Eduardo Coudet: Nie widzę możliwości wymiany cios za cios z Barçą

Łukasz Lewtak

15 maja 2021, 19:45

El Desmarque, Celta Vigo

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Eduardo Coudet, trener Celty Vigo, wziął dziś udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem ligowym jego drużyny na Camp Nou z Barceloną. Szkoleniowiec podkreślił, że gra przeciwko takiemu rywalowi jak Barca jest bardzo trudna.

- To jedna z najlepszych drużyn na świecie, z najlepszym zawodnikiem na świecie - powiedział El Chacho, który przyznał, że drużyna przyjedzie na Camp Nou z większą liczbą nieobecnych niż oczekiwano z powodu problemów fizycznych Hugo Mallo i Facundo Ferreyry. Mimo trudności i braku Jordana Holsgrove'a trener zapewnił: - postaramy się rozegrać świetny mecz, przy tych trudnościach, z którymi się mierzymy. Spróbujemy zdobyć trzy punkty.

Trener wyraził żal, że w walce o tak piękny cel, jakim jest zakwalifikowanie się do Ligi Europy, trzeba być zależnym od innych drużyn. - Rzeczywistość jest taka, że nie jesteśmy zależni tylko od siebie. Kiedy cel jest blisko, chcielibyśmy polegać na sobie. Do tego dochodzi jeszcze trudność związana z tym, że jutro zmierzymy się z rywalem, który zmusi nas do dużej koncentracji i wykonywania wszystkiego bardzo dobrze - zaznaczył Eduardo Coudet.

Trener Celty odniósł się również do tego, że wszystkie mecze LaLigi będą rozgrywane o tej samej porze. - Dobrze, kiedy wszyscy grają w tym samym czasie. Nie sądzę, by miało to wpływ na cokolwiek. To dobra decyzja - skwitował.

Eduardo Coudet wprost odniósł się również do Leo Messiego. - Nie sądzę, aby wszyscy trenerzy chcieli grać przeciwko Messiemu. Jeśli jesteś szkoleniowcem, na pewno wolisz mierzyć się z innymi zawodnikami - podkreślił.

Coudet został także zapytany o taktykę Celty Vigo na konfrontację z Barceloną. - Nie widzę możliwości wymiany cios za cios z Barçą i zostawiania w związku z tym większej wolnej przestrzeni na boisku. Postaramy się dostosować do tego, jak będzie wyglądał mecz - zapowiedział szkoleniowiec.

Poleć artykuł