Yannick Carrasco: Teraz myślimy o Lidze Mistrzów

Maciej Łoś

22 listopada 2020, 00:09

Gol TV

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Yannick Carrasco udzielił pomeczowego wywiadu po zwycięstwie Atlético nad Barceloną. Belg strzelił jedynego gola w tym spotkaniu.

To pierwsze ligowe zwycięstwo Atlético nad Barceloną od 10 lat. Jak się z tym czujecie?

Jesteśmy bardzo zadowoleni, od dawna nie mogliśmy pokonać Barçy. Każdy z nas walczył, drużyna jest w dobrej formie. Pracujemy dalej, teraz myślimy o Lidze Mistrzów. 

Mecz zaczęliście z trójką stoperów, a tobie przypadła rola tak naprawdę bocznego obrońcy. Nie jest łatwo walczyć z Dembélé, prawda?

Tak, to była trochę defensywna pozycja, ale zaadaptowałem się do niej. Pracuję dla drużyny i chcę cały czas pomagać kolegom.

To jest typowe dla stylu Diego Simeone.

Zgadza się. Jestem przyzwyczajony do gry na takiej pozycji w reprezentacji, dlatego nie jest to dla mnie nowość. Starałem się dawać wszystko dla drużyny. 

W tym sezonie Atlético coraz częściej przeważa w meczach, ale nadal strzelacie gole w typowy dla siebie sposób.

To prawda, w tym roku gramy bardziej piłką, ale nie zapominamy o defensywie, wykorzystujemy kontrataki i dzisiejszy gol padł po takiej akcji. 

W drugiej połowie mieliście większą kontrolę niż Barcelona. Czemu tak się stało?

Mieliśmy więcej czasu, dobrze się broniliśmy, a gdy odzyskiwaliśmy piłkę, staraliśmy się podawać i nie tracić jej, aby zmęczyć przeciwnika. 

Myślicie tylko o kolejnym meczu, ale czy Atlético w tej formie może być faworytem do wygrania ligi?

Skupiamy się jedynie na następnych spotkaniach. Zobaczymy, co się będzie działo. Na razie przygotowujemy się do meczu w Lidze Mistrzów.

Poleć artykuł