Następny mecz:  Barcelona  -  Granada     ·  Dziś o 21:00  ·  20. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
02.02.2019, 18:30, 22. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou,
FC Barcelona 2:2 Valencia CF

Lionel Messi 39' (k.), 64' (k.)

Kevin Gameiro 24'

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 154
Redakcji 6.5

Niemiec zaczął mecz "z wysokiego c", doskonale broniąc strzał Daniego Parejo w 3. minucie spotkania (dobitka Cherysheva wylądowała na słupku). Już w 24. minucie musiał wyciągać piłkę z bramki - wyjście na piąty metr i zmniejszenie dystansu do Gameiro nie dało oczekiwanego efektu. Zaledwie osiem minut później Marc skapitulował po raz drugi po strzale z rzutu karnego. Ponownie wyczuł intencje Parejo, jednak tym razem nie udało mu się skutecznie interweniować. Na sam koniec warto zwrócić uwagę na kilka dobrych interwencji (chociażby 60. czy 80. minuta), którymi 26-latek tylko potwierdził swoją wartość.

0 0 20 75% 0 0 3 5 3 0 0 0

Portugalczyk rozegrał jedynie pierwszą część spotkania, w której zaprezentował się solidnie na całej długości boiska. W defensywie emanował dojrzałością, co skutkowało udanymi interwencjami w 1., 9., 15., 35. i 45. minucie. Uczestniczył w akcjach ofensywnych (10. czy 34. minuta), jednak zazwyczaj decydował się na bezpieczniejsze rozwiązania. Brawa za wywalczenie rzutu karnego, który jak się okazało pozwolił złapać kontakt z rywalem jeszcze przed przerwą - nota w górę. Na minus brak interwencji w 46. minucie i kilka strat po błędach indywidualnych - 13. (nieudany drybling) czy 18. (błąd w przyjęciu).

1 0 39 97% 0 2 1 2 3 0 1 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 154
Redakcji 5.0

Przeciętny mecz w wykonaniu Katalończyka. Pochwała należy mu się za udane interwencje w 8., 16., 45+ x2., 57., 62. i 75. minucie. Popełnił jednak kilka błędów (np. w 2. minucie - w konsekwencji rywal oddał strzał), z których najpoważniejszym był ten z 24. - nie zdążył zareagować na nagłe wyjście Vermaelena do przodu i złamał linię spalonego przy bramce Gameiro. W grze do przodu nie pokazał nic wartego uwagi. Nota wyjściowa

0 0 76 91% 0 0 2 7 2 1 0 0

Thomas Vermaelen

Użytkowników 5 Liczba głosów: 154
Redakcji 3.5

33-latek zanotował kilka udanych pojedynków w defensywie (12., 51., 52., 63. i 70. minuta), jednak nie uniknął poważnych błędów. W 22. minucie dostał "siatkę" przy linii bocznej, w 24. zdecydował się na wyjście do rywala, które zakończyło się nieskutecznym zablokowaniem podania, w 60. przegrał pojedynek będąc sam na sam z przeciwnikiem i w 63. nie upilnował rywala, który oddał strzał. Belg zagrał poniżej swoich możliwości i tego dnia był słabym punktem drużyny.

1 0 64 95% 0 0 2 3 6 1 0 0

Użytkowników 4 Liczba głosów: 154
Redakcji 4.0

Dwie różne połowy w wykonaniu Sergiego. W pierwszej części spotkania grał na pozycji Jordiego Alby, na której kompletnie sobie nie poradził, a po przerwie wrócił "do siebie", dzięki czemu jego gra odrobinę się poprawiła. Na przestrzeni całego meczu zanotował kilka udanych interwencji (21., 22., 37., 59., 68., 70. i 86. minuta), a do tego dał o sobie znać również w ofensywie. W 43. minucie był bliski zdobycia bramki, jednak piłka zatrzymała się na słupku, a w 54. futbolówka po jego podaniu i rykoszecie od rywala ponownie wylądowała na obramowaniu bramki Neto. Do tej pory opis gry Hiszpana wygląda dobrze, jednak czas przejść do minusów z sobotniego występu 26-latka, które wpływają na notę końcową. Przegrane pojedynki z rywalem w 9. x2, 22., 26. czy 63. minucie, a do tego sprokurowanie rzutu karnego w 31. Najpierw przegrał walkę o pozycję z Danielem Wassem a później niepotrzebnie położył ręce na plecach Duńczyka, co w ogromnym stopniu ułatwiło podjęcie decyzji sędziemu.

