Unai Emery: Barcelona od dawna nie grała tak dobrze

Julia Cicha

24 kwietnia 2021, 16:30

AS

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Villarrealu Unai Emery odpowiedział na pytania dziennikarzy przed jutrzejszym meczem z Barceloną, zapewniając, że nie myśli o rotacjach, ponieważ skupia się na najbliższym spotkaniu, a nie na Lidze Europy.

Rotacje: Musimy oddzielić jedne rozgrywki od drugich i robić wszystko, by rywalizować w obu. Liga może nam pozwolić na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Umiemy zmierzyć się z oboma wyzwaniami. Mecz z Barceloną wymaga dużego wysiłku, ale tak już jest i musimy być w jak najlepszej formie, nie myśląc o tym, co przed nami.

Złe wyniki u siebie: Jest wiele przyczyn, przeanalizowaliśmy to już, patrzenie wstecz nic nam nie da. Musimy skupić się na naszym pomyśle, na piłkarzach, których mamy, i patrzeć naprzód. Wygraliśmy z Levante i przegraliśmy z Alavés, choć graliśmy dobrze, ale mocno zaszkodziło nam to, co zrobiliśmy źle. Taka jest rzeczywistość, ale przegraliśmy i musimy zareagować, szukając rozwiązań. Pracujemy nad tym, zobaczymy, czy przeciwko Barcelonie spiszemy się lepiej.

Ryzyko: Po meczu bardzo łatwo jest znaleźć rozwiązania, analizujemy zespół, to, co przed nami, i zachowujemy się jak najlepiej, Doświadczenie mówi mi, że jeśli myślisz o kolejnych meczach, nie rywalizujesz tak samo. Jeśli dany skład może rywalizować, powinien grać. Czasem trudno jest się zregenerować, ale ci zawodnicy umieją grać co trzy dni. Mają się dobrze, wszyscy są dostępni, a po tym meczu mamy cztery dni na przygotowanie się do kolejnego. Można doznać kontuzji, ale tak samo na treningu. Nie mamy sygnałów alarmowych, więc wystawimy taki skład, by wygrać.

Rotacje w bramce: To nie rotacje, to kluczowa decyzja, by bramkarze byli aktywni. Mamy strategię, wystawialiśmy już obu bramkarzy w przeszłości. W środę uznaliśmy, że mogliśmy dać zagrać Rulliemu, ale to nie oznacza, że zmieniamy nasz system.

Barcelona: Zawsze trudno się z nią gra, pokazują to statystyki moje i Villarrealu. Przegraliśmy wiele spotkań. Teraz Barça jest w świetnej formie, dobrze gra i jest agresywna bez piłki. Ma świetnych piłkarzy, którzy się wyróżniają, Busquetsa przeżywającego drugą młodość czy Piqué w formie po kontuzji. Messi również gra świetnie, a De Jong może występować na wielu pozycjach. Zespół jest stabilny pod wodzą Koemana i walczy o mistrzostwo, to jego wielki cel.

Trójka obrońców: Moim zdaniem Barcelona zagra trójką, która wychodzi wysokim pressingiem. Dzięki temu Messi znajduje się w środku i szuka rozpoczęcia akcji w ataku lub kontroluje piłkę. Wydaje się, że dzięki temu drużyna jest bardziej solidna i pewna siebie.

Pojedynki indywidualne: Będzie ich dużo, myślę, że wiele z nich możemy wygrać. Takie pojedynki otwierają przestrzeń, więc musimy ich szukać zawsze, kiedy możemy. Musimy być skuteczni w polu karnym, mam nadzieję, że ten mecz będzie odmienny od pierwszego. Będzie trudny, od dawna Barcelona nie grała tak dobrze z piłką i bez niej. Chcemy ponownie wygrać u siebie i dać radość kibicom.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Życzę im by od poniedziałku wygrywali już wszystkie mecze w tym sezonie, ale jutro tylko jedna drużyna może wygrać i będzie nią Barca.

zabrakło tylko słów: więc nie gniewajcie się kibice kiedy przegramy z Barceloną, bo to nie wstyd

Wstydem jest tak mówić i nie walczyć o punkty. Ale to dobrze, niech mają takie podejście, będzie nam łatwiej z nimi

Jeszcze nie przegrał, a już się tłumaczy :D

Unaj, jakby Barca nie grała, zawsze zbierał baty i zapewne będzie tak tym razem.

Mam nadzieję że znowu się obsrasz przed meczem z nami i będzie to łatwy mecz dla nas :)