Carles Aleñá: Nie uważam, by Koeman mnie zawiódł

Julia Cicha

18 stycznia 2021, 15:30

Sport, MD, AS

2 komentarze

Fot. Getty Images

Carles Aleñá został dziś zaprezentowany jako nowy piłkarz Getafe. Oczywiście pojawiło się wiele pytań dotyczących Barcelony oraz Ronalda Koemana, na które pomocnik odpowiedział.

- Nie uważam, żeby Koeman mnie zawiódł. Są piłkarze, którzy znajdują się przede mną, trzeba być odważnym. Mogłem zostać w Barcelonie, ale potrzebowałem minut, a Bordalas już od jakiegoś czasu darzył mnie zaufaniem. Powiedział mi tylko, żebym grał tak, jak umiem. Muszę bardziej skupić się na obronie. Jestem bardzo wdzięczny trenerowi za zaufanie, to dzięki niemu tutaj jestem. Postaram się dołożyć coś od siebie, jak najszybciej się zaadaptować i poznać mechanizmy.

- Znów czuję się piłkarzem, znów będę odgrywał rolę, której potrzebuję. Jestem w dobrej formie. Cucurella bardzo dobrze opowiadał mi o klubie, wierzę mu, jestem szczęśliwy. Jego opinia była jedną z rzeczy, które przekonały mnie do podjęcia decyzji.

- Moim zdaniem Messi jest najlepszy na świecie. Nigdy nie widziałem, żeby był rozkojarzony. Zawsze był świetnym kapitanem i dawał z siebie wszystko. Jest najlepszy i pokazuje to w każdym meczu.

- Kiedy gra się w piłkę na takim poziomie, trzeba nauczyć się żyć z presją robienia wszystkiego dobrze. Im bardziej jednak cieszysz się z gry w piłkę, tym lepiej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niestety kolejny z La Masii co do którego mieliśmy wielkie nadzieje a on nie wskoczył na odpowiedni poziom.

Dziwne by było jakby miał do kogokolwiek pretensje jak był bardzo słaby.
Oby udało się go dobrze spieniężyć po sezonie.