 Liczba głosów: 190
Redakcji 6.0

Praktycznie bezrobotny. Jedyna warta odnotowania interwencja miała miejsce w 50 minucie. Pochwalić go można również za próbę długiego zagrania do Leo w 9 minucie i dwie długie piłki odpowiednio w 30' i 90'. Celności natomiast zabrakło w 63 i 86 minucie. Cieszy zachowanie czystego konta.

0 0 29 76% 0 0 7 6 0 0 0 0

Redakcji 6.5

Niezłe zawody. W defensywie na poziomie (interwencje w 71', 78', 87'), choć nie bezbłędnie (straty w 35', 48', 64'). W ofensywie dał jakość - kapitalne podanie do Boatenga w 55 minucie oraz klasowa dwójkowa akcja z Leo w 78', która zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem Hiszpana.

1 0 71 93% 1 1 3 6 6 0 1 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 7 Liczba głosów: 190
Redakcji 8.0

Profesor. Pewny w destrukcji (21', 45', 48', 50'), a ponadto jego zagranie okazało się kluczowe dla przebiegu całego spotkania - w 42 minucie świetnie wyprowadził kontrę, po czym został sfaulowany w polu karnym, a dalszy ciąg historii doskonale znamy. Najlepszy. Zawodnik Meczu zarówno według Kibiców, jak i Redakcji.

0 0 83 95% 0 0 5 4 8 2 1 0

Thomas Vermaelen

Jak gra, to zwykle nie zawodzi. Tak też było w ostatnim meczu, w którym Belg zaprezentował się z dobrej strony. Statystycznie niemal identycznie jak Pique, jednak wykonał blisko dwa razy mniej podań (43 do 83). Na plus wygrany pojedynek główkowy w 23 minucie oraz interwencje w 39' i 66'. Minus za dopuszczenie do dośrodkowania w 63'. Szkoda jego kolejnej kontuzji.

0 0 43 93% 0 0 2 4 8 0 1 0

Redakcji 5.5

Mecz rozegrany na niskich obrotach. W 17’ dynamicznie podłączył się do akcji, ale katastrofalnie dośrodkował. W 4’ i 18’ zanotował proste straty (ta druga była na groźną kontrę). Na plus dobre czytanie gry w 20’ i 81’ (oba odbiory na połowie rywala), przerwanie akcji rywala w 90’ oraz świetna wrzutka do Leo w 48’.

0 0 68 91% 1 0 2 8 4 1 0 0

Redakcji 7.0

Udany występ. Świetny w destrukcji, zanotował najwięcej odbiorów w zespole (9), z czego niektóre zasługują na wyróżnienie (36', 46'). W rozegraniu na poziomie, potrafił posłać świetne podanie do partnera (37'), które w rezultacie napędzało całą akcję. Takiego Sergio chcemy oglądać częściej. Jedyny wyraźny błąd to strata w 11'.

0 0 78 96% 0 0 5 3 9 1 2 0

Arturo Vidal

Pracował mocno w obronie (interwencje w 19', 31', 50',  56', 63', 90+4'), ale w innych aspektach piłkarskiego rzemiosło nie zaprezentował się już tak udanie. Największy błąd popełnił tuż po przerwie (46'), kiedy stracił piłkę i Sergio musiał go ratować. Ogółem zanotował za dużo strat (7), zważywszy na jego niewielki udział w kreowaniu gry. Mimo wszystko czujemy, że z nim na pokładzie nie przydarzy się w tym sezonie "kolejna Roma". Bedąc nawet w słabszej dyspozycji piłkarskiej, Chilijczyk nadrabia braki sercem i wybieganiem.

0 0 78 92% 0 0 1 7 9 1 3 0

Carles Aleñá

Bardzo solidne zawody okraszone konkretnymi liczbami (2 dryblingi, 3 kluczowe podania). Cieszy to, że Carles nie unika gry i czuje się z piłką przy nodze komfortowo. W kwestii decyzyjności wciąż jest spore pole do poprawy (syuacje z 45' i 72'), ale to nie może dziwić - nasz wychowanek dopiero zaczyna swoją przygodę z pierwszym zespołem. Wydaje się, że w przyszłym sezonie z powodzeniem może przejąć minuty Denisa i Rafinhi, i stać się jednym z pierwszych zawodników do wejścia z ławki rezerwowych.

0 0 79 90% 2 3 3 9 0 0 3 0

Redakcji 5.0

W cieniu. Potrzeba czasu, aby wrócił do dyspozycji jaką prezentował przed kontuzją. Próbował indywidualnych akcji, ale bez większego powodzenia. Trzy kluczowe podania, cztery udane dryblingi (m. in. akcja z 24'). W 18' stanął przed szansą na zdobycie bramki na 1:0, ale jego strzał został zablokowany, w 52' przytomnie podał do Leo, który powinien skierować piłkę do siatki rywala.

1 0 43 81% 3 4 2 12 2 1 1 1

Kevin-Prince Boateng

Użytkowników 5 Liczba głosów: 190

Bardzo chciał, ale widać było, że jest kompletnie niezgrany z drużyną. Mało wykorzystywany - tylko 12 podań. Brawo za odbiór w 13', odegranie do Leo w 41' oraz świetne dogranie do Dembele w 52'. Szkoda, że nie wycisnął więcej ze swoich dwóch sytuacji, odpowiednio w 9' i szczególnie w 55'. Mimo wszystko wydaje nam się typem rezerwowego napastnika, jakiego potrzebowaliśmy od dłuższego czasu. Silny, doświadczony, z charakterem, umiejący zagrać zarówno "na ścianę", jak i kombinacyjnie. Oby Ernesto Valverde częściej korzystał z jego usług.

2 1 12 75% 1 0 0 3 2 2 2 1

Z jednej strony cała masa strat (aż 19; najgorsza w 42' po rożnym na kontrę), fatalna skuteczność (12 strzałów, 5 celnych, a gol padł ze stałego fragmentu gry) i nietrafiony rzut karny, ale z drugiej ogrom wykreowanych partnerom sytuacji (8 kluczowych podań, m. in. 9' do Boatenga, 18' do Dembele, 65', 73 i 90+3' do Luisa). Nie był to spektakularny występ, ale coś nam mówi, że motywacja miała tutaj znaczenie i we wtorkowy wieczór w Lyonie zobaczymy zupełnie innego Leo.

12 5 73 86% 8 3 3 19 1 4 1 0

Użytkowników 1 Liczba głosów: 190
Redakcji 1.0

Takich "występów" nie da się logicznie wyłumaczyć. To wydaje się aż niemożliwe, żeby zawodnik tej klasy mógł aż tak "kaleczyć" grę zespołu. Zmarnowane trzy stuprocentowe sytuacje (65', 73', 90+3'). Sytuacja z 90 minuty chyba najbardziej dobitnie pokazuje jak słuchała go tego wieczoru futbolówka - świetne wyjście do podania, a piłka plącze się gdzieś między nogami. Plusik za dwójkową akcję z Cou, która zakończyła się podyktowaniem rzutu karnego, ale co to za pociecha? Żenujący epizod.

3 2 19 79% 0 3 1 4 0 0 2 1

Philippe Coutinho

Piękna dwójkowa akcja, której był inicjatorem w 84’ (po niej był karny), trochę za mocne podanie do Leo w 90’ i strzał będący swoistą gwiazdką do nieba w hołdzie dla łazika „Opportunity” w 90+4’ - symbol formy, w której znajduje się Coutinho. Mimo wszystko gra wzajemna, poruszanie się po boisku - to wyglądało nieźle i tak też można określić tę zmianę.