Następny mecz:  Barcelona  -  Osasuna     ·  Czwartek, 16 lipca 21:00  ·  37. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
12.08.2018, 22:00, Finał Superpuchar Hiszpanii, Miejsce: Stade de Tanger, Tanger,
FC Barcelona 2:1 Sevilla FC

Gerard Piqué 42'

Ousmane Dembélé 78'

Pablo Sarabia 9'

Użytkowników 7 Liczba głosów: 557
Redakcji 6.5

Mecz raczej na plus, jednak brakowało mu pewności i poprawnej komunikacji z partnerami. Zaliczył cztery interwencje, spośród których na wyróżnienie najbardziej zasługuje ta z 43. minuty - kapitalny refleks. W 53. minucie zderzył się z Pique przy próbie interwencji, a w 89. minucie zaliczył dość słabe piąstkowanie. W sytuacji z rzutem karnym na dwoje babka wróżyła - z jednej strony nie miał gdzie uciec przed zderzeniem z Vidalem, a z drugiej minął się z piłką i nie zrobił wszystkiego, żeby do zderzenia nie dopuścić - dał arbitorwi podstawy do odgwizdania faulu. Na szczęście uratował drużynę przed dogrywką i za to nota w górę.

0 0 21 81% 0 0 5 3 5 1 0 0

Redakcji 6.0

Udany mecz Nelsona. Kilka razy błyskawicznie podłączył się do akcji ofensywnych (11., 37. oraz 67. minuta), ale żadnych wymiernych korzyści z tych wejść nie było - to nadal spory mankament w grze Portugalczyka. W defensywie tylko raz porządnie zawalił (43. minuta), gdy za łatwo dał się ograć Murielowi i w konsekwencji Sevilla miała chyba najgroźniejszą sytuację do strzelenia kolejnej bramki - nota w dół. Poza tym solidnie i bez zarzutu. Kończymy na mocnej szóstce.

0 0 75 91% 0 2 2 8 3 1 3 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 557

Przy golu dla Sevilli w zbyt łatwy sposób dał się zakręcić Murielowi - w pewnym momencie Gerard nie wiedział nawet gdzie jest piłka, przez co nie przeszkodził Kolumbijczykowi w dobrym odegraniu do Sarabii. Z drugiej strony był bardzo aktywny w rozegraniu (102 podania), szczególnie w pierwszej połowie, a także, oprócz braku komunikacji z ter Stegenem w 53. minucie, nie popełnił większych błędów. Nota w górę za świetne odnalezienie się w polu karnym po rzucie wolnym Leo - jak rasowa "dziewiątka". Plus za ważną interwencję w 87. minucie.

1 1 102 94% 1 0 5 6 4 0 0 0

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 557

Udany występ francuskiego stopera. Przy akcji bramkowej Sevilli piłka dość pechowo przeszła mu między nogami - próbował pomóc nieporadnemu Pique, ale Muriel dobrze odegrał futbolówkę. W 27. minucie dobrze odnalazł się w polu karnym Vaclika i niewiele zabrakło mu do strzelenia gola. Zaliczył najwięcej odbiorów w drużynie (7), a do tego był uważny przy wyprowadzaniu piłki. Jego najlepszą interwencją był znakomity blok w doliczonym czasie gry przy rzucie wolnym Sevilli. Podsumowując, dobrze.

1 0 68 94% 0 0 5 4 7 2 1 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 557
Redakcji 4.0

Ogólnie nie był to zły mecz Jordiego - zaliczył kilka udanych wejść w ofensywie (18. oraz 78. minuta), w defensywie trzymał poziom (świetny wślizg w 73. minucie), ale praktycznie wypracował dwie najgroźniejsze sytuacje dla rywala. Przy pierwszej jego nieudana główka pozwoliła Sevilli wyjść z przewagą i sfinalizować wszystko golem, a przy drugiej przegrał pojedynek z Vidalem i jego ratujące trącenie uniemożliwiło skuteczną interwencję ter Stegenowi - Alba jest współwinny rzutu karnego. Tak poważne przewinienia muszą mieć odzwierciedlenie w ocenie końcowej, zwłaszcza że Jordi nie zrównoważył swoich błędów konkretami po bramką Vaclika.

2 1 78 86% 0 0 1 10 4 3 0 1

Rafinha

Redakcji 5.0

Asekuracyjnie, ale bez większych błędów - zaliczył tylko jedno niecelne podanie (32. minuta). Z drugiej strony niewiele pokazał w ofensywie - minus za niezbliżanie się do pola karnego i praktycznie brak przebojowości (tylko jeden drybling w 13. minucie i to z dala od bramki Vaclika). Można stwierdzić, że był to kolejny, typowy mecz Rafinhi w Barcelonie.

