Zimowe okno transferowe będzie kolejnym wyzwaniem dla Koemana

Maciej Łoś

28 listopada 2020, 12:30

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podkreśla Mundo Deportivo, Ronald Koeman będzie miał mało czasu na przeprowadzenie transferów podczas zimowego okna. W styczniu odbędą się wybory prezydenckie w klubie, a holenderski trener musi przyjąć odpowiednią strategię, by w ekspresowym tempie zrobić odpowiednie roszady w składzie.

Kandydaci na prezydenta w dniach 2-11 stycznia muszą zebrać wymaganą liczbę podpisów (dokładnie 2257), aby ich nazwiska mogły znaleźć się na kartach do głosowania. 15 stycznia rozpocznie się ostateczna kampania, a 24 stycznia socios wybiorą nowe władze. 

Te daty są ważne w kontekście okna transferowego. Intencją przewodniczącego Komisji Zarządzającej Carlesa Tusquetsa jest omówienie kwestii wzmocnień z kandydatami, którzy uzyskali wymaganą liczbę podpisów oraz ocenić realistycznie możliwości klubu. Z tego powodu Ronald Koeman i Ramon Planes muszą być przygotowani na konieczność przeprowadzenia transferów w bardzo krótkim czasie. 

Jeśli Komisja dojdzie do porozumienia w sprawie wzmocnień z kandydatami na prezydenta, w najbardziej optymistycznym scenariuszu Koeman będzie miał 15 dni na wzmocnienia przed końcem okna transferowego. Decyzja o tak późnym przeprowadzeniu wyborów jest kłopotliwa dla Barcelony w kontekście zmian w kadrze. Już w lecie pierwsza kadra wymagała wzmocnienia na pozycji środkowego obrońcy i napastnika, a kontuzja Gerarda Piqué jeszcze bardziej skomplikowała sytuację. Nie można też zapominać, że ze względów finansowych transfery mogą okazać się niemożliwe.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie robić żadnych transferów dla Koemana, gościa za pół roku nie będzie w klubie, a my będziemy się męczyli przez x lat z niechcianymi przez nas i nikogo innego Depayami i Wijnaldumami.

Bida będzie w tym okienku...
No to tak jak wiesz że masz 5 dych w kieszeni, a chcesz zajść do Gucci i Dolce & Gabbana :-D

Dać szanse zawodnikom z Barcelony B i poczekac na letnie okienko transferowe.

Wpierw sprzedaż ,wraca Araujo jest obrońca Barcy B jeśli umtitiego nie sprzedadzą to od czasu do czasu może grać zawsze jest de jong;)Powinniśmy dać radę.

Oj mało czasu będzie miał nowy zarząd na kupienie kogoś ale jak dla mnie ważniejsza jest sprzedaż niepotrzebnych zawodników najpierw

Odpowiedź na problemy kadrowe jest jedna: Peszkinho. Poprawi też atmosferę, Messi będzie miał nowego kumpla, wszystko wróci na dobre tory.