La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1406 Culés

40

Nieważne co napiszesz w odpowiedzi, bardzo prawdopodobne że Ci nie odpiszę (bez znaczenia czy mnie poprzesz czy nie), ale oczywiście jak ktoś ma coś mądrego do dodania, to bardzo chętnie przeczytam, mnie zwyczajnie znudziły i zmęczyły dyskusje, więc krótki monolog.


Z ambicji napisałbym naprawdę dłuższy, ładniejszy post o polityce i zbliżających się wyborach, ale szczerze czuję się jakoś wypalony. Czuję się wypalony po tych ciągłych dyskusjach w ciągu ostatniego pół roku z tutejszymi użytkownika, że “alternatywy nie mają szans”, że “nie warto” i inne śmiechy-chichy, że 2-3% MAX. W międzyczasie Konfederacja pomału zdobywała punkty w sondażach wyborczych. W sumie nawet nie wiem czy trzeba skupiać się na postulatach. Jeśli partia która ma około 6-8% poparcia nie jest pokazywana w telewizji, nie ma jej w radiu, nie ma jej w gazetach, a PO-PIS jest na okrągło, Pan Biedroń jest pompowany przez taki TVN jak tylko się da, to mogę być pewny, że jednak niektórym nie jest zwyczajnie na rękę żeby układ Okrągłęgo Stołu i jego konsekwencje przestały istnieć w polskiej polityce. I w sumie tyle by mi starczyło. Taka tam demokracja. Nie mówię o TVP która serwuje najlepszy pokaz kłamstw i manipulacji, ale jeśli TVN pierdzieli co w drugich wiadomościach o demokracji, a potem sobie wybierają wybiórczo partie, to coś jest jednak nie tak. No ale postanowienia Okrągłego Stołu pasuje wszystkim obecnym idealnie.
Jednak całe szczęście dla innych jest tego więcej. Konfederacja porusza naprawdę ważne tematy dla Polski. Tematy które inne partie robią co mogą by przemilczeć, między innymi dlatego Konfederacja nie jest pokazywana w telewizji. Gdyby gadali to samo co wszyscy!? Ale byłoby czasu antenowego! Tematy jak na przykład Rozczenia Żydowskie których konsekwencje możemy ponosić przez wiele następnych lat, a historia będzie pisana od nowa. I odpuść sobie pisanie że to z nienawiści do Żydów. Faktycznie, Konfederacja ma narodowców, taka chyba największa skaza tej partii (ale też nie można uogólniać każdego narodowca), ale chodzi oczywiście o słupki wyborcze, bo bez nich nie można zdziałać nic. To jest poważny problem, ale jeden z wielu. Zresztą jeśli Pan Bosak (lider Narodowców) jest najlepszy na debacie (guzik mnie nie interesuje czy się z nim zgadzasz, praktycznie jako jedyny odnosił się do pytań i odpowiadał - to musisz docenić), mówi w złym tonie o socjalizmie, to jestem spokojny. Zresztą zrozum że oprócz twojego cennego głosu w ogóle się nie liczysz, nie ma znaczenia czy w środowisku danej partii są ludzie głosujący za 500+, czy faszyści, czy eurokomuniści. Brzmi brutalnie, trudno, nie wierzę w demokrację przedstawioną na na plakatach. W polityce i danej partii, to nie sami politycy są najważniejsi, na pewno nie już ich wyborcy (oddasz głos i o Tobie zapominają), a lider czy liderzy. Myślicie że ile osób ma coś do powiedzenia o tym w jaki sposób rządzi PiS? Parę, a wszystko pod przywództwem Kaczyńskiego. Reszta polityków to jakieś grzeczne baranki, które mają tylko nie przynieść wstydu w mediach i po prostu głosować w sejmie zgodnie z wolą swojego wodza. Podobnie było pod władzą PO, przepraszam… pod władzą Pana Tuska. Ten człowiek doskonale wiedział o wszystkim, o większości decydował, zadłużył Polskę w rekordowym tempie i był zamieszany w większość afer. Ja w Konfederacji ufam przede wszystkim liderom. Oczywiście, każdy szuka jakiegoś interesu w polityce. Polityka jest ciężkim kąskiem, ciężkostrawnym. Nieważne który kawałek z niego wyciągniemy, to wyjmiemy brudy, hipokryzje, kłamstwa czy absurdy. Nie będę się zachowywał jak przeciętny wyborca PO-PIS, który nie potrafi napisać złego słowa o swojej partii, broni za każdy ruch, ale przeciwnika potrafi wypunktować niesamowicie dobrze (sam czasami podziwiam). Żyjemy w fałszywej demokracji, choć nie wiem do końca czy fałszywa to poprawne słowo. Zmanipulowanej? Kontrolowanej? Jednak jakoś trzeba się dostosować i mimo wszystko cieszyć się, że mamy za parę dni możliwość wyboru, bo mamy, ale niektórzy starają się wmówić coś innego. Głos oddany na PO-PIS to zmarnowanie głosu. Jeśli Konfederacja jest taka zła to czemu ich nie pokazują? Ilu z krytykujących poświęciło im więcej czasu i im liderom?
Każdy kto mnie trochę tutaj poznał wie doskonale jak gardzę całym układem PO-PiSowkim, nie toleruję tej wojny polsko-polskiej. Nie toleruję całego układu Okrągłego Stołu. Nie toleruję socjalizmu. Nie wybiorę ludzi którzy już raz oszukali Polaków. Nie wybiorę partii która pluła na swój własny kraj w europarlamencie, bo została odsunięta od władzy.


