Sport: Barcelona chce przedłużyć umowę z Pedrim

Julia Cicha

8 kwietnia 2021, 13:30

Sport

27 komentarzy

Fot. Getty Images

W ostatnim czasie dużo mówiło się o przedłużeniu umowy z Ousmane’em Dembélé, ale dzisiaj Sport przypomina również, że Barcelonie bardzo zależy na dalszej współpracy z Pedrim. Obecny kontrakt Hiszpana jest zupełnie nieadekwatny do jego roli w zespole i prezentowanego poziomu.

18-latek zaskoczył wszystkich swoją błyskawiczną adaptacją i świetną postawą na boisku, dzięki którym szybko stał się jednym z najczęściej grających zawodników. Przechodząc do Barcelony z Las Palmas, Pedri podpisał umowę na cztery sezony w formacie 2+2. Teraz jednak w większości meczów gra w podstawowym składzie i jasne jest, że klub skorzysta z opcji jednostronnego przedłużenia kontraktu o wspomniane dwa lata. Możliwe jednak, że dojdzie do podpisania nowego, zaktualizowanego porozumienia.

Według Sportu Barça chce związać się z Kanaryjczykiem na 4-5 sezonów i utrzymać jego klauzulę odejścia w wysokości 400 mln euro. Relacje z otoczeniem piłkarza są świetne, Ronald Koeman jest bardzo zadowolony z Pedriego, a niewykluczone również, że Luis Enrique powoła go na EURO. Barcelona pragnie rozpocząć już rozmowy z graczem, ponieważ chce na niego mocno stawiać i wiąże z nim swoją przyszłość. Nie ma pośpiechu, ale celem jest załatwienie wszystkiego przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Ronald Koeman od samego początku był bardzo zadowolony z postawy Pedriego. Ponoć pierwsze, co powiedział po zobaczeniu go na treningu, to „robi wrażenie”. Holender nie znał zawodnika, gdy przyszedł do klubu, a jego charakterystykę przedstawił mu Ramon Planes. Trener zachwycił się pomocnikiem, doceniał go i chwalił, nie karząc za pojedyncze gorsze występy takie jak ten w poprzednim El Clásico. Dzięki temu w starciu z Juventusem mogliśmy już oglądać najlepszą wersję Pedriego. Koemanowi podoba się także charakter piłkarza – Hiszpan jest skromny, dyskretny i ma dobrze poukładane w głowie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przedłużyć kontrakt Pedriego to obowiązek!!

Niech zarząd zrobi wszystko, aby ściągnąć Mbappe. Niby marzenie gry w Realu ,ale to tylko gadanie . Przedstawić mu projekt i robić wszystko aby zagrał w FCB.

Niech przedłużą kontrakt. Natomiast Iniesty nigdy z niego nie będzie :/ Za dużo braków - głównie fizycznych + słaby strzał i wcale nie jakieś super-mega-hiper ostatnie podanie. To taki Alena-bis, któremu dano trochę więcej minut na boisku.

K*rwa przedłużenie z nim kontraktu to jest obowiązek on musi tu zostać

Odnosząc się do tytułu, to raczej musi, a nie tylko chce.

To są te zapowiadane na okładce „sekretne informacje Sportu” o tym, jak to „Koeman zakochał się w Pedrim”? :P