Następny mecz:  Villarreal  -  Barcelona     ·  Niedziela, 5 lipca 22:00  ·  34. kolejka La Liga Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 10.0

Strażnik strzegący naszej bramki z niebywałą skutecznością. Gdyby nie on, Cavani zabiłby to spotkanie, a my bylibyśmy jedną z wielu ekip w historii, które nie odrobiły tak dużej straty z pierwszego spotkania. Gdyby nie on, przy stanie 5:1 rywale wyszliby z kontrą na pustą bramkę. Gdyby nie on, nie byłoby tego decydującego rzutu wolnego. Bohater.

0 0 26 93% 0 0 4 1 2 0 0 0

Javier Mascherano

Redakcji 8.5

Największy błąd w sytuacji z di Marią. Wiele dobrych interwencji + siła mentalna, której brakowało w poprzednich meczach. Stworzony do gry w ważnych spotkaniach.

1 0 74 91% 0 0 2 3 9 0 1 0

Użytkowników 8.5 Liczba głosów: 714
Redakcji 8.0

Odstawał od dwójki Umtiti-Mascherano. Ponadto, odpuścił Cavaniego przy straconej bramce. Po meczu sprawiał wrażenie kompletnie oszołomionego.

2 1 73 93% 0 3 6 4 2 2 0 1

Samuel Umtiti

Redakcji 9.5

Potwór. Nieustannie naciskał na rywali, wielokrotnie odbierając piłkę na połowie rywala. Znakomity występ. Czarna perła.

0 0 73 90% 2 0 2 3 5 3 2 0

KIlka razy świetnie oszukiwał rywali balansem ciała. Miał momenty naprawdę niezłej gry, ale w ostatecznym rozrachunku zabrakło trochę przebojowości w ofensywie - nie raz aż prosiło się zagrać odważniej.

0 0 71 89% 0 3 4 4 6 1 2 0

Redakcji 7.0

Główny winowajca przy straconym golu. Odgrywał drugoplanową rolę w kreacji. Ogólnie nieźle, ale na tle partnerów pokazał trochę za mało jakości.

0 0 35 89% 0 0 1 12 3 2 1 0

Andrés Iniesta

Brakuje mu wciąż magii i jego rozgrywanie momentami było bardzo schematyczne, ale prawda jest taka, że dwie bramki to pośrednio jego zasługa - wygranie pozycji z Marcosem + piętka i nabicie Kurzawy, a także świetne dogranie do Neya, który był faulowany - za to duży bonus.

1 0 35 77% 0 0 2 7 3 2 0 0

Rafinha

Pod bramką rywala brakowało mu zimnej krwi, choć warto odnotować wrzutkę tuż przed pierwszym golem. W defensywie i taktycznie kapitalnie. Niezmiennie imponuje nam jego waleczność i poświęcenie. Z takim sercem do gry może zdziałać wiele.

1 1 39 82% 1 1 1 9 4 0 4 0
Rafinha

Neymar Jr

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 9.5 Liczba głosów: 714

Tak naprawdę to jest to dziesiątka z gatunku tych, które wymykają się skali. Równie dobrze moglibyśmy tu wpisać 11, 15, a nawet 20, a co! Wielki pokaz determinacji, woli walki i najwyższych umiejętności piłkarskich. Decydujący. Doskonały. W tym meczu sięgnął po swoje przeznaczenie.

6 3 61 71% 2 4 2 15 3 2 8 0
Neymar Jr

Redakcji 9.0

Bramka, napędzenie akcji na 2:0 + cwaniactwo w sytuacji z Marquinhosem. Na minus elementy symulacji i pajacowania, których było trochę za dużo jak na 90 minut.

2 2 21 62% 0 0 0 4 1 4 3 1

Nie był to wybitny mecz w jego wykonaniu, ale w kluczowych momentach się pojawiał. Pierwszy gol to w dużej mierze jego zasługa. Karny wykonany pewnie. Miał dobrą akcję w 58. minucie, kiedy powinien być wolny za faul na nim. Podanie do Luisa, po którym ten był faulowany też jego. Do tego kluczowe w 35. do Luisa i 66. do Ardy. Miał dużo braków, ale co z tego, skoro jego pojedyncze błyski dawały akcje i gole?

4 1 44 84% 3 1 2 9 1 0 3 0

Arda Turan

Dobrze powalczył w 74. minucie, po czym Messi miał szansę. W 66. minucie niewiele zabrakło mu do szczęścia. Jednak błąd w końcówce znacząco wpływa na jego ocenę, gdyż gdyby nie Marc, to Turek byłby jednym z głównych winowajców tej porażki.

1 0 13 69% 1 1 0 3 1 0 0 0

Prawdopodobnie strzelec jednej z najważniejszych bramek w historii Barcelony. Idealne wykończenie trudnej sytuacji - chyba nawet on sam nie mógł sobie wymyślic lepszego scenariusza. Kapitalna zmiana.