Wybory prezydenckie 2021 [Relacja na żywo]

Julia Cicha

7 marca 2021, 08:56

107 komentarzy

Fot. Getty Images

Socios FC Barcelony wybierają dziś 42. prezydenta w historii klubu. Zostanie nim Víctor Font, Toni Freixa lub Joan Laporta. Zapraszamy na relację z dzisiejszych wydarzeń na FCBarca.com!

Swój głos oddał Éric Abidal.

Frekwencja na godzinę 20 to 50,48%.

Frekwencja na godzinę 19 to 48,62%.

Juan Carlos Unzué: Nie mogłem się doczekać dnia wyborów. Potrzebujemy nieco stabilności, która w konsekwencji pomoże osiągnąć sukces.

Leo Messi miał ponoć poinformować Joana Laportę, że pójdzie dziś rano głosować na Camp Nou. [Cadena SER]

Kolejnym głosującym na Camp Nou jest Juan Carlos Unzué.

Niewielu socios głosuje dziś w Gironie.

"Tutaj spędziłem najlepsze lata sportowego życia. Dziękuję, FC Barcelono" - napisał Puyol, wstawiając zdjęcie na tle La Masii.

Pamiętacie o wieczorze wyborczym? Już tylko 1,5h! Nie zapomnijcie włączyć naszego kanału na YouTube.

Carles Puyol: To bardzo ważne wybory, im więcej osób zagłosuje, tym lepiej. Trudno będzie odrobić stratę w Lidze Mistrzów, ale jeśli się nie uda, trzeba skupić się na lidze.

Przypomnijmy, że gdy poznamy wyniki, nie będą one podane osobno dla głosów oddanych osobiście i korespondencyjnie, a od razu razem.

Frekwencja na godzinę 18, wliczając głosy korespondencyjne, to 46,29%.

Jednemu z socios, którzy udali się na głosowanie, powiedziano, że wcześniej zagłosował już ktoś z takim samym numerem dowodu osobistego. Nie wiadomo, jak to się stało, socio złożył skargę. [Cadena SER]

Ruch na Camp Nou ponownie się zwiększa.

O godz. 17 frekwencja wraz z głosami korespondencyjnymi wyniosła 44,21%. To więcej niż w całych poprzednich wyborach.

Jest i Carles Puyol!

Gerard Romero podaje, że sondażowe wyniki dla TV3 pojawią się o godzinie 20:50.

Pojawiły się zdjęcia Jordiego Mestre, byłego wiceprezydenta FC Barcelony, który przyjechał na Camp Nou zagłosować.

Na godzinę 16 frekwencja wraz z głosami korespondencyjnymi wynosi 41,77%. To tylko o około 1,5 punktu procentowego mniej niż frekwencja w całych poprzednich wyborach.

Do godziny 15 osobiście zagłosowało 23 619 osób. Razem z głosami korespondencyjnymi frekwencja wynosi teraz 40,15%.

Były prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu także postanowił oddać głos osobiście.

Andrés Iniesta też oddał już swój głos.

Socia Barcelony opowiedziała właśnie w radiu, że dostała mandat za opuszczenie swojej gminy mimo zakazu. Kilka minut wcześniej Carles Tusquets zapewniał z kolei, że mandatów nie będzie. [RAC1]

Xavi Hernández polubił na Instagramie zdjęcie wrzucone przez Joana Laportę przedstawiające, jak oddaje on głos.

Do godziny 14 osobiście zagłosowało 21 390 osób. Razem z głosami korespondencyjnymi frekwencja wynosi już 38,13%. Być może pobity zostanie rekord.

Joan Gaspart: Myślę, że mamy świetną okazję, by skończyć z różnicami. Socios na pewno będą do dyspozycji nowego prezydenta w celach, jakie uzna za słuszne. Musze powtórzyć, że pandemia zrobiła różnicę. Gdyby nie ona, nie mielibyśmy takich różnic finansowych. Ja będę do dyspozycji nowego prezydenta niezależnie od tego, kto wygra.

Joan Gaspart: Zachęcam wszystkich do przyjścia i zagłosowania, to wielkie święto. We wszystkich wyborach pokazywano, że socios kochają Barçę. Po głosowaniu trzeba czekać na wyniki. Wszyscy musimy stanąć u boku nowego prezydenta, także ci, którzy na niego nie głosowali. To jest miłość do Barçy. Przegrani kandydaci powinni udostępnić zwycięzcy wszystko to, o czym mówili w kampanii, by mógł z tego skorzystać dla dobra klubu.

Przed momentem w wyborach wziął udział były prezydent Joan Gaspart, który spotkał się przed Camp Nou z Luisem Enrique.

Luis Enrique: Mamy możliwość wyboru prezydenta, robię to z radością. Mam nadzieję, że wybrana osoba będzie najlepsza dla klubu.

