Następny mecz:  Barcelona  -  Chelsea     ·  Wtorek, 23 lipca 12:30  ·  Towarzyski   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 5.0

Przy golu Vitolo dużo bardziej zawinili inni, jednak trudno nie zauważyć w interwencji Marca zbytniej pasywności. Gdyby wyszedł zdecydowanie do Hiszpana (dobrym przykładem jest interwencja Rico przy akcji Neymara z 93. minuty), to miałby dużo większe szanse na skuteczną interwencję. Poza tym duży błąd przy rzucie rożnym z 74. minuty - ewidentnie minął się z piłką. Reszta zachowań Niemca dobra lub bardzo dobra - nota jednak przeciętna.

0 0 32 78% 0 0 8 3 3 0 0 0

Użytkowników 5 Liczba głosów: 341
Redakcji 4.0

Listopad zaczął fatalnie. Najpierw City, a teraz okropne zachowanie przy straconym golu - szkoda komentować. Chwilę przed tą bramką także popełnił błąd, tracąc piłkę na własnej połowie, ale zdążył wszystko naprawić. W 29. minucie przegrał pojedynek główkowy i mieliśmy groźną sytuację dla Sevilli. Pozytywy? Na pewno kilka dobrych wejść ofensywnych (choćby to z 36. minuty po podaniu Mascherano) oraz ogólna liczba interwencji, która może robić wrażenie. Podsumowując, katastrofalny błąd przy golu Vitolo znacznie obniża notę Sergiemu.

0 0 47 89% 0 0 0 3 18 1 0 0

Javier Mascherano

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 341
Redakcji 8.0

Było to spotkanie skrojone specjalnie dla Javiera - cios za cios, akcja za akcję - wszystko na pograniczu faulu i błędu. Argentyńczyk w takiej grze czuje się jak ryba w wodzie i tak też było tym razem. Jedyny godny odnotowania błąd popełnił już w 1. minucie, kiedy dał odwrócić się i oddać strzał Vietto. Poza tym świetnie w defensywie (40., 56., 63. oraz 93. minuta) i dodatkowa nota w górę za bardzo kreatywne rozwiązania w 36. oraz 54. minucie. Zwłaszcza to drugie podanie okazało się zaczątkiem pięknej akcji.

0 0 72 92% 0 0 12 4 9 3 2 0

Samuel Umtiti

Użytkowników 7 Liczba głosów: 341
Redakcji 7.0

Kolejny dobry występ Francuza. Tym razem nie popełniał widocznych błędów, a do tego potrafił dwukrotnie wyjść ofensywnie z piłką aż pod pole karne Rico (72. oraz 78. minuta). W defensywie stworzył dobry duet z Mascherano, notując udane interwencje (choćby 21. minuta). Brawo.

1 0 54 87% 0 2 2 5 11 0 1 0

Lucas Digne

Po raz kolejny nie ma go w ofensywie, choć coraz bardziej dostrzegamy w tym winę Neymara niż Francuza. W defensywie twardy i nieustępliwy, jednak zdarzyły mu się błędy, które mocno obniżają mu notę. Przede wszystkim zbyt łatwo dał się ograć w akcji przy golu Vitolo, a do tego ogólnie na zbyt wiele pozwalał Sarabii. Widać wyraźnie, że brakuje mu automatyzmów.

0 0 44 73% 0 1 0 6 12 1 2 0
Lucas Digne

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 341

Jako że jest ściśle powiązany z funkcjonowaniem drużyny, to jasno można stwierdzić, że zagrał dwie różne połowy. Pierwsza - bardzo słabo i druga bardzo dobra. Na minus straty (34., 41. oraz 56. minuta) - nie jest w stanie ich wyeliminować i przypomina trochę samego siebie z debiutanckiego sezonu, kiedy wielu osobom podnosił ciśnienie. Nota w górę za udział przy akcji na 2:1 - zdążył na czas.

