Następny mecz:  Barcelona  -  Athletic     ·  Niedziela, 12 kwietnia *  ·  31. kolejka La Liga   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
24.10.2017, 21:30, 1. mecz 1/16 finału Puchar Króla, Miejsce: Nueva Condomina, José Luis Munuera Montero

Redakcji 7.0

Cillessen był przez dłuższy czas, jak to pomysłowo ujął Ray Hudson, „zamrożony w karbonicie niczym Han Solo” - w każdym razie nie przeszkodziło mu to w zachowaniu czystego konta. Pierwszy raz Jasper popisał się skuteczną interwencją w 71. minucie, zasłaniając czym się dało światło bramki. Drugi raz miał miejsce w 84. minucie, kiedy wygrał pojedynek 1 na 1 z napastnikiem Murcii. Dokładając dobrą grę na przedpolu, rysuje się obraz odpowiedzialnej i uważej gry. Jedyną rysą na jego występie było złe wybicie w 33. minucie - nie przesłania ono jednak zasług Cillessena we wtorkowym spotkaniu. Brawo!

0 0 13 86% 0 0 3 2 5 0 0 0

Redakcji 6.0

Skupiony na defensywie, co generalnie wychodziło mu różnie. Na szczególne brawa zasługuje kapitalne wyczyszczenie akcji Murcii w 77. minucie – gdyby nie jego interwencja, to Cillessen ponownie musiałby się wysilić, by zachować czyste konto. Z drugiej strony Semedo w 84. minucie odpuścił krycie rywala, przez to ten miał 100% szansę na zdobycie honorowego trafienia. Poza tą sytuacją starał się grać blisko przeciwnika i naciskać na niego (np.: odbiór w 52. minucie po udanym pressingu). Zdarzało mu się dopuszczać do dośrodkowań ze swojej strony, jak i zapuszczać się na połowę rywala. Obrazuje to brak obecności Portugalczyka w groźnych kontrach Murcii z 27. i 36. minuty, które to szły właśnie prawą flanką Barcy. Dobrze i nic ponad to.

0 0 41 83% 0 1 6 12 4 0 2 0

Javier Mascherano

Użytkowników 7 Liczba głosów: 114

Ponownie najlepszy. Był twardy, nieustępliwy i gdy trzeba było, to jeździł "siedzeniem" po murawie kasując akcję Murcii - choćby w 87. minucie. Wcześniej, w 4., 35. i wspomnianej już 87. minucie przerywał akcje rywali na połowie Barcy. El Jefecito starał się również jak najlepiej wyprowadzać piłkę. Na wiele prób nie udały mu się jedynie dwie - w 31. i 65. minucie. Można się również przyczepić do niego za niepewny atak na przeciwnika w 84. minucie, przez to ten wypuścił swojego kolegę podaniem na czystą pozycję. Ogólnie jednak bardzo dobry występ.

1 0 68 85% 1 0 9 10 15 3 0 0

Thomas Vermaelen

Redakcji 6.5

W pierwszych 30. minutach odstawał poziomem od Mascherano - widać było po nim brak ogrania i tremę. Na szczęście potem był dla Javiera niemal równorzędnym partnerem. W 28. minucie poszedł na raz w polu karnym - niedobrze. Na szczęście było to blisko linii bocznej. W 38. minucie zaprezentował się już lepiej, interweniując w szesnastce Barcelony. Thomas powinien otworzyć wynik spotkania w 22. minucie, ale widocznie pomyliły mu się bramki. Cieszy brak urazu po tak długiej przerwie od gry oraz niezły występ.

0 0 61 91% 0 0 2 5 8 1 0 0

Lucas Digne

Jego niefortunna interwencja z 11. minuty mogła przyczynić się do utraty bramki przez Barcelonę. W ofensywie plus za kilka ciekawych wejść i groźnych dośrodkowań - 14., 52. i 67. minuta. Szkoda podania za plecy w 59. minucie – mogła być asysta. W oczy rzucił się błąd z 58. minuty, kiedy niecelnie zgrywał piłkę głową na własnej połowie. Solidny występ, ale bez kropki nad "i".

1 0 47 94% 2 2 3 7 5 2 1 0
Lucas Digne

Carles Aleñá

Nieregularny. W pierwszej połowie był często przy piłce, ale nie wynikło z tego nic konkretnego. W 7. minucie przyspieszył akcję, uruchamiając Deulofeu. W 12. minucie zaliczył szybki przerzut w stylu Messiego. Nie stwarzał zagrożenia z gry, ale dośrodkowania ze stałych fragmentów to już inna historia. W 22. minucie Barca powinna mieć rzut karny, po jego dograniu z rzutu wolnego, a dosłownie chwilę potem niewiele zabrakło do asysty przy strzale Vermaelena. Minusy? Bura należy mu się za dwie straty. Zarówno w 27. i 36. minucie rozpoczęły one bardzo niebezpieczne kontry Murcii. W drugiej połowie zniknął kompletnie, przez co został słusznie zmieniony. Ogólnie pokazał się z dobrej strony, ale od takiego talentu oczekujemy czegoś więcej na tle trzecioligowca.

