Carles Aleñá: Moim zdaniem Superliga nie jest generalnie dobra dla piłki, ale zobaczymy, jak się to skończy

Julia Cicha

20 kwietnia 2021, 18:30

Marca

2 komentarze

Fot. Getty Images

Carles Aleñá wziął udział w konferencji prasowej przed starciem z Barceloną, do którego dojdzie w najbliższy czwartek. To będzie wyjątkowy mecz dla pomocnika, który przyznał, że nie świętowałby gola przeciwko Katalończykom.

Dobra forma: Czuję się świetnie, dostaję minuty, rywalizuję. Tego potrzebowałem. Nie mamy wyników, ale zespół ma się dobrze, jest w dobrej dynamice i wierzy w osiągnięcie celu.

Wymagania: Bordalas chce, żebym grał wysoko, szukał okazji, sprawiał problemy rywalom. Poprawiłem grę w obronie. Trener chce, żebym pokazał swój talent, on mnie zna.

Superliga: Nie chcę się do tego mieszać, niech zdecydują odpowiednie osoby, zobaczymy, czy dojdą do porozumienia. Moim zdaniem Superliga nie jest generalnie dobra dla piłki, ale zobaczymy, jak się to skończy.

Nastroje: Jesteśmy zjednoczeni, porażka z Cádizem była ciosem, nie spodziewaliśmy się jej po takiej liczbie okazji bramkowych. Wiedzieliśmy, że spotkanie z Realem było ważne, rywale mieli wielu nieobecnych, ale rozegrali świetny mecz z Barçą. Zasłużyliśmy na wygraną, ale remis z taką drużyną jak Real zawsze wzmacnia.

Remis w ciemno: Oczywiście trudno gra się na Camp Nou, wezmę każdy pozytywny wynik. Musimy jednak wyjść po wygraną, inaczej Barcelona nas zabije.

Świętowanie gola: Nigdy bym tego nie zrobił, Barcelona to mój klub, tutaj wychowałem się od 6. roku życia.

De Jong: Znałem go z Ajaksu, wiedziałem, że Barcelona była dla niego idealnym miejscem. Oglądamy jego najlepszą wersję. Jest spektakularny, a do tego w dobrej formie. Mam nadzieję, że zostanie na wiele lat i będzie ważną częścią drużyny.

Messi: Mierzenie się z Leo zawsze jest wyjątkowe, dzieliłem z nim szatnię, a teraz gram przeciwko najlepszemu piłkarzowi świata. Wszyscy chcą, żeby został, ale to jego decyzja i ma do niej prawo. Dla piłkarskiego świata i Barcelony miejmy nadzieję, że zostanie.

Zaszkodzić Barcelonie: Na Camp Nou nie można wyczekiwać ani wyjść po to, by nie przegrać. Chcemy, by rywalom nie było wygodnie, tylko tak możemy wywieźć dobry wynik. Znamy ich jakość, dobrze czują się na swoim stadionie.

Mistrzostwo: Jako culé chcę, żeby zdobyła je Barca, niech wygra wszystkie mecze oprócz tego z nami. Końcówka sezonu będzie trudna dla niej, dla Realu i dla wszystkich.

Pozycja na boisku: To prawda, że grałem już w środku, z prawej i na pozycji mediapunta, dobrze czuję się na każdej z nich. Teraz jestem bardziej na skrzydle, rozumiem pracę w defensywie. Każda z tych trzech pozycji mi się podoba. Ważne, żeby grać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Właśnie to pikarze powinni sie głośniej w tym temacie wypowiedzieć.
Czekam na następnych

Alena z rigczem.