Idę głosować na Konfederację, bo idę oddać głos na Polskę.

17

ps. I jeszcze jedno. Niech ktoś nie myśli, że walę populizmy, że Konfederacja zdobędzie jakiś fajny wynik i w Polsce coś się zmieni albo że my opuścimy UE albo... cokolwiek. Nic z tych rzeczy. Unia Europejska to fikcja. Ludzie którzy tam idą, to przede wszystkim poszukiwanie własnego interesu, oczywiście finansowego. A jeśli jakkolwiek wierzysz w Unię Europejską (zastanawiam się jak trzeba być zmanipulowanym), to PROSZĘ obejrzyj choć ten jeden, krótki filmik jednego z polityków Konfederacji: https://youtu.be/lzigiPUXNzI . Masz trochę więcej czasu i chcesz trochę spojrzeć na oczy? Proszę Cię bardzo: https://youtu.be/TXC-guxKrhsWciąż wolę tam Polaków, stających w obronie kraju i pilnujących jego dobra (zobacz sobie jak politycy partii KORWiN świetnie się prezentowali w ciągu ostatnich lat, kiedy chociażby Platforma donosiła na własną ojczyznę). Ja natomiast w Konfederacji poszukuję przede wszystkim nowej siły politycznej. Siły politycznej która będzie miała okazję się pokazać w wyborach do polskiego parlamentu, alternatywy (trzeba liczyć jeszcze że Pan Gwiazdowski dołączy).Wielokrotnie prowadziłem tu dyskusje polityczne. Krytykuje się łatwo, ale mało kto z tych osób jest w stanie podać na kogo zagłosować. Zakrywają się jakimś "brakiem obowiązku dzielenia się tą informacją". No tak, bo mamy w Polsce prześladowania polityczne i ktoś boi się powiedzieć. :) I wiecie, nie chodzi mi o to że chcę koniecznie wiedzieć kto na kogo głosuje, ale jeśli ktoś krytykuje jakąś partię w 10 postach z rzędu na tematy polityczne, a sam nie potrafi przedstawić alternatywy to trochę... słabo.Ja uznaję dojrzałą demokracje. Zrozumienie wad, przyznanie się do nich i wybranie świadome - to sztuka dla nielicznych.

9

@GenerałXavi A ja już myślałem, że to ten post o Valverde :D

4

@myscooter Odnośnie postu o Valverde jest ten problem, że stara La Rambla pozwalała dodawać 20k znaków, teraz jest tylko 5k. Administracja niby ma wrócić do 20k, ale nie wiadomo kiedy. Problem jest taki że mój tekst jutro po finale nie będzie już wiele wart. Zobaczę, może też wrzucę w częściach. 