0 0 44 93% 0 1 0 5 9 2 1 0

Redakcji 4.5

Nie jest w najlepszej formie. Widać to po jego sposobie poruszania się, ociężałości, rozregulowanym celowniku, na statystykach kończąc. Miał okazję w 49. minucie, ale uderzył dokładnie w środek bramki. W defensywie bardzo bierny - liczba interwencji mówi sama za siebie. W ofensywie mogliśmy zobaczyć różnicę pomiędzy jego aktywnością, a pracą choćby Denisa. Miejmy nadzieję, że wejdzie na lepszy poziom.

2 1 35 91% 1 0 1 6 1 0 1 0

Denis Suárez

Jeśli nie strzelasz gola i nie zaliczasz asysty, a mimo tego masz ocenę 7.0, to znaczy, że zagrałeś bardzo dobrze. Przypadek Denisa potwierdza tę regułę. Nawet w pierwszej, słabszej połowie, był jednym z niewielu graczy, którzy na murawie starali się robić różnicę. Po przerwie wszedł na najwyższe obroty. Dobrze napędzał akcje (47. oraz 52. minuta), był non stop pod grą, był zamieszany w drugiego gola, a na dodatek wykonał kolosalną pracę w defensywie i pressingu, notując finalnie aż osiem odbiorów. Oby to był początek jego lepszej serii gier.

1 0 45 89% 0 3 1 7 8 2 2 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8 Liczba głosów: 341
Redakcji 8.5

Do 43. minuty niewiele mu wychodziło. Gubił się w gąszczu nóg rywali, a podania nie chciały sięgać celu. Wtedy nadeszło podanie od Neymara i przyłożenie stopy wymierzone jak gdyby z programu CAM - w głowie się nie mieści. Po przerwie el crack total. Asysta przy golu Suareza, kapitalne akcje (59. minuta), idealne rozprowadzanie piłki. Do tego nie zapomniał o kolegach siedzących na ławce rezerwowych i zsolidaryzował się z Ardą poprzez kopanie buta. Zawodnik Meczu i najlepszy piłkarz świata - Złota Piłka do niczego nie jest mu potrzebna. Niech wygrywają ją ci, którzy jej bardziej potrzebują.

6 3 42 81% 2 4 1 12 0 0 4 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 341
Redakcji 6.0

Chimeryczny jak zwykle, jednak tym razem okazał się skuteczny w decydujących momentach. Mimo że zmarnował trzy dobre okazje, to z drugiej strony zdobył zwycięskiego gola i do tego mógł zaliczyć fenomenalną asystę, wycofując piłkę Messiemu w 54. minucie. Nota byłaby znacznie lepsza gdyby nie słaba skuteczność.

4 3 29 90% 2 4 0 8 2 1 3 0

Neymar

Redakcji 5.5

Statystyki kluczowych podań ma kosmiczne - one, do spółki z asystą i udanymi dryblingami, podwyższają notę bardzo chimerycznemu i irytującemu Brazylijczykowi. Z jednej strony trzeba mu oddać stworzenie trzech świetnych okazji kolegom (2., 49. oraz 72. minuta), ale z drugiej mamy ciągle w pamięci masę głupich strat, brak dostrzegania jakiegokolwiek innego piłkarza poza Messim i Suarezem (zwłaszcza brak przerzutu do wychodzącego na czystą pozycję Rakiticia z końcówki pierwszej połowy) i co najgorsze zachowanie z 93. minuty, kiedy to katastrofalnie zmarnował kontratak - wyobraźmy sobie co by się działo w głowach cules, gdyby Sevilla zdołała w ostatniej akcji meczu wyrównać. Generalnie coraz trudniej ocenia się Neymara, bo jego gra jest nierówna i sinusoidalna z ogromną amplitudą. Za ten mecz - dobrze z minusem.

0 0 39 77% 8 7 1 17 1 1 2 0
Neymar

André Gomes

W kreacji spełniał rolę gracza odgrywającego, stąd praktycznie zerowy wkład w rozegranie. Popełnił duży błąd w kryciu N'Zonziego w 74. minucie. Na plus odbiór z 87. minuty. Wyraźnie nie służy mu rola zmiennika - tym razem słabo.