Jorge Almiron: Barcelona jest inną drużyną bez Messiego

Dariusz Maruszczak

22 stycznia 2021, 16:15

AS, Marca

2 komentarze

Fot. Getty Images

Trener Elche podczas konferencji prasowej przed meczem z Barceloną odniósł się do absencji Leo Messiego oraz ostatnich problemów swojego zespołu.

Możliwość zaskoczenia Barcelony pozbawionej Messiego i będącej po trzech dogrywkach: Jest wiele niewiadomych. Przed meczem analizuje się wszystko. Wiemy, że Barcelona rozegrała wiele minut w krótkim czasie. Bez Messiego Barça gra w inny sposób, bardziej ustrukturyzowany, ale bez magii najlepszego piłkarza na świecie. Są więc niewiadome, które będą rozszyfrowywane w trakcie meczu. Podejdziemy do tej rywalizacji w dobrych nastrojach. To, co stało się w pojedynku z Realem Valladolid, było bolesne, ale trzeba być odpornym. Rywal stanowi dla nas zachętę.

Nastroje w zespole: Ostatnie starcie było bolesne. Straciliśmy gola po ostatnim rzucie wolnym. Real Valladolid bardzo dobrze wykonał stały fragment, a jeden z zawodników perfekcyjnie uderzył głową. Takie rzeczy się zdarzają w futbolu. Drużyna ma się dobrze i mamy ze sobą dobre rozmowy wewnętrzne. Zawsze staramy się iść do przodu i być pozytywnie nastawieni. Zostało wiele ważnych meczów, a zespół będzie się poprawiał. W niektórych spotkaniach trudno było rywalizować ze względu na kontuzje i czerwone kartki. Teraz jesteśmy bardziej ustabilizowani i możemy być bardziej konkurencyjni pod względem fizycznym.

Większe szanse bez Messiego: Jest nie do rozczytania. Wszystkie wielkie zespoły, które grały przeciwko niemu, starały się go kryć na różne sposoby. Kiedy Messi przyjmuje piłkę, jest decydujący. To piłkarz o wielkim znaczeniu. Chociaż chciałbym zobaczyć go w akcji, inną sprawą jest cierpienie z tego powodu.

Osłabienia: Nie będzie tylko Fidela i Carrillo. Pozostali są gotowi do gry.

Okienko transferowe: Chciałem wzmocnić pięć lub sześć pozycji, ale nie ma zbyt wielu ruchów, a budżet nie jest zbyt wysoki. Zawodnicy są drodzy, a drużyny nie chcą pozbywać się piłkarzy, ponieważ nie mogą się wzmocnić. Jeśli nie będziemy mogli nikogo sprowadzić, będziemy dalej pracować z tym, co mamy.

Utrzymanie bez wzmocnień: Drużyna jest zjednoczona, mamy 17 punktów, ale zasłużyliśmy na trochę więcej. Nie mogłem powtórzyć tego samego składu w dwóch czy trzech meczach z rzędu, aby piłkarze złapali pewność siebie i rytm. Jeśli nie będziemy mieli kontuzji, poznamy się i będziemy się rozwijać. Musimy przycisnąć w ostatniej fazie sezonu, choć druga runda jest trudniejsza.

Trzy miesiące bez zwycięstwa: To trudne. Nigdy mi się to nie zdarzyło, ale nigdy też nie prowadziłem zespołu w Primera División, gdzie Elche nie było od lat. Zespół w poprzednim sezonie nie był kandydatem do awansu. Byliśmy w piątce klubów z najmniejszym budżetem. Teraz mamy najtańszą kadrę w LaLidze, a niektórzy gracze nie mają wielkiego doświadczenia w tych rozgrywkach. Piłkarze radzą sobie dobrze, ale to jest proces, który przechodzą też inne kluby. Wiemy, że jest  on ciężki i długotrwały. Musimy być zdecydowani, żeby przez to przejść. Czuję się pewny siebie, drużyna ciężko pracuje i jestem przekonany, że będzie spisywała się dobrze. Piłkarze są silni mentalnie.

Rozgrywanie piłki z defensywy: Postaramy się to robić przeciwko Barcelonie, która bardzo dobrze atakuje pressingiem. Zamierzamy krótko rozgrywać piłkę od tyłu, ale czasem rywale zostawiają więcej miejsca i strzelamy gole po długich zagraniach. Będziemy pracować nad oboma schematami, ale to zawodnicy podejmują decyzje w trakcie meczu, nic nie jest określone.   

Kolejny wielki rywal po meczach z Atlético i Realem: To kluby o wielkim znaczeniu, a każdy ma swój styl i różne niuanse. Barcelona jest inną drużyną bez Messiego. Ma pewne osłabienia, a niektórzy piłkarze rozegrali wiele minut. Zawodnicy Barcelony w każdej akcji mogą jednak zadecydować o wyniku. Całkowicie szanujemy rywala, musimy zagrać bardzo inteligentne spotkanie i być skoncentrowani. Musimy też atakować, jak w starciu z Realem. Barça bardzo dobrze operuje piłką, ale zostawia wolne przestrzenie, które szybcy piłkarze mogą wykorzystać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Coś czuję że w europejskim palmowym raju wjedzie autobus wypełniony daktylami...
Konferencja do zapomnienia, nic ciekawego Almiron nie powiedział oprócz tego że będą grać krótko od bramki. Udany pressing z naszej strony załatwi temat już w pierwszej połowie.