0

@GenerałXavi Nie zgadzam się! Valverde to mięcza... a nie czekaj....

0

@GenerałXavi Dodaj resztę w komentarzach.

20

@GenerałXavi Dla mnie to jest niepojęte jak uparta jest zdecydowana większość Polaków. Każdy narzeka, płacze i skarży się od lat jak jest źle, w jak fatalnym stanie jest Polska... Ostatecznie w tej grupie jest bardzo dużo osób, którzy od zawsze głosują i będą głosowali na tych samych - PIS lub PO. Podobnie jak Ty, też liczę na Konfederację.

10

@KamQiX Przecież to logiczne, że jak ktoś jest rozczarowany PiS/PO to z automatu nie pójdzie głosować na konfederację skoro na przykład nie podziela ich poglądów. Ja naprawdę nie wiem skąd utarło się takie  myślenie, że jak nie nie tamte dwie partie to trzeba na korwina, narodowców czy teraz ten ich wspólny twór. 

20

@Ratamahatta Ale ja nie mówię, że koniecznie trzeba na Konfederację. Obecnie w Polsce jak ktoś jest niezadowolony z PISu to idzie głosować na PO, a jak ktoś jest niezadowolony z PO to idzie głosować na PIS - i to jest problem. Ja akurat zamiast tych dwóch partii wybrałem sobie Konfederację, ale każdy ma własny wybór. Mnie tylko dziwi ciągłe głosowanie na tych samych, skoro ciągle jest źle. Dla mnie to logiczne, że w takim wypadku należałoby coś zmienić.

12

@Ratamahatta Ja nie wiem czemu odpowiadasz nie na temat. Niestety ludzie nie kierują się w polityce merytoryką, idą po najprotszej linii oporu. Jak ktoś jest niezadowolony z PiSu, to idzie głosować na PO, bo podzielają ich poglądy? Guzik prawda. Te 2 partie o wiele więcej łączy niż dzieli, a ogłupieni ludzie nie widzą innej alternatywy. Zarówno KamQiX jak i GenerałXavi poruszyli tę kwestię. Osioł, który pomyli się 2 razy idzie na salami. U nas osioł, który się pomylił jest odstawiany do stajni, bierze się następnego(bardzo, bardzo podobnego), który również się myli. Wraca się do pierwszego osła, który popełnia ten sam błąd co poprzednio, więc bierze się tego drugiego. I tak w kółko. Chore.

0

@GenerałXavi @KamQiX Jak widać nie jestem na LR sam. Jak myślicie Konfederacja może zająć nawet 3 miejsce? 

4

@Ratamahatta Bo Korwin to jedyna alternatywa. Dlatego już drugi raz z rzędu przy wyborach wspominał o koalicji z PiS, jak uzyska próg ;p@GenerałXavi Bardzo łatwo sobie na początku stworzyłeś chochoła w którego bijesz. Jak na razie zdecydowana większość niechęci do Konfederacji i Korwina jaką tutaj przeczytałem (a także ogólnie w necie) uderza w ich postulaty i wypowiedzi. Nie pamiętam, aby ktoś mówił, że ta "alternatywa nie ma szans", czyli jest za mała, lepiej głosować na molochy. Bardziej "ta alternatywa jest kiepska". Ja bym nawet jej tak nie nazwał. Z wyżej wymienionego powodu. Już raz zresztą była taka niby przeciwwaga dla PiS po stronie konserwatywnej, spoza układu, antyrządowa itd. A jak Kukiz sobie poczynał, to chyba każdy wie. No i nie widzę tutaj całkowicie innej polityki zewnętrznej* innej niż rząd. I tu i tam jest antyunijna, stawiająca na izolacje i chłodne stosunki z zachodem. Nie różnią się nawet w kwestii Izraela pod pewnymi względami. PiS też był przeciw, dopiero potem w praniu okazało się, iż jedyny sojusznik woli Netanjhu niż Kaczyńskiego. Czego wynik - wtopę wizerunkową oraz niebezpieczną 447 (prawica, to wyolbrzymia, lecz faktem jest, iż przy wsparciu innych argumentów, coś na jej podstawie będzie się dało uzyskać, a także mimo wszystko, to może być narzędzie nacisku) - próbuje ukryć. Kontra Konfederacji za to sprawy nie polepszy, wręcz pogorszy. Dają idealne argumenty, by z Izraela robić na arenie międzynarodowej tego dobrego, pokrzywdzonego przez złych, antysemickich polaków. Czekam, aż zdjątko Berkowicza nakładającego jarmułkę pani poseł PiSu zacznie być używana w takich narracjach. Słowem - obie partie nie są zainteresowane dobrymi stosunkami z tym państwem. *Wszak chodzi na razie o UE. Wewnętrznie nic ciekawszego nie można powiedzieć, ponieważ jest, to miszmasz, który nie wiadomo, jak po tych wyborach się ułoży.  