1 0 38 97% 0 1 1 2 2 1 1 0
Rafinha

Redakcji 5.5

Grał bardzo asekuracyjnie jak na niego - zwłaszcza w pressingu - na szczęście wystarczyło to na Sevillę. Mimo kiepskiej formy fizycznej na początku sezonu, potrafił swoim ustawieniem aż czterokrotnie bezpośrednio odebrać futbolówkę rywalom (m. in. 22., 55. oraz 59. minuta). W kreacji oszczędny i kiedy przychodziło do zagrywania długich podań, niezbyt dokładny (tylko 29% udanych przerzutów). Występ dobry z minusem.

0 0 68 84% 0 1 2 10 4 1 1 0

Arthur Melo

Redakcji 4.5

Spodziewaliśmy się po nim więcej. Zabrakło większości elementów, które Brazylijczyk pokazywał w meczach presezonu - zmian tempa, nieustępliwości w środku pola, zdecydowanego balansu z wyjściem z piłką do przodu oraz samych podań napędzających akcje. Arthur był dokładny, ale bardzo przeciętny i zupełnie nieefektywny. Trudno wyróżnić go za cokolwiek (brak pojedynczych akcji ofensywnych i zero interwencji w defensywie), więc nota nie może być dobra.

0 0 64 92% 0 0 3 6 0 0 3 0
Arthur Melo

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 557
Redakcji 8.0

Geniusz. Niesamowite jest to, że na murawę wychodzi niemal prosto z plaży i gra na poziomie, którego większość świetnych piłkarzy nie potrafi osiągnąć nawet w najlepszych momentach swoich karier. Argentyńczyk tego wieczoru zanotował kilka cudownych podań (najlepsze w 11., 17. oraz 78. minucie). Wymierne jest to, że Leo miał swój udział przy obu bramkach, a do tego zaliczył aż siedem kluczowych podań. Jedyny większy błąd, który wychwyciliśmy, to strata w 43. minucie, po której Sevilla miała groźną akcję. Zawodnik Meczu wg Redakcji.

5 2 67 85% 7 2 2 14 0 0 3 0

Użytkowników 3 Liczba głosów: 557
Redakcji 3.0

Bardzo daleki od optymalnej formy i momentami strasznie toporny. W pierwszej połowie nie prezentował się źle, zaliczając tylko trzy niecelne podania i oddając tyle samo strzałów na bramkę Vaclika. Niestety po przerwie już sam czuł, że niektóre zagrania były po prostu dramatyczne - kibiców mogło zirytować zwłaszcza fatalne odegranie do Dembele z 74. minuty. Jedego nie można mu odmówić - uczestniczenia w kreacji, nieunikania odpowiedzialności i solidnej pracy w pressingu. Te elementy oraz znośna pierwsza połowa, nie pozwalają na zbyt duże obniżenie noty Urugwajczyka.

4 2 38 74% 0 2 0 9 0 2 1 1

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8 Liczba głosów: 557
Redakcji 7.5

Bohater spotkania. Zaliczył odpowiedzialny występ z kilkoma przebłyskami - nie wdawał się w bezsensowne dryblingi, podejmował całkiem dobre decyzje, kilka razy udanie napędzając akcje (11., 17. oraz 74. minuta). Potrafił także dograć świetne piłki partnerom (15., 37., 45. oraz 77. minuta). Strzelec zwycięskiej bramki - brawo za decyzję i kapitalne wykonanie. Minus za momentami zbyt długie pozostawanie poza grą. Zawodnik Mecz wg Czytelników.

2 2 42 88% 3 3 2 9 1 0 4 0

Przyzwoita zmiana - uporządkował grę zespołu i wprowadził jeszcze więcej jakości, zwłaszcza jeśli chodzi o uspokojenie rozegrania i przejęcie inicjatywy. Na minus nieupilnowanie Vazqueza przy rzucie rożnym w 62. minucie, co niemal zakończyło się stratą bramki.

0 0 44 91% 0 1 3 4 3 1 1 0

Philippe Coutinho

Poprawna zmiana. Zaliczył kilka ofensywnych akcji (dryblingi w 64. oraz 77. minucie), zaś w defensywie zanotował jedną interwencję w 71. minucie. Jego próba uderzenia z dystansu została zablokowana. Zdecydowanie na plus branie ciężaru gry na swoje barki.