Następny mecz:  Barcelona  -  Eibar     ·  Sobota, 22 lutego 16:00  ·  25. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
21.04.2015, 20:45, 2. mecz 1/4 finału Liga Mistrzów, Miejsce: Camp Nou,
FC Barcelona 2:0 Paris Saint-Germain

Neymar Jr 14', 34'

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 526
Redakcji 6.5

Udany mecz Marca. Czyste konto zawsze cieszy w przypadku bramkarza, a jeśli do tego doliczymy dwie udane interwencje z 73. oraz 89. minuty po strzałach Zlatana oraz Lavezziego, to nie pozostaje nam nic innego, niż wystawić Niemcowi notę dobrą z plusem.

0 0 26 92% 0 0 8 0 0 0 0 2

Dani Alves

Użytkowników 7 Liczba głosów: 526
Redakcji 7.5

Kolejny bardzo dobry występ Brazylijczyka, który potwierdza tym samym wysoką dyspozycję. Ze względu na słabość PSG nie miał zbyt wiele pracy w defensywie, choć warto odnotować brak udanej interwencji po szarży Lucasa z 82. minuty. W ofensywie Dani był bardzo jasną postacią - non stop obecny w kreacji i co najważniejsze z pozytywnym skutkiem - nota w górę za asystę. Brawa również za celne uderzenie z dystansu.

1 1 89 82% 1 3 0 4 3 3 0 0
Dani Alves

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 526
Redakcji 6.0

Przy ocenie Gerarda musimy uwzględnić dwa błędy - kiks w 20. minucie oraz złe przyjęcie w 88. minucie, które dało rywalom groźną kontrę. Poza tym na szczęście brakowało uchybień kalibru "valenciowego", więc w połączeniu z pozytywną stroną występu Katalończyka (10 odbiorów), wystawiamy Pique notę dobrą.

1 0 49 92% 0 1 5 7 10 0 0 0

Javier Mascherano

Pewniejszy z dwójki stoperów, choć i jemu zdarzyły się dwa widoczne błędy. Najpierw w 59. minucie źle podał do kolegi, a następnie w 73. minucie zbyt ryzykowanie wyszedł przed linię obrony, pozostawiając Pique praktycznie sam na sam z dwójką rywali. Na szczęście ter Stegen skutecznie interweniował po uderzeniu Zlatana. Poza tym Argentyńczyk pokazał solidną liczbę udanych interwencji (choćby 67. oraz 88. minuta) i przyzwoitą dyspozycję.

0 0 58 97% 0 1 7 1 6 0 0 0

Wyraźnie było widać, że w tym meczu Jordi ma za zadanie ograniczyć swoje zapędy ofensywne. W związku z tym nie widzieliśmy żadnych akcji oskrzydlających, czy wsparcia Neymara - ten aspekt musimy wziąć pod uwagę przy ocenianiu Katalończyka. Mimo wszystko Alba potrafił ładnie wyjść z kontrą, kiedy pojawiła się do tego okazja. W defensywie bardzo solidny. Brawa za kluczową interwencję w 20. minucie. Delikatny minus za błąd w 73. minucie. Nota byłaby wyższa, jednak liczba strat Alby jest zbyt duża w stosunku do ilości jego poczynań ofensywnych.

0 0 97 90% 0 1 3 11 6 0 1 0

Tylko niecała godzina spędzona na murawie, ale to nie może nam przesłonić bardzo dobrej dyspozycji Sergio tego wieczoru. Nasz wychowanek kapitalnie asekurował grę (choćby 10., 11., oraz 25. minuta), nie dopuszczając do jakiejkolwiek kontry zespołu gości. Kilkukrotnie naprawiał ofiarnymi wślizgami nieudane zagrania kolegów, a płynność rozgrywania akcji stała dzięki niemu na fantastycznym poziomie. Zmieniony przez Sergiego Roberto, żeby w pełni wypoczętym pojawić się w sobotnie popołudnie na derbowym meczu. Brawa również za statystyki -  0 strat i 4 odbiory!