7

@sebasek99 Ok, miałem nie odpowiadać, ale NIENAWIDZĘ jak ktoś mi zarzuca kłamstwo, tak samo jak NIENAWIDZĘ hipokryzji. 
https://i.imgur.com/nTbs1wF.png

Masz jeszcze coś do dodania? 
Trzymaj link do całej dyskusji, gdzie pisałeś inne słowa https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-6895801
Szkoda mi czasu, ale bym poszukał setek innych dyskusji, gdzie rozmawiałem i dyskutowałem na tematy alternatyw. Było naprawdę wiele dyskusji na temat tego że Konfederacja (a oni są dla mnie alternatywą) nie mają szans, poruszałem też dyskusję na temat alternatyw ogólnie, nie tylko u Konfederacji (jestem człowiekiem wiary, wierzącym że coś da się zmienić, więc nic dziwnego). 
Prawda jest taka, że ludzie twojego pokroju (nie obrażając, a określając jakąś tam stronę polityczną) cały czas starają się umniejszać. Nawet twoja odpowiedź była drwiąca. Niestety natrafiłeś na złą osobę, mam niezłą pamięć.  

5

@GenerałXavi Ale gościu pozamiatany perfekcyjnie. Na jego miejscu bym się gdzieś teleportował do jaskini.

konto usunięte

1

@GenerałXavi Co ten post robi na tej stronie?

3

@GenerałXavi No to kawałeczek z tej dyskusji. Moja wypowiedź oczywiście. To trochę egotyczne, ale muszę tutaj siebie zacytować: "Ja tylko, to uściślam, bo mówiłem o ogólnych szansach tej partii na przebicie. Dlatego daje im te 3%, bo uważam, że na swoim podwórku światopoglądowym mają silniejszych kolegów, którzy na dodatek dają bezpieczną opcje zachowania socjalu. Ale ty sobie głosuj. Nawet to chwalę, bo widzę, iż wynika to z przekonań, a nie "mody". Ja po prostu rozważam sobie, jak będzie wyglądały przyszłe wybory, nic nie sugeruje, aby na nich nie głosować, bo nie są popularni czy coś w tym stylu."To były, tylko moje przewidywania. Błędne, ponieważ wskazywałem, iż PiS będzie mocniej nadawał. A tutaj Konfederacja postawiła na maksymalnie skrajnie poglądy i to przebiło rząd. Ale najważniejsze jest, to że nie wynikają z prostego "są za mali", "nie ma szans, bo nie".

4

@MateuszBP_13 Miał ochotę sobie napisać, z czym masz problem?

konto usunięte

2

@fanoflakers Z tym że jest to serwis dotyczący piłki nożnej, a dokładnie konkretnego klubu piłkarskiego. I nie mam ochoty czytać tu "analiz" jakichś domorosłych polityków, niezależnie od tego za jaką partią tu agitują. Niech sobie założą bloga, konto w social media i piszą tego typu rzeczy. Z resztą post zgłoszony.

3

@MateuszBP_13 Dobrze ale po za piłką nożną można pisać tutaj o czym się chce,każdy ma do tego prawo.

5

@MateuszBP_13 "Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej" haha post zgłoszony dzięki za poprawę humoru na koniec dnia xD

0

@Bartek22 Jestem tego zdania że PIS i PO przed kamerami się nienawidzą i skaczą sobie do gardeł a po za "piją z jednego kieliszka"

3

@MateuszBP_13 O polityce czytac nie lubi, a denucjowac to gdzie sie nauczyl?

