Sport: Barcelona postanowiła sprzedać Sergiego Roberto

Dariusz Maruszczak

20 maja 2021, 13:25

Sport

95 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta zapowiedział już przeprowadzenie zmian w Barcelonie przed nowym sezonem. Jak donosi dziennik Sport, jedna z nich dotyczy przyszłości Sergiego Roberto. Klub ma bowiem dążyć do sprzedaży prawego obrońcy.

Dotychczasowe informacje wskazywały, że wychowanek wraz z Sergio Busquetsem i Gerardem Piqué zostanie poproszony o obniżenie wynagrodzenia, a gdyby nie doszło do porozumienia w tej sprawie, mogłoby to zakończyć się rozstaniem piłkarza z Blaugraną. Sport uważa jednak, że Sergi Roberto w ogóle nie znajduje się w planach Barcelony na nowy sezon i może być jedną z ofiar zmian w klubie. Zgodnie z tymi doniesieniami czas 29-latka na Camp Nou dobiegł końca, a Joan Laporta nie zamierza oferować zawodnikowi nowej umowy.

Według Sportu Barça spróbuje w trudnej sytuacji finansowej zarobić na Sergim Roberto, a teraz może mieć ku temu ostatnią okazję. Kontrakt wychowanka obowiązuje bowiem tylko do 30 czerwca 2022 roku, a pół roku przed jego zakończeniem zawodnik mógłby podpisać umowę z dowolnym klubem. Nie wiadomo, jakie zainteresowanie będzie wzbudzał Sergi Roberto na rynku transferowym. Jakiś czas temu mówiło się, że Manchester United ma go na celowniku, ale obecny sezon pogorszył notowania Katalończyka. Pasmo kontuzji spowodowało, że w tym sezonie wystąpił tylko w 20 meczach, a po wyleczeniu urazu jego forma była daleka od poprawnej. W poprzednich czterech sezonach Roberto za każdym razem przekraczał granicę 3000 minut spędzonych na murawie. Teraz było ich zaledwie 1198. 29-latek sam przyznaje, że przeżywa trudne chwile na poziomie fizycznym i psychicznym, ale może okazać się, że w takich okolicznościach będzie musiał pożegnać się z Camp Nou.

Na odejściu Sergiego Roberto mógłby skorzystać Emerson. Brazylijczyk stałby się realnym kandydatem do powalczenia o miejsce na prawej obronie z Sergiño Destem, a media wskazują, że chciałby on przynajmniej sprawdzić się w Barcelonie podczas presezonu. W przypadku odejścia Roberto Barça straci jednak bardzo wszechstronnego zawodnika mogącego występować na wielu pozycjach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Argument wszechstronności w tym momencie nic nie znaczy, zważywszy na bogactwo w środku pola i przyjście Emersona. Jedynym miejscem do uzupełnienia będzie defensywny pomocnik, a wszyscy wiemy że Roberto się tam nie sprawdza.
Zasłużony i wierny zawodnik, należy mu podziękować za poświęcenie i pożegnać - ten cykl jak najbardziej się skończył.

@DJ6 piona stary :)
« Powrót do wszystkich komentarzy