Przypominamy o naszym wieczorze wyborczym! Widzimy się już za 6 godzin.

Koszykarz Barcelony Alex Abrines również oddał głos i przyznał, że trudno mu było dotrzeć na Camp Nou z powodu tłumu. Jest zaskoczony wysoką frekwencją, biorąc pod uwagę pandemię.

Luis Enrique o organizacji wyborów: Pokazaliśmy, że umiemy się przystosować. Musimy patrzeć na pozytywy.

Do godziny 13 osobiście zagłosowało 16 868 osób.

Teraz na stadionie pojawił się Luis Enrique.

Po głosowaniu Leo Messi udał się z synem na trybuny Camp Nou.

W 2015 roku o godzinie 12 frekwencja wyniosła 14,76%. W 2010 - 10,98%, a w 2003 - 13,23%. Dzisiaj, nie licząc głosów korespondencyjnych, jest to 9,78%.

Jako że wybory w naszym klubie nie mają miejsca zbyt często, na FCBarca.com przygotowaliśmy dla was coś wyjątkowego! Już o godzinie 20 na naszym kanale na YouTube czeka na was specjalny live wyborczy, w którym połączymy się z gośćmi z Barcelony, a ci opowiedzą nam o dzisiejszych wydarzeniach z pierwszej ręki! Nie przegapcie tego, włączcie powiadomienia i widzimy się o 20!

Poznajecie tego pana?

Na Camp Nou ustawiają się coraz większe kolejki.

 

?ref_src=twsrc%5Etfw">March 7, 2021?ref_src=twsrc%5Etfw">March 7, 2021

Do godziny 12 zagłosowało 10 791 osób. Razem z głosami korespondencyjnymi daje to frekwencję 28,5%.

Na Camp Nou dotarli już Sergi Roberto i Jordi Alba.

Riqui Puig oddał głos. Jak myślicie, na kogo?

A tutaj oddający głos Sergio Busquets.

Víctor Font: To najważniejsze wybory we współczesnej historii klubu, bardzo się cieszę, że mimo restrykcji ludzie są zmobilizowani i chcą brać w nich udział. To sprawia, że jesteśmy wyjątkowym klubem i będziemy nim przez wiele lat. Pora iść naprzód. Cieszę się z wczorajszego wyniku meczu. Ważne, by wszyscy dziś poszli głosować. Przyszłość jest w waszych rękach.

Leo Messi oddał głos!

Kolejną przybyłą osobą jest były prezydent Sandro Rosell.

Leo Messi i Sergio Busquets są już na Camp Nou.

Víctor Font również już zagłosował.

 

Toni Freixa: W derbach Madrytu preferuję remis, ale jeśli wygra Atlético, nic się nie stanie. Poparcie dla mnie wzrasta, wiele osób mówi mi, że mam szansę wygrać.

Víctor Font również jest już na Camp Nou.

 

Zawodnik Barçy B Roger Riera: To piękny dzień, sprawia on, że klub jest wyjątkowy. Niech frekwencja będzie jak najwyższa, ale przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Ważne, żebyśmy wszyscy razem zdecydowali o przyszłości klubu.

Do godziny 11 zagłosowało 5867 osób. Wraz z głosami korespondencyjnymi daje to frekwencję 24,05%.

Dziennikarz Cadena COPE: Jeśli wygrasz, zadzwonisz jutro do Jorge Messiego?

Joan Laporta: Dlaczego jutro? Noc jest długa.

W Lleidzie socios muszą już nawet czekać w kolejce.

?ref_src=twsrc%5Etfw">March 7, 2021?ref_src=twsrc%5Etfw">March 7, 2021

Kolejni głosujący: Roger Riera z Barçy B i trener juvenilu A Sergi Mila.

Były przewodniczący Generalitat Artur Mas również już zagłosował.

Do godziny 10 zagłosowało 3557 osób. Wliczając głosy korespondencyjne daje to 24 220 głosów (frekwencja 21,96%).

Toni Freixa: To była długa kampania, jestem dumny z bycia barcelonistą i z możliwości wyboru nowego prezydenta i zarządu. Mimo limitów i restrykcji to będzie demokratyczny dzień. Gratuluję wszystkim pracownikom i klubowi za organizację. Barça jest wielka i pełna radości, wczoraj był wielki dzień. Im więcej osób zagłosuje, tym większe poparcie będzie miał nowy prezydent. Wiemy, że trwa pandemia, a sytuacja jest skomplikowana, ale bardzo ważne jest, by nowy prezydent był wybrany przy jak najwyższej frekwencji. Wszyscy przemieszczamy się teraz w ważnych osobistych sprawach, a dla socio nie ma nic ważniejszego niż Barca.

Carles Tusquets: Gratuluję wszystkim współpracownikom i pracownikom klubu, którzy perfekcyjnie zorganizowali wybory. To pierwsze wybory w historii, które odbywają się w siedmiu siedzibach, a oprócz tego korespondencyjnie, co nigdy nie miało miejsca. Socios nie mogą mieć żadnych wątpliwości, by przyjść zagłosować. To dobre dla klubu i dla jego przyszłości. Całkowicie wspieram nowy zarząd.

Niedawno zagłosował także Toni Freixa.

Głos oddał właśnie przewodniczący Komisji Zarządzającej Carles Tusquets.

twitter.com/soucheiron23/status/1368501259901284354

Joan Laporta: Mam nadzieję, że to będzie demokraryczny dzień. Dziękuję całej mojej ekipie, wolontariuszom, pracownikom klubu i socios, którzy sprawiacie, że te wybory są możliwe. To najważniejsze wybory w historii Barçy. Wysoka frekwencja sprawi, że będziemy więcej niż klubem.

Na Camp Nou pojawił się trener Barçy B García Pimienta.

Joan Laporta z Valero Riverą i Enrikiem Masipem.

Laporta: Wczoraj wygraliśmy na El Sadar i mam nadzieję, że to będzie dobra zapowiedź dzisiejszego dnia.

Laporta: Dziś rano padało, a teraz wyszło słońce. Zachęcam wszystkich socios, by przyszli zagłosować. Ponad 20 tysięcy osób zrobiło to już korespondencyjnie. Pokazuje to zainteresowanie, by Barcelona miała nowego prezydenta.

Joan Laporta oddający głos

Joan Laporta jest już na Camp Nou!

Pojawiły się już pierwsze nagrania głosujących socios.

Xavi Hernández zachęca socios do udziału w wyborach.

Jako pierwszy z kandydatów zagłosuje Joan Laporta, który powinien pojawić się na Camp Nou o godz. 10.

Tak wyglądają punkty do głosowania.

Jamie Easton informuje, że w Barcelonie pada dziś deszcz, co nie jest najlepszą wiadomością w kontekście frekwencji wyborczej.

Głosowanie odbywa się w sześciu miejscach: w Barcelonie, Gironie, Tarragonie, Lleidzie, Tortosie i Andorze.

Przypomnijmy, że uprawnionych do głosowania jest 110 290 socios. 22 811 z nich zdecydowało się oddać głos korespondencyjnie.

Głosowanie rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 21. Wtedy powinniśmy poznać wyniki sondażowe. Oficjalne wyniki pojawią się o godzinie 23:30, a o północy nowy prezydent wygłosi przemówienie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

El Pistolero, uwielbiam oglądać go w akcji, mistrz pola karnego, nie h w czerwcu wraca i zakończy karierę tak jak powinien to zrobić w Barca, niech odejdzie w chwale na jaką tu zapracowal.

@johny11 fajnie go się ogląda i tak dalej, ale jeśli ktos mysli ze on w tym sezonie (jakby grał dalej u nas) robiłby taka robotę to jest w dużym błędzie... Dalej kopał by się po czole i widział tylko Messiego i na odwrót... Potrzebna była mu zmiana i tyle... Szkoda tylko że sabotażyści oddali go za frajer do bezpośredniego rywala w walce o puchary...

@Reczul2410kopał się po czole, masakra jak można tak pisac o Suarezie, jakbyś nie zauważył to kopiąc się po czole odkad jest w LL co roku jest w top3 strzelców, jest 2 w historii Barcy pod wzg zdobytych bramek. Z resztą się zgadzam bo oddanie go to frajerstwo, do tego pół wypłaty mu płaci Barca. Niestety o tym już się nei przekonamy, ale gwarantuje, że gdyby został, to również strzelał by tyle bramek, a tak zostaliśmy z Brejt...laaajtem, czyli bez 9.

@johny11 W kluczowych meczach w ostatnim czasie Suárez zawodził i trudno z tym polemizować. Ale oddanie go za bezcen do Atlético to wręcz kryminał.

@Herbert zawodził, hmmm a kto nei zawodził za czasów poprzednich 2 wfistow na ławce trenerskiej? Zawodził, a jednak też skończył w top strzelców ligi,jako 2 strzelec po Leo w Barca, mimo tego że część sezon nie grał po operacji kolana.

@johny11 Niestety ta jego koszmarna niemoc na wyjeździe w LM jest sporą rysą na ogólnie znakomitym dorobku Suáreza w Barcelonie.

@johny11 Prawda jest taka że odejść musiał ale sposób oraz to gdzie poszedł i za ile to jest kryminał...

@Reczul2410 każdego czas przyjdzie na odejście, ja tam jestem zdania, że co najmniej ten sezon powinien dograć w Barca, chodź y dlatego że nie mamy 9, a przede wszystkim dlatego że na to zasłużył i Barca była w obowiązku godniengonporzegnac niestety stało się jak się stało.
« Powrót do wszystkich komentarzy