Víctor Font: Bartomeu to najgorszy prezydent w historii Barcelony

Maciej Łoś

29 października 2020, 19:20

El Larguero, AS

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Víctor Font pojawił się w programie El Larguero i wypowiedział się na temat aktualnych wydarzeń związanych z Barceloną, szczególnie dymisji zarządu Josepa Marii Bartomeu, wobec którego kandydat na nowego prezydenta nie szczędził gorzkich słów.

Odejście Bartomeu: W klubie pojawiło się wiele problemów ekonomicznych, instytucjonalnych, a nawet moralnych. Trzeba teraz stawić czoła wyzwaniu i poprawić sytuację.

Drugie dno dymisji: Mam nadzieję, że takiego nie ma. Udało zebrać się 20 tysięcy podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności w trakcie pandemii, jest to bardzo wymowne. Konieczność odejścia zarządu w ten sposób nie świadczy dobrze o kondycji klubu.

Najgorszy prezydent obok Gasparta: Według mnie Bartomeu to najgorszy prezydent w historii klubu, teraz nadszedł czas, żeby zakończyć ten rozdział. Od lat mówimy o projekcie, chcemy wrócić do cieszenia się grą drużyny, weźmiemy się za kwestie finansowe. Trzeba przedstawić socios dobry plan. Oby wybory szybko się odbyły, ponieważ jest wiele decyzji do podjęcia.

Przedłużenie kontraktu z Messim: Bez wątpienia będzie to jedna z kwestii, którymi trzeba będzie zająć się od razu. Ta sprawa ma absolutny priorytet, ponieważ od stycznia będzie on mógł podpisać umowę z nową drużyną. Musimy sprawić, żeby Leo zrozumiał, że w Barcelonie będzie teraz dobry projekt.

Odpowiednie otoczenie: Leo wie, że liczy się na niego. Bardzo dobrze współpracowałby z Xavim. To kibice chcieliby, by wrócił on do klubu jako trener. Leo musi przekonać się sam o tym, że warto zostać tu jeszcze na kilka lat.

Kandydatura Joana Laporty: To wykluczone, żebyśmy startowali wspólnie z Joanem.

Ronald Koeman: Radzi sobie dobrze, biorąc pod uwagę jak duże ma przed sobą wyzwanie. Wprowadził świeżość do drużyny. Odnośnie naszego projektu to chcemy, by zespół był w najlepszych możliwych rękach.

Superliga: To zaskakujące. Ten projekt jeszcze nawet nie istnieje, dopiero pracują nad nim różne kluby, ale nie ma jeszcze konkretów. Ogłoszenie zaakceptowania takiego planu w momencie podawania się do dymisji jest bardzo dziwne.

Tymczasowy zarząd: Musi unikać podejmowania wiążących decyzji, najważniejsze jest teraz jak najszybsze zwołanie wyborów. Jest wiele niewiadomych w kwestii tego, kiedy i jak będzie można głosować.

Xavi: Przez ostatnie lata myśleliśmy o tym, co kryje się za legendami oraz stylem gry Barcelony, aby wybrać najlepszych kandydatów do projektu. Xavi, podobnie jak Guardiola, jest liderem, który mógłby wcielić się w różne role w klubie. 

Jordi Cruyff: Projektem sportowym zarządza Xavi i to on wie, z kim chce współpracować. Niektóre nazwiska zostały skreślone.

Sytuacja: W krótkiej i długiej perspektywie spodziewaliśmy się, że mogą pojawić się problemy. Kondycja klubu jest niepokojąca. Mamy plan, aby zrekonstruować Barcelonę, która jest w rękach socios marzących o zwycięstwie w Lidze Mistrzów.

Wczorajszy mecz: To niezwykłe móc oglądać takich graczy jak Pedri i Ansu.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Krowa co dużo mruczy, mało mleka daje.
Osobiście to Panu dziekuje.

Joan Gaspart też nie zrobił furory... Jego transfery można porównać z Panem Bartkiem...

Victor Font - oby nigdy nie udało mu się zostać prezydentem Barcy. Dużo słów, mało konkretów, a do tego te dalekosiężne plany z Messim w składzie jako podstawą nowego projektu sportowego. Czy on się zatrzymał w czasie i myśli, że Messi ma 22 lata? Tu pora myśleć o budowaniu drużyny bez Messiego, a nie stawiać go w centrum jako podwaliny nowego projektu na lata. Niestety ale czas jest nieubłagany i rolę Messiego powinni już przejmować inni. Jeśli chcemy znów stać się super wyścigowym samochodem, to potrzebna nam jest świeża krew. Bez tego zamiast super auta, będziemy mieć autobus MPK.

O mało brakowało żeby przez niego Messi nie odszedł.

im więcej się ten pan wypowiada, tym bardziej zaczynam popierać kandydaturę Laporty

Xavi to taki odpowiednik 500+ Fonta. Jak się kończy dopuszczanie do władzy ludzi, którzy mają tak szerokie spektrum pomysłów na przekonanie ludzi do oddania na nich głosu widzimy od jakiegoś czasu.

Font w skrócie: plan, plan, plan, plan. Projekt, projekt, projekt. Xavi, Xavi, Xavi...

A ja właśnie przeczytałem na WP. Pl, że Font chce spełnić marzenie Messiego i zatrudnienć Guardiole a nie Xaviego ????

Ahh, ludzie pamietaja najbardziej swieza krew. Ale niech nie kamie ze Bartek byl gorszy od Gasparta.

w skrócie: Xavi

Ten Font to dużo robi jęzorem .i z ta zmiana trenera to już mnie wkuza. Nikt nie wie jaki będzie Xawi .zostawