Następny mecz:  Villarreal  -  Barcelona     ·  Niedziela, 5 lipca 22:00  ·  34. kolejka La Liga Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
07.01.2018, 16:15, 18. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou, Carlos del Cerro Grande
FC Barcelona 3:0 Levante UD

Lionel Messi 12'

Luis Suárez 38'

Paulinho 90'

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 300
Redakcji 8.0

Niezmiennie na najwyższym poziomie. Choć w pierwszej połowie rywale nie zmusili go do wysiłku, on pozostawał czujny w każdym momencie, czego przykładem znakomite wyjście w 18', które zażegnało groźnie zapowiadającą się akcję gości. Tuż po przerwie popisał się efektowną robinsonadą (46'), a w 65. minucie zanotował kluczową interwencję, która uchroniła naszą ekipę przed nerwową końcówką. Kolejny imponujący występ.

0 0 21 95% 0 0 7 1 3 0 0 0

Użytkowników 7 Liczba głosów: 300
Redakcji 7.0

Konkretnie w ofensywie i nierówno w defensywie. W 4. minucie posłał mało przyjemną piłkę zwrotną do Dembele, który nie był w stanie jej opanować, co spowodowało kontrę rywala. Momentami za łatwo dopuszczał do dośrodkowań ze swojej strony (59', 60'). To by było na tyle, jeśli chodzi o uwagi, teraz przejdziemy do pochwał. Zgrabny odbiór w 28. minucie przy linii końcowej, kapitalna asysta z pierwszej piłki poprzedzona wejściem idealnie w tempo (kolejne świetne wejście w 58'). Po przejściu wyżej efektywniej pracował w pressingu i miał większy udział w rozegraniu, co pokazał wypuszczając Semedo na skrzydle w 69. minucie. Pozytywnie.

0 0 64 92% 1 1 2 8 7 0 3 0

Javier Mascherano

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 300
Redakcji 7.5

Widać było brak ogrania u Argentyńczyka, ponieważ po zanotowaniu udanych zagrań przydarzały mu się stosunkowo proste błędy. W 2. minucie nieczysto trafił piłkę, przez co wybita futbolówka przyniosła rzut rożny dla Levante, w 19. minucie dobrze się ustawił przy dośrodkowaniu rywala, ale jego wybicie pozostawiało wiele do życzenia - piłka trafiła pod nogi przeciwnika, który oddał niebezpieczny strzał. Z drugiej strony świetne przecięcie piłki w 11', odbiór w 21', a także popisowe podania napędzające akcje - w 38' do Sergiego Roberto, w 72. minucie do Suareza, w 85' do Semedo. Jeśli to był ostatni mecz Mascherano w barwach Barcelony, to na pewno można nazwać to pożegnanie godnym.

0 0 87 94% 1 0 16 7 7 1 0 0

Thomas Vermaelen

Redakcji 6.5

W 16. minucie przegrał ważny pojedynek główkowy, który przyniósł groźną sytuację dla Levante. W 24. minucie próbując naprawić nieporozumienie między Rakiticiem a Suarezem, podjął decyzję o rozpaczliwym wślizgu i niestety nie wygrał tego starcia, a jedynie odrobinę spowolnił kontrę  gości - na szczęście akcja zakończyła się odgwizdaniem spalonego. Na plus świetny odbiór w 25' na połowie rywala, pokaz twardej gry w 76' oraz znakomity wślizg w 85', który uniemożliwił przeciwnikowi wyjście "sam na sam" z naszym portero.

1 1 68 98% 1 0 7 2 5 1 0 0

Jego dyspozycja jest doprawdy kapitalna. Niespożyte siły, efektywność, przebojowość - najlepszy lewy obrońca globu! Kolejna asysta - kolejna do Leo, groźne wejścia w pole karne rywala (11', 54'), ważne interwencje w defensywie (60', 68'). Minusy? Tak, pojawiły się - w 65' nie przerwał akcji gości, która zakończyłą się stuprocentową sytuacją, a w jednej z ostatnich akcji meczu dopuścił do groźnego dośrodkowania ze swojej strefy. Mimo wszystko występ jak najbardziej na plus.

0 0 82 91% 2 2 1 9 3 1 0 1

Redakcji 6.0

Z pewnością musimy wyróżnić Chorwata za niebywałą aktywność - 109 podań przy 92% celności robi kolosalne wrażenie. Wizualnie jego gra mogła się podobać, starał się umiejętnie balansować między formacją defensywną a drugą linią i napędzać akcje. Niestety, kilkukrotnie przytrafiły mu się straty i niecelne podania w newralgicznych miejscach (1', 24', 34', 79'), które na tej pozycji nie mają prawa bytu. Na przeciwległym biegunie znajdują się ofensywne próby Chorwata, takie jak strzał w 43' czy dwa podania na wolne pole do Leo (21', 45'). Godnie zastąpił Sergio, ale do najwyższego poziomu brakuje mu regularności.

