Media: Philippe Coutinho może nie zagrać przez cztery miesiące

Julia Cicha

30 grudnia 2020, 19:34

AS, Sport

23 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała dzisiaj, że Philippe Coutinho doznał kontuzji zewnętrznej łąkotki w lewym kolanie i przejdzie artroskopię. Klub nie podał, jak długo potrwa przerwa w grze Brazylijczyka, ale media spekulują, że będzie to kilka miesięcy.

Doktor Pedro Ripoll ocenił uraz zawodnika w wypowiedzi dla EFE: - to bardzo poważna kontuzja, jedna z najpoważniejszych, jakich można doznać w kolanie, ponieważ łąkotka zewnętrzna jest kluczowym elementem chroniącym chrząstkę. To wytrzymałość tej chrząstki świadczy o długości kariery sportowca. Zachowanie łąkotki jest więc kluczowe dla przyszłości piłkarza. Trzeba przeprowadzić operację, by nie stracić właściwości amortyzujących kolana. Przerwa w grze potrwa przynajmniej pięć miesięcy.

- Przypomijmy, że Ter Stegen i Ansu Fati przeszli operacje po dość poważnych kontuzjach, Piqué i Coutinho również mają już za sobą urazy. To zły sezon dla Barcelony pod tym względem. Miejmy nadzieję, że 2021 rok będzie dużo spokojniejszy – dodał Ripoll.

Z kolei w wypowiedzi dla ASa doktor José González ocenił, że uraz zewnętrznej łąkotki, jak w przypadku Coutinho, to poza wyjątkami, jak u Luisa Suáreza, przerwa w grze trwająca przynajmniej trzy miesiące. Przy operacji przynajmniej cztery.

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho
  • Typ kontuzji: Kontuzja łąkotki w lewym kolanie
  • Data odniesienia kontuzji: 29.12.2020
  • Przewidywany czas powrotu: nie podano

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Prorocze były słowa Coutinho, że zimą nigdzie się nie wybiera, że zostaje w Barcelonie.Niestety jego wartość po tym sezoie jeszcze bardziej spadnie.... Tragedia co ten BARTOMEU narobił kupując takich piłkarzy jak Brazylijczyk, Griezmann, Dembele, nie mówiąc o wcześniejszych "pomyłkach".

Jeżeli kupuje się "10" w drużynie Leo, to trzeba wiedzieć, że nic z tego nie będzie. Leo, Griezmann, Cou, Pedri czy Puig to są media Punto a powinien grać jeden w składzie.

Pisałem to wielokrotnie i napiszę raz jeszcze . Przechodząc do Barcelony nie poradził sobie ze stylem , z aklimatyzacją i z presją związaną chociażby z kwotą , za którą przyszedł .

Na szycie łakotki za "stary" ,jak chce pograć to ją usuną i za 2 m-ce może grać .

Ostatnia szansa dla Puiga? Może historia zatoczy koło i powtórzy się sytuacja jak z Xavim, którego też wypychano z klubu na wypożyczenie.

Złoty kielich wymieniony na dwie szklanki

Łooo, zarząd to miał nosa do tych szklanek, Verma, Rafhinia, Dembele teraz Cou. I jak kontuzja to juz konkret.

Czy może być gorzej...? Pewnie tak :((

Potencjalnie mieliśmy go sprzedac zimą, nic z tego nie wyjdzie. Nie spodziewajmy się, że kogoś kupimy, bo nie będzie za co.

Powinni dać szansę Moribie, niech się chłopak ogrywa w jego miejsce

Czyli będą musieli zszyć łąkotkę i potem 5-6 tygodni o kulach trzeba chodzić bardzo powoli dokładając obciążenie. 4 miesiące, jak nic.
Życzę mu zdrowia, bo znam ten ból, ale dla drużyny, z przykrością stwierdzam, ta jego kontuzja to bardziej korzyść niż strata.

Czyli będzie siedział w Barcelonie do końca kontraktu,bo nikt go nie będzie chciał kupić.

Raczej nikt na niego nie będzie czekał. Wydaje mi się, że jak wróci to już sobie nie pogra.

To jest sezon dla młodych chłopaków z La Masia. Koeman ma najgorszą kadrę od 15 lat.

2021 chyba gorszy być już nie może...

Zajebisty jest ten sezon, nie zapomnę go nigdy. Ps aż łezka się kręci jak widzę jak Suarez strzela kolejnego gola dla ATM :)