1 0 86 93% 1 1 1 8 3 2 1 0

Carles Aleñá

Redakcji 6.0

Ponownie dostał szansę od Ernesto Valverde i zdaje się, że ją wykorzystał. Brawa za liczne, dobre podania do kolegów (6., 15., 16., 44., 46. (poprzedzone odbiorem) czy 52. minuta). Do tego, w 52. minucie, oddał niezły strzał z dystansu, jednak Neto był na posterunku. Jeśli chodzi o pracę w defensywie, to nie przełożyła się ona na wiele indywidualnych interwencji, jednak warto zwrócić uwagę na chociażby asekurację prawej obrony do spółki z Rakiticiem w 51. minucie. Carles zdecydowanie wyróżniał się chęcią gry do przodu i pomimo faktu, że nie zawsze mu to wychodziło (22., 51. czy 55. minuta), to ogólnie pokazał się z dobrej strony. Zszedł w 66. minucie.

1 1 82 92% 1 2 3 8 0 1 1 0

Redakcji 5.5

Chorwat mógł się podobać w grze do przodu, jednak w defensywie powinien zaprezentować się lepiej. Zanotował kilka udanych interwencji (4., 26., 48. czy 59. x2 minuta), jednak nie był bezbłędny. W 2. minucie źle odczytał grę w środku pola i zostawił dużo miejsca rywalom, w 24. przez złe ustawienie nie mógł nadążyć za przeciwnikiem, w 46. musiał faulować taktycznie za co obejrzał żółtą kartkę, a w 61. przegrał pojedynek główkowy z rywalem, który oddał strzał. Jeśli chodzi o grę do przodu, to warto wyróżnić chociażby prostopadłe podanie do Suareza w 19. minucie, genialne zagranie górą do Leo w 45., czy bardzo dobry przerzut do Alby w 76. Oddał jeden celny strzał (55.), jednak prosto w środek bramki.

2 1 96 95% 1 1 3 7 3 1 0 0

Arturo Vidal

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 154

Solidny mecz w wykonaniu Chilijczyka. Kilka razy udanie interweniował (13., 37. czy 82. minuta), a do tego dobrze czuł się w grze krótkimi podaniami (15., 24., 37., 41., 54. i 74. minuta). Oddzielnie warto zaznaczyć subtelną asystę przy drugiej bramce Leo Messiego. Na minus kilka przegranych pojedynków z rywalem (60. i 67.) oraz niezbyt dokładne podanie na własnej połowie w 9. minucie

0 0 74 91% 2 1 2 7 5 1 1 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 154
Redakcji 7.5

Zdobywca dwóch bramek, które pozwoliły dokonać remontady. W 39. minucie podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i do samego końca wyczekał Neto, a w 64. podkręconym strzałem z dystansu ponownie pokonał brazylijskiego bramkarza. Pod względem kreowania gry było różnie. Oczywiście nie obyło się bez kilku dobrych (11., 43., 49., 56.), czy bardzo dobrych (5., 89. minuta) podań, jednak gracze Valencii często odczytywali zamiary Argentyńczyka, czy to przy próbach podań (2., 22., 27., 37., 92.), czy przy dryblingach (3., 24. (akcja bramkowa Valencii, Parejo trafia w piłkę i pomimo dużego impetu, sędzia puszcza akcję), 60. minuta). Zawodnik Meczu.

8 5 69 81% 3 1 4 17 0 0 0 0

Przeciętny mecz w wykonaniu Urugwajczyka. Trudno doszukać się wartych odnotowania podań (jedynie te z 44., 63. i 75. minuty). Gra ofensywna Luisa pozostawiała wiele do życzenia, chociażby pod względem dryblingów (starty w 28., 43. czy 67. minuta). Do tego oddał jedynie dwa strzały (49. i 85), z czego oba zostały zablokowane. Z drugiej strony dużo pracował w pressingu i defensywie, co oczywiście doceniamy. Oby Real okazał się nostalgicznym bodźcem, który przypomni Urusowi jesienny klasyk.

2 0 33 82% 2 2 1 8 1 0 0 2

Philippe Coutinho

Zanotował kilka niezłych podań (37., 49., 59. minuta), jednak na przestrzeni całego meczu nie miał zbyt wielkiego wpływu na grę drużyny. Do tego warto wspomnieć o trzech strzałach (15., 72. i 76. minuta), z których najgroźniejszym był ten pierwszy - bardzo dobre uderzenie z dystansu. W 84. minucie został zmieniony przez swojego rodaka.

3 1 52 94% 1 0 0 8 1 0 0 0

Wszedł w drugiej połowie i rozegrał znośne spotkanie. Zanotował kilka udanych interwencji (57., 60. czy 75. minuta.). Uczestniczył w grze ofensywnej, ale z różnym skutkiem (chociażby w 50. minucie przeprowadził dobrą, dwójkową akcję z Leo, którą wykończył kiepskim strzałem). Na minus przegranie pojedynku z rywalem w 46. minucie.

1 0 53 87% 1 0 3 9 2 1 0 0

Arthur Melo

Wszedł w 66. minucie za Carlesa Alenię. Pomagał w defensywie (77. - asekuracja pozycji Alby, 82. - dobra interwencja), jak i w ofensywie (86. i 86. - dobre podania, pierwsze do Leo, drugie do Suareza), jednak nie zdołał zmienić oblicza meczu i samego wyniku.