1 0 109 92% 1 0 8 12 2 1 1 0

Paulinho

Pod nieobecność Busquetsa grał zdecydowanie głębiej, momentami tworzył  z Ivanem duet pivotów. W rozegraniu ograniczał się do odgrywania do najbliżej ustawionego partnera, kilka razy uczestniczył w dynamicznych akcjach zespołu na małej przestrzeni (43', 45+1'), swój cel osiągnął w samej końcówce spotkanie, gdy najpierw jednym dotknięciem napędził całą akcję, a na koniec jak to ma w zwyczaju, znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej porze i skierował futbolówkę do siatki. W dalszym ciągu "robi swoje" i chwała mu za to.

1 1 71 89% 0 1 1 9 1 0 2 0
Paulinho

Andrés Iniesta

Redakcji 5.5

Bezbarwny występ kapitana Barcy. Schematycznie, bez większej dozy ryzyka w grze, mało przydatny w pressingu. Ładnie rozprowadził akcję w 11' i zagrał do Alby, świetnie wyszedł w tempo Messiemu w 14. minucie i gdyby Suarez wykazał się większą ruchliwością, to mógł mieć asystę. Poza tym występ bez historii.

0 0 54 91% 1 1 0 8 0 2 3 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 300
Redakcji 5.0

Momentami nieodpowiedzialny, a ogólnie dość asekurancki występ. Trema i długa przerwa zrobiły swoje. Młody Francuz chciał pokazać za dużo i za szybko. Mimo stuprocentowej celnośc podań, widać, że jeszcze nie do końca „czuje” na boisku styl Barcelony. Próbował akcji indywidualnych; pokazał namiastkę swojego talentu w akcji na 1:0, kiedy to na zamach oszukał 2-3 rywali i podał do Roberto; po innej oddał dobry strzał (25'), ale niewątpliwie wciąż oglądamy proces „docierania się” Francuza z katalońskim futbolem. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

3 1 35 100% 0 2 0 8 1 1 3 0

Jego występ można określić jednym słowem - powinien. Powinien strzelić w 14. minucie po dograniu Iniesty czy 72. minucie po kapitalnym podaniu Mascherano. W 25. minucie powinien lepiej dobić strzał Dembele. Ostatecznie raz mu się udało zrobić to, co powinien i zdobył ładną bramkę na 2:0. Chwilę potem wykreował szansę Messiemu. Pomimo mizernej skuteczności zakończył mecz z bramką na koncie i niech to posłuży jako dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami.

5 3 23 74% 0 0 0 11 2 2 1 2

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8 Liczba głosów: 300
Redakcji 8.5

Zaliczył najwięcej strat w zespole, ale jak zwykle był decydujący. W 9' groźnie dogrywał z rzutu wolnego, chwilę później jego dwójkowa akcja z Albą zakończyła się trafieniem otwierającym wynik tego spotkania. W 14. minucie świetnie wypuścił Iniestę. Przy bramce na 3:0 popisał się firmową akcją, zaliczając asystę przy golu Paulinho. Trzy kluczowe podania, pięć udanych dryblingów, siedem razy faulowany. Sama jego obecność w pobliżu pola karnego jest traumatycznym przeżyciem dla rywali (vide sytuacja z 43' - osaczony przez nich, a i tak nie byli w stanie przerwać akcji). Bez niego Barca miałaby problem z "ugryzieniem" rywala z Valencii. Zawodnik Meczu.

5 2 53 77% 3 5 2 23 1 0 7 2

Wszedł do gry z impetem - wejście w 69' oraz wyprowadzenie i utrzymanie się przy piłce w 70' z rywalem na plecach. W 73. minucie będąc ostatnim obrońcą zbyt łatwo stracił kontrolę nad piłką, co spowodowało stratę, która tylko i wyłącznie dzięki szybkiemu powrotowi kolegów nie przerodziła się w zabójczą kontrę. W 85. minucie ładnie pokazał się na skrzydle, ograł obrońcę i wycofał na piąty metr. Szkoda, że nikt tego nie wykorzystał. Portugalczyk gra odważniej z przodu, ale stracił gdzieś uwagę w szykach obronnych, którą charakteryzował się na początku swojej przygody w klubie.

0 0 18 89% 0 2 0 5 1 0 1 0

André Gomes

Można odnieść wrażenie, że w nowym roku czuje się swobodniej na placu gry, czego efektem stwarzane zagrożenie pod bramką rywala oraz ogólna solidność. W 79. minucie przeprowadził niemal identyczną akcję jak z Celtą, ale tym razem jego dogranie nie znalazło adresata w polu karnym. Wniósł coś do meczu. Zmiana na delikatny  plus.

0 0 9 78% 0 1 0 4 1 0 0 0

Jose Arnaiz

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 300

Nie dostał zbyt wiele czasu, ale zdążył pokazać się z dobrej strony zarówno w defensywie (skuteczny wślizg w 90+1'), a także w ofensywie (ładne opanowanie długiej piłki od Rakiticia i rozegranie przy bramce na 3:0). Niemniej, to za mało, aby otrzymać ocenę.