0 0 39 86% 0 2 4 7 1 1 1 0

André Gomes

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 114
Redakcji 5.5

Tym razem rzucony przez Valverde na pozycję pivota. Miał lepsze i gorsze momenty w meczu. Próbował przyspieszać akcje, ale takie próby kończyły się przeważnie niecelnym podaniem. Wyjątkami były piłki rozrzucone do Deulofeu w 16. i 37. minucie, a także wyłożenie do Paco w 90. minucie. W defensywie zasługuje na naganę za ślamazarny powrót w 28. minucie za kontrą rywala. Poza tym bez większych zastrzeżeń. Po przejściu na pozycję bardziej ofensywną miał okazję do zaliczenia asysty, ale niecelne podanie do Rakitica zepsuło dobrze zapowiadającą się akcję. Przeciętnie z plusem.

0 0 67 85% 2 0 4 12 3 1 0 0
André Gomes

Denis Suarez

Użytkowników 5 Liczba głosów: 114
Redakcji 4.0

Bardzo spięty. Zanotował masę strat i niecelnych podań. Nie wychodziło mu praktycznie nic. Asysta czysto forrmalna do statystyk - Arnaiz wykonał całą pracę. Poza tym Denis miał dobrą sytuację w 40. minucie, ale fatalnie przestrzelił. W defensywie nie popisał się w 28. minucie, kiedy to miał okazję zatrzymać kontrę Murcii. Jego próby zastąpienia Iniesty nie przyniosły efektów. Po przejściu na prawe skrzydło „zaginął w akcji” i poza kilkoma szarpnięciami w końcówce, nie pokazał niczego ciekawego. Najgorszy piłkarz Barcy.

3 2 63 90% 2 3 10 9 2 1 0 0

Gerard Deulofeu

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Bardzo zróżnicowany występ. Jego pomysł na grę polegał na wypuszczeniu sobie piłki na kilka metrów i próbie wyprzedzenia rywala, co nie zawsze się udawało - zwłaszcza w pierwszych dwudziestu minutach gry. Na szczęście później było już tylko lepiej. Zaliczył świetną asystę w 44. minucie i strzelił gola w 52. minucie po indywidualnej akcji. Z drugiej strony zanotował bardzo dużo strat i niecelnych podań. Do oceny gry Deulofeu należy dodać drybling z 49. minuty - to mogło się podobać. Jeździec bez głowy, ale tym razem skuteczny i decydujący.

1 1 27 79% 2 5 4 19 3 0 2 0

Paco Alcacer

Użytkowników 6 Liczba głosów: 114

Niby strzelił bramkę, ale generalnie przez większość spotkania był niewidoczny. Zaliczył niewiele kontaktów z piłką i zbyt słabo wspierał kolegów w rozegraniu. W ofensywie miał jeszcze jedną okazję - po akcji Roberto i podaniu Gomesa w 90. minucie, ale za długo zbierał się do strzału - dwa kroki za dużo - nie świadczy to o nim zbyt dobrze. Dobrze z minusem.

4 4 10 83% 1 0 2 4 0 0 0 0

Jose Arnaiz

W pierwszej połowie zupełnie nie radził sobie ze skondensowaną obroną Murcii - do zapomnienia. W drugiej części spotkania znacznie aktywniejszy i efektywniejszy. Bardzo dobrze pracował w pressingu i w grze wzajemnej z partnerami. W 56. minucie strzelił ładnego gola, zamykającego spotkanie. W 59. minucie pomimo podania za plecy wycisnął z akcji maksimum, puentując ją efektowną ruletą. Drybling z 69. minuty pokazuje, że nie jest to przeciętny i szablonowy piłkarz - zabrakło tylko dobrego podania. Jeszcze wiele musi się uczyć, ale debiut zaliczony na plus.

1 1 43 87% 2 6 0 8 4 0 1 0
Jose Arnaiz

Tak jak Rakitic – miał tylko jeden moment, godny uwagi, ale za to jaki! W 90. minucie przeprowadził fenomenalną indywidualną akcję i szkoda, że Paco nie udało się zdobyć gola.

1 0 7 87% 0 2 0 1 1 0 0 0

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 114

Aktywniejszy w porównaniu z poprzednimi meczami. W 89. minucie udanym pressingiem rozpoczął groźną akcję, którą zepsuł Gomes. Nie wykazał się niczym więcej. Przeciętnie z plusem.