0 0 36 89% 0 0 5 0 4 1 1 0

Bardzo dobry mecz Ivana. Już na początku meczu swoją aktywnością wymusił na Luizie błąd. Zresztą przez całe spotkanie był bardzo aktywny i solidny w pressingu, zaliczając odbiór w 29. minucie. Świetnie współpracował z partnerami ze środka pola i był kluczowym graczem w zdominowaniu fizycznym i wytrzymałościowym PSG. Plus za kluczowe podanie oraz próbę uderzenia z dystansu. Drobny minus za niecelne podanie z 31. minuty.

1 1 79 95% 1 0 4 7 2 0 2 0

Andrés Iniesta

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 526

Zdarzały mu się nieudane zagrania (11., oraz 16. minuta), ale akcja po której bramkę strzelił Neymar rekompensuje to wszystko z nawiązką - to był stary dobry Andres. Miejmy nadzieję, że wrócił na dobre, ponieważ bez wątpienia ustawił nam mecz, kreując grę jak przystało na jednego z liderów tego klubu. Chapeau bas.

0 0 47 92% 1 5 1 7 2 3 0 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 526
Redakcji 5.0

Rzadko się to zdarza, ale fakty są takie, że Leo był najsłabszym ogniwem podstawowej jedenastki Barcelony tego wieczoru. W pierwszej połowie, poza niecelnym uderzeniem po zgraniu Suareza, zupełnie niewidoczny, a przez co bezproduktywny. Po przerwie zdecydowanie podwyższył "obroty", jednak nie był to jego dzień. Próbował w swoim stylu napędzać akcje i wygrał co prawda kilka dryblingów z daleka od pola karnego PSG, ale wraz ze zbliżaniem się do Sirigu, bezbłędnie "gasił" go Luiz, Maxwell bądź Verratti. Ostatnie podanie nie istniało w jego wykonaniu, a jedyne naprawdę godne odnotowania zagranie mogliśmy zobaczyć w 62. minucie. Tuż przed końcowym gwizdkiem miał jeszcze swoją szansę na przełamanie, ale przestrzelił. Oby na Espanyol wrócił wypoczęty.

4 1 68 91% 0 7 4 13 2 1 3 0

Ciężko pracował na murawie, jednak nie udało mu się dojść do żadnej pozycji strzeleckiej, co może dziwić. Mimo wszystko był aktywny w kreacji i warto odnotować wyłożenie piłki Messiemu w 23. minucie oraz dobre podanie do Neymara w 33. minucie. Chwilę później skuteczny odbiór - brawo. Zmieniony przez Pedro. Oby rozstrzelał się w sobotę.

0 0 30 67% 1 1 1 7 1 1 0 1

Neymar Jr

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8 Liczba głosów: 526
Redakcji 8.5

Świetny występ Brazylijczyka. Pokazał zabójczą skuteczność, którą podparł aktywną grą przez całe spotkanie. Zdecydowanie liderował linii ofensywnej, a do tego potrafił dobrze zapracować w odbiorze. Nota nie może być jednak wyższa, gdyż im bliżej było końca spotkania, tym Neymar bardziej bladł. Mimo wszystko brawa i zasłużony tytuł Zawodnika Meczu.

3 3 55 80% 2 6 1 10 3 2 4 0
Neymar Jr

Xavi

Bardzo przeciętna zmiana. Nie mógł do końca odnaleźć się na murawie Camp Nou. W kreacji nieefektywny i na dodatek po jego wejściu zauważalny był spadek płynności rozgrywania akcji, co może dziwić. Plus za dwa odbiory, jednak i w tym przypadku przeważyły straty.

0 0 58 95% 0 0 0 3 2 0 4 0

Busquetsem to on nigdy nie będzie, co widać było po płynności rozgrywania piłki przez Sergiego, jednak warto odnotować bardzo dobrą postawę Katalończyka w defensywie. Pięć odbiorów w ponad pół godziny, to dobry wynik. Dodatkowy plus za odważną akcję w 82. minucie.

0 0 31 90% 0 1 2 2 5 0 1 0

Pedro

Redakcji 5.5

Jedyne warte uwagi zagranie Kanaryjczyka, to zgranie do Messiego w ostatniej akcji meczu - za to nota w górę. Poza tym przeciętnie.