Gerard Piqué: Mam nadzieję, że pogram jeszcze przez 3-4 lata

Julia Cicha

27 grudnia 2020, 18:59

Sport, MD

24 komentarze

Fot. Getty Images

Gerard Piqué pojawił się na gali wręczenia nagród Globe Soccer Awards, na której został nagrodzony za całokształt swojej kariery. Obrońca odniósł się m.in. do możliwej daty zakończenia kariery piłkarskiej.

- Mam nadzieję, że szybko wrócę do gry, już w przyszłym miesiącu. Jestem optymistą. Chciałbym grać jeszcze przez 3-4 lata. Widzę tu Ikera [Casillasa – przyp. red.], z którym dzieliłem szatnię w reprezentacji i zdobyłem mistrzostwo Europy oraz świata. Grałem też z Cristiano w Manchesterze. To były moje pierwsze kroki, zdobyliśmy różne trofea.

- To trudne czasy, ale obecność na takim wydarzeniu sprawia, że czujesz się lepiej. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy wróci normalność.

- Nie grałem z Lewandowskim, ale wygrywałem z nim i przegrywałem. To część gry, dobrze jest utrzymywać przyjaźń. To powinno łączyć wszystkich zawodników. Piłkarska rodzina musi być zjednoczona jak nigdy. Po zakończeniu kariery życie biegnie dalej, będziemy mogli powiedzieć, że byliśmy częścią czegoś wyjątkowego, to najważniejsze w futbolu.

- Myślę, że Messi podejmie decyzję na podstawie swoich odczuć w tym sezonie. Wiemy, jak ważny jest dla nas jako piłkarz i jako osoba, wielu z nas ma z nim świetne relacje, bo graliśmy razem przez wiele lat. Będzie bardzo trudno, jeśli odejdzie. Mamy nadzieję, że zostanie, ale to jego decyzja.

- Mamy nadzieję, że Messi i Cristiano będą grać przez wiele lat. To najlepsi zawodnicy XXI wieku, dla mnie Leo jest najlepszy w historii, przynajmniej z tego, co widziałem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja że jednak nie albo nie w Barcelonie

I bardzo dobrze! Oby został tu do końca kariery. Oczywiście niedługo jako rezerwowy, ale Araujo, Mingueza czy miejmy nadzieję Garcia mogą nauczyć sie od niego bardzo dużo.

Czyli wiemy kto przez następne 3-4 lata gdy będzie tylko zdrowy, będzie filarem defensywy.

Jak się skupisz w 100% na piłce to mógłbyś jeszcze coś pograć ale wątpię bo masz inne priorytety :p

Użytkownicy tutaj zapominają że młodzi zawodnicy potrzebują takiego autorytetu Pique, który będzie wzmagał ambicje spotowe. To piłkarz od którego będą się także uczyli, który wiele na boisku już zobaczył, przeżył i rozegrał.
Mamy trochę zdolnej młodzieży, w zimie lub po sezonie przyjdzie Garcia - ale nie oszukujmy się - oprócz Koemana który wyciska z młodzieży 200% i dba o ich spokój psychiczny a jednocześnie nastawia w taki sposób że grają "na pełnej" to dla ich rozwoju potrzebny jest w zespole ktoś taki jak Pique.
Na tej stronie ludzie mają krótką pamięć lub często wbijają sobie do głowy lub wymyślają sami sobie historie życzeń odnośnie wielu zawodników - a prawda jest taka że nie sezon i nie dwa sezony zawodnicy jak Garcia, Mingo czy Mingueza będą uczyli się profesjonalnego futbolu właśnie od Pique, który sportowo, mentalnie i zespołowo jest crackiem i żywą legendą Barcelony - takie są fakty. Jeśli chcemy aby młodzież nauczyła stabilizować formę, poziom gry i koncentrację i żeby ta nauka nie trwała przez kolejne 5 lat, a 1-2 sezony to tacy zawodnicy jak Pique są potrzebni i wymagani.

O kurde. Mam nadzieję, że jednak zdecyduje zająć się szybciej swoimi zainteresowaniami i polityką. Nowe pokolenie już czeka :)

"nie Grałem z Lewandowskim, ale wygrywałem z nim i przegrywałem"
Ta przegrana Pique, z lewym będzie bardzo zapamiętana 2-8 z Bayernem

3-4 lata to długo, ale na dziś mocno widać jego brak w składzie.

Chroń nas Panie!

Jacyś niedzielni kibice pode mną? Przecież mówił wiele razy, że jak nie będzie mógł grać w Barcelonie, to zakończy karierę.

No ale chyba gdzie indziej.

Na przekór wszystkim. Super Pique graj u nas jak najdłużej i trzymaj formę

Czyli przez 4 lata będzie podstawowym stoperem w Barcy, zresztą przedłużył niedawno kontrakt więc wszystko się zgadza.

Obniżka kontraktu i ławka ale obawiam się że na to Pique się nie zgodzi a wtedy najlepiej by odszedł jak najszybciej.

a graj tylko nie w Barcelonie

Ze 2 lata w Barcy, nawet jeśli nie byłby zawodnikiem wyjściowej jedenastki, to jako rezerwowy sprawdziłby się idealnie, a później może MLS?

Może w MU zakończy karierę? Chociaż za mocno tu się zakorzenił.

Też mam nadzieję ale nie tutaj

Ja też mam taką nadzieję , tylko że w innym klubie.