Media: Kolejne zmiany kadrowe wśród pracowników FC Barcelony

Julia Cicha

8 kwietnia 2021, 19:00

Sport, MD

2 komentarze

Fot. Getty Images

Ciąg dalszy wewnętrznych zmian w FC Barcelonie. Minął już pierwszy miesiąc rządów Joana Laporty, a dzisiaj Sport podaje m.in., że w klubie pracują już Albert Benaiges i Xavi Llorens, choć nie poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie.

Nie jest tajemnicą, że ważne stanowisko w Barcelonie objął Mateu Alemany, który również od jakiegoś czasu normalnie pracuje już w Ciutat Esportiva. Teraz przeprowadzane są kolejne zmiany. Benaiges będzie prawą ręką José Ramona Alexanko, a Llorens zajmie się piłką kobiecą. Obaj już w trakcie kampanii wspierali Laportę i można było przewidywać, że otrzymają stanowiska w klubie.

Barçę opuszczają za to niektórzy pracownicy z czasów Josepa Marii Bartomeu. Kolejnym z nich jest Xavier de las Moras, który był odpowiedzialny za klubowe instalacje, bezpieczeństwo, zarządzanie, dostawy itp. Pracował on w Barcelonie od 2015 roku i zajmował w tym czasie różne stanowiska. Na razie jego obowiązki zostaną tymczasowo przekazane Oscarowi Grau. Ten jednak niedługo ustąpi miejsca Ferranowi Reverterowi. Zdaniem Mundo Deportivo Grau na razie w pełni współpracuje z Laportą, mimo że jest jedną z osób oskarżanych w sprawie Barcagate.

Kolejną zwolnioną osobą ma być Juanjo Castillo, dotychczasowy doradca sportów profesjonalnych, zaufany człowiek Josepa Marii Bartomeu i Sandro Rosella. Co ciekawe, to już drugi raz, gdy Laporta kończy z nim współpracę, bowiem to samo zrobił w 2007 roku. Trzy lata później jednak Sandro Rosell ponownie zatrudnił go w klubie, tym razem w biurze obsługi zawodników. O Castillo najgłośniej było kilka lat temu, gdy wiązano go z domniemanymi wykroczeniami związanymi z przeszczepem wątroby Érica Abidala. Nagrano jego rozmowę z Sandro Rosellem, a następnie spekulowano, że wątroba dla Francuza została kupiona.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No zrobienie porządku w tej stajni Augiasza zajmie trochę czasu.

Wyczyścić te złogi po Bartomeu aż do korzeni.