Następny mecz:  Barcelona  -  Espanyol     ·  środa, 8 lipca 22:00  ·  35. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
18.04.2015, 16:00, 32. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou, Gonzalez Gonzalez
FC Barcelona 2:0 Valencia CF

Luis Suárez 1'

Lionel Messi 94'

Claudio Bravo

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8.5 Liczba głosów: 501
Redakcji 8.0

Absolutnie kluczowy w tym spotkaniu. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście obrona rzutu karnego, która pozwoliła drużynie utrzymać prowadzenie. Plus również za interwencję z 75. minuty. Nota mogła być w przypadku Claudio ciut wyższa, jednak musimy wziąć pod uwagę słabą jakość gry nogami Chilijczyka - tylko trzy udane długie piłki na aż szesnaście prób.

0 0 28 57% 0 0 4 1 1 0 0 2

Dani Alves

Użytkowników 6 Liczba głosów: 501
Redakcji 6.5

Zdecydowanie najlepszy z defensorów, choć tym razem nie oznacza to olśniewającego występu. Wykonał imponującą liczbę odbiorów, jednak równie dużo strat, z których zwłaszcza jedna z pierwszej połowie, po założeniu siatki na jednym z zawodników Valencii, mogła skończyć się trafieniem dla gości. W ofensywie jak zwykle na plus - świetna kluczowa piłka, która powinna stać się asystą.

0 0 70 84% 1 3 2 13 14 7 0 1
Dani Alves

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 501
Redakcji 2.5

Bardzo słaby występ Gerarda. Dał sędziemu powód do podyktowania karnego, choć niekoniecznie cała akcja musiała się tak zakończyć. W samej pierwszej połowie popełnił trzy "grube" błędy (dwa podania do zawodników Valencii, jak to z 21. minuty, czy minięcie przez Rodrigo z 3. minuty). Po przerwie odrobinę lepszy, jednak niesmak z pierwszej połowy i konsekwencje ocenowe pozostają. Również nie zapominamy o wpadkach późniejszych (choćby akcja z 75. minuty).

2 0 55 86% 0 0 3 4 9 1 1 0

Jérémy Mathieu

Redakcji 5.5

Z jednej strony nie można winić go za indywiduwalne błędy partnera ze środka obrony, ale z drugiej nie okazał się przeciwwagą i ratunkiem dla zespołu - choćby akcja Alcacera z 36. minuty. Statystycznie niemal nieobecny, ale musimy wyróżnić go za postawę w ofensywie po zmianie pozycji na lewą obronę - kilka solidnych akcji na pełnej szybkości mogło zrobić na obserwatorach wrażenie.

0 0 52 96% 0 0 0 1 2 0 1 0

Adriano Correia

Użytkowników 3.5 Liczba głosów: 501
Redakcji 3.0

Wraz z Pique najsłabsze ogniwo słusznie zidentyfikowane już w przerwie spotkania. Plus dla trenera za szybką ocenę sytuacji i korektę błędnego ustawienia. Brazylijczyk zaliczył w tym meczu jeden niezły strzał zza pola karnego oraz multum błędów w kryciu w połączeniu z za szerokim ustawianiem się przy skomasowanych atakach Valencii. Cyfra w rubryce odbiorów mówi sama za siebie. Gdyby rozegrał całe spotkanie z podobną częstotliwością błędów na minutę, to otarłby się o ocenę najniższą z możliwych.

1 0 15 93% 0 0 0 2 0 4 0 0

Javier Mascherano

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 501

Na pozycji defensywnego pomocnika mocno przeciętny - gubił głębię w kryciu i przy rozgrywaniu piłki, a co najważniejsze słabo wyglądała jego współpraca z resztą pomocników. Po przejściu na środek obrony wyraźnie odżył i zaprezentował się bardzo udanie - plus za kluczowe wybicie piłki, która zmierzała w światło bramki.

0 0 63 83% 0 0 4 2 6 1 2 0

Ogromny plus za genialną piłkę do Messiego, która zamieniła się w asystę drugiego stopnia już w pierwszej akcji. Warto odnotować jego słabą współpracę z Mascherano w środku pola - to rozwiązanie nie sprawdziło się w tym spotkaniu. Tym razem nie błyszczał w obronie, ale był istotnym elementem w poprawie dyspozycji drugiej linii - zwłaszcza w ofensywie.

0 0 84 92% 0 0 0 4 4 1 3 0

Xavi

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 501
Redakcji 6.0

Bez wsparcia w kreacji w środkowej części boiska w pierwszej połowie, był zupełnie poza grą - jedyna ważniejsza jego akcja to podanie głową piłki do Messiego w 39. minucie - powinna to być asysta. W drugiej wyglądał już lepiej, choć bez fajerwerków. Plus za ogólną liczbę kluczowych podań i kończymy z oceną dobrą.

0 0 58 90% 3 0 1 8 2 0 1 0
Xavi

Użytkowników 7 Liczba głosów: 501
Redakcji 7.0

Bardzo trudny występ do oceny. Z jednej strony co rusz irytowaliśmy się oglądając niektóre egoistyczne, a przy tym nieskuteczne popisy Argentyńczyka. Momentami wyglądał jakby zupełnie wyłączyło mu myślenie i umiejętność podejmowania odpowiednich decyzji. Na szczęście nie możemy zapominać też o tym, że to Leo okazał się kluczowy przy strzeleniu dwóch goli - bramka i asysta. Jeśli do tego doliczymy liczbę kluczowych podań oraz udanych dryblingów, to nie pozostaje nam nic innego jak wystawić Messiemu notę bardzo dobrą - mimo wszystko.

4 2 74 92% 3 4 2 14 1 1 4 0

Stuprocentowa skuteczność w wykonaniu Urugwajczyka jest z jednej strony świetną statystyką, jednak pokazuje również słabość kreacji z nastawieniem na naszego snajpera. Mimo wszystko należy Luisa docenić za otwierającego mecz gola oraz pracę na rzecz dwójki kolegów z ataku - Messiego oraz Neymara.

1 1 20 90% 1 1 0 7 2 0 1 3

Neymar Jr

Istotny uczestnik akcji ofensywnych zespołu - również tych zakończonych powodzeniem. Przy bramce na 1:0 ładnie rozciągnął grę (warto też odnotować uderzenie głową z 54. minuty oraz podanie do Xaviego z 39. minuty), jednak co najważniejsze - posłał błyskawiczną piłkę w końcówce meczu, ostatecznie zmienioną na bramkę przez Messiego. Duże brawa za udane odbiory, minus za liczbę strat.

2 1 58 86% 1 3 1 17 4 2 4 0
Neymar Jr

Zaliczył bardzo ważne wejście - uspokoił grę w środku, wsparł Xaviego w kreacji przy jednoczesnym uszczelnieniu połączenia między defensywą a ofensywą. Z nim w składzie drużyna wyglądała dużo lepiej. Wydaje się, że jego występ od pierwszych minut uchroniłby zespół przed słabą pierwszą połową.

0 0 54 98% 0 0 2 1 1 1 0 0

Pedro

Użytkowników 5 Liczba głosów: 501

Miał swoją okazję i trzeba przyznać, że uderzył po krótkim słupku dość precyzyjnie, jednak Alves zachował czujność. Zaliczył kluczowe przejęcie, które pozwoliło na wyprowadzenie drugiej akcji bramkowej. Nieźle.