Co PSG może zaoferować Leo Messiemu, by przekonać go do transferu?

Julia Cicha

3 grudnia 2020, 19:30

Mundo Deportivo

88 komentarzy

Fot. Getty Images

Neymar zaskoczył wszystkich, mówiąc wczoraj, że chciałby ponownie grać z Leo Messim i ma nadzieję zrobić to już w przyszłym sezonie. Niektórzy zinterpretowali to jako chęć powrotu do Barcelony, ale większość mediów spekuluje o możliwych przenosinach Argentyńczyka do PSG. Dziennik Mundo Deportivo przedstawia nawet argumenty za takim ruchem po zakończeniu sezonu.

Wysoki kontrakt

Messi mógłby otrzymywać w Paryżu pensję podobną do tej w Barcelonie. Francuzi oraz Manchester City to jedne z niewielu klubów, które stać na taki wydatek dzięki inwestycjom z Kataru. Prezes Al-Khelaifi jest fanem gry Leo, więc nie oszczędzałby na jego sprowadzeniu.

Dobra drużyna

PSG to tegoroczny finalista Ligi Mistrzów. Ma dobrych zawodników we wszystkich liniach, jego dominacja we Francji jest właściwie niepodważalna, a marzenie o zwycięstwo w Champions League byłoby dla Messiego szczególną zachętą. Piłkarz nie krył bowiem rozczarowania ostatnimi klęskami Barcelony w tych rozgrywkach.

Przyjaciel Neymar i rodacy

Obecność Neymara w PSG jest z pewnością dodatkową zachętą dla Messiego. Obaj utrzymują dobre relacje mimo odejścia Brazylijczyka z Camp Nou. Leo mógłby też grać ze swoimi rodakami – Di Marią, Paredesem i Icardim. Paredes powiedział nawet wczoraj, że ma nadzieję na przyjście Messiego i że liczą na to wszyscy.

Mniej wymagająca fizycznie liga

Ligue 1 mogłaby być idealna do przedłużenia kariery Messiego. W odróżnieniu do Premier League jest ona mniej wymagająca, a duże kluby mają większą kontrolę nad meczami, w związku z czym Argentyńczykowi byłoby łatwiej pokazać swoją piłkę.

Jakość życia w Paryżu

Tak jak w Barcelonie żyje się w bardzo niewielu miejscach na świecie, ale Paryż również jest pod tym względem atrakcyjny. Klimat jest tam dużo bardziej korzystny niż w deszczowym Manchesterze, dzieci Messiego mogłyby tam uczęszczać do dobrych szkół, a szyk miasta mógłby zachęcić Antonelę do przeprowadzki.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nic prócz pieniędzy. Tyle.

@wachaFCB @Avatarr Jeszcze są Amigosi.

@wachaFCB Nie tylko kasa. Idealny klub na nabicie statysyk, oszukanie wieku. Od dawna uważałem, że Leo będzie patrzył na PSG.
« Powrót do wszystkich komentarzy