0

@MateuszBP_13  dobry jesteś typie xd 
Nie masz ochoty? To nie czytaj! Proste! 

5

@sebasek99 ale po co Ty mi teraz tłumaczysz genezę. Zarzucasz mi że stworzyłem sobie jakiegoś chochoła, a ja Ci daje konkretny dowód, że  "śmiechy-chichy" i podobny były i to specjalnie znalazłem z twoim udziałem, a było tego znacznie więcej. Niczego nie stworzyłem, odniosłem się do przeszłości. Moim zdaniem się skompromitowałeś i nie będę tego Ci tłumaczył dlaczego. 

2

@Mns21 Nie moge znalezc tego nagrania, ale bylo pare lat temu w Kawie na Lawe TVN23. Klotnia jak zawsze, kto jest lepszym Polakiem, ktore rzady, co bardziej spartolily i nagle pan prowadzacy zaprasza na reklame. Wizja zanika, ale dzwiek leci dalej  - natychmiastowa zmiana tematow, smichi, chichy i przyjazna atmosfera. Ej Stefan ... itp. 

konto usunięte

1

@myscooter  Czyli agitacja partyjna wam tu nie przeszkadza? Spoko nie było tematu. Na pewno mielibyście to samo zdanie gdyby ktoś tu promował Biedronia czy Razem. 

konto usunięte

0

@GeFcIo Misiu udzielaj rad komuś kto o nie prosi. Taki protip na przyszłość.

0

@MateuszBP_13 Skoro nie łamie regulaminu to dlaczego ma mi przeszkadzać, jeśli jakiś post mnie nie interesuje to sobie go pomijam po prostu, teraz na nowej Rambli, nie trzeba nawet pomijać komentarzy czyli posty które Cię nie interesują można pomijać beż zadnego problemu.

0

@MateuszBP_13 ale wiesz, że nie musisz wszystkiego czytać i możesz sobie przewinąć stronę dalej?  :D Na pewno bym/byśmy tego samego zdania nie miał/mieli :) 

1

@MateuszBP_13 Jaka agitacja - to raczej dazenie do demokracji i rownowagi. Jesli niepoularne i niewygodne poglady sa w wiekszosci wiadocych mediow pomijane, to ludzi to po prostu wkurza. I ci, ktorzy naprawde sa demokracja a maja inna wizje niz np. UPR czy Koliber to powinni wlasnie o wolny glos w mediach  dla takich ugrupowan walczyc.

1

@MateuszBP_13  
-> pisz o tym żeby nie dawać rad temu, który o to nie prosi

-> daj poradę komuś kto o to nie prosi xD

2

@GenerałXavi Ale czy cokolwiek z moich postów nie jest oparte na czymś? To nie była pusta krytyka, jaką ty zarzucasz na początku. Nawet nie odradzałem głosowania osobom z takimi poglądami. Zwracałem uwagę, że w tamtejszych okolicznościach może być ciężko się przebić. Nie było w tym, jednak narracji: "więc nie głosujcie na nich". Gdzie w takich stwierdzeniach, jakieś kategoryczne przekreślanie alternatyw?  Chyba, że w ogóle według ciebie Konfederacji nie można w jakikolwiek skrytykować. Każde "ale" w stosunku do nich, to marudzenie. 

0

@GenerałXavi "Zdecydowanie wolę, jak pedofil poklepie mi córkę po pupie, niż jak córka pójdzie na lekcję wychowania seksualnego" - Korwin. Głosować na PO czy PiS to głupota, ale ktoś taki jak dla mnie jest średnią alternatywą. Wiem, że to jedynie jeden cytat i nie przeprowadziłem żadnej dogłębnej analizy jego poglądów i zamiarów, ale chyba to już mówi o nim dosyć sporo...

0

@GenerałXavi przyjemnie się czytało, aż miło się na serduszku robi widząc takie rzeczy.

0

@GenerałXavi Dobrze gada polac mu. Obalimy ten system :D

« Powrót do wszystkich komentarzy