Lekarz: Ronald Araujo powinien pauzować przez 2-3 tygodnie

Julia Cicha

8 lutego 2021, 20:02

Sport

39 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie potwierdziła dzisiaj skręcenie lewego stawu skokowego przez Ronalda Araujo. Klub nie podał szczegółów kontuzji, ale spekuluje się, że zawodnik nie zagra przez 2-3 tygodnie. Więcej na ten temat opowiedział doktor Vega, traumatolog specjalizujący się w urazach stawu skokowego.

- Nie jest niczym dziwnym, że co tydzień pojawia się wiadomość, że jakiś profesjonalny piłkarz lub sportowiec skręcił staw skokowy. Uraz ten może być pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia. W ostatnim przypadku więzadło zostało całkowicie zerwane – mówi lekarz.

Kiedy stopa skręca się do wewnątrz, dochodzi do urazu dwóch więzadeł bocznych lub części zewnętrznej stawu skokowego. Z kolei w przypadku skręcenia do zewnątrz, mowa o urazie części wewnętrznej lub więzadeł wewnętrznych. – W przypadku Araujo staw skokowy skręcił się na zewnątrz, co wywołało napięcie w więzadle wewnętrznym oraz skręcenie – dodaje Vega.

Specjalista podkreśla, że jak zwykle kluczowe będzie prawidłowe zbadanie stawu: - ból i obrzęk w obszarze więzadła powinien sugerować kontuzję. Jej stopień można ocenić za pomocą rezonansu magnetycznego lub USG. U Araujo wydaje się, że mowa o urazie pierwszego stopnia. Można go leczyć zachowawczo poprzez unieruchomienie stawu, okłady z lodu i tabletki przeciwobrzękowe. Po wyeliminowaniu bólu i obrzęku można zacząć fizjoterapię w celu wzmocnienia mięśni wokół stawu skokowego. Zazwyczaj trwa to 2-3 tygodnie i zakładam, że piłkarz dojdzie do zdrowia w takim czasie.

W mediach pojawiają się informacje, że Araujo nie zdąży raczej na pierwszy mecz z PSG, ale powinien być gotowy na rewanż.

Ronald Araujo
Ronald Araujo
  • Typ kontuzji: Skręcenie lewego stawu skokowego
  • Data odniesienia kontuzji: 07.02.2021
  • Przewidywany czas powrotu: nie podano

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze że tylko tyle będzie poza grą, szczęście w nieszczęściu, nasza obrona z PSG bez Araujo niestety leży i kwiczy. Trzeba mieć nadzieję że Umtiti się zmobilizuje na takiego przeciwnika podwójnie

jak to jest.... że zawsze gdy u nas ktoś wchodzi na jakiś wyższy poziom i staje sie filarem drużyny to trach i kontuzja jak za pociagnieciem różdzki....eh

W tym przypadku co sądzicie o zagraniu 3 środkowymi obrońcami (Lenglet, Umtiti, Mingueza) + 2 wahadłami (Alba, Dest) w meczu z PSG?

El Pistolero się nie zatrzymuje, nigdy nie odzaluje ze juz go nie ma w Barca, mistrz pola karnego.

Świetny obrońca ale niestety szklanka

Na PSG to by się przydała defensywa Valverde ze sławetnego el clasico z tysiącami wrzutek:)

kto przed chwilą strzelił kolejną bramkę dla Atletico? Podpowiem, że Barcelona w ciągu roku dopłaci do jego pensji 6 mln Euro...

Lepiej że teraz niż w meczu z Alaves. Przynajmniej Umtiti z Lengletem będą mieli 2 spotkania żeby lepiej się dogadać i mentalnie oswoić z tym co ich czeka.

Oby było tak jak mówi ten lekarz, czyli pierwszy stopień urazu stawu skokowego. Wtedy w miarę sprawnie przejdzie czas rekonwalescencji, bo myślałem, że skończy się to znacznie gorzej dla młodego Urugwajczyka.

No i wylądował w pizdu... Cienko ten mecz z PSG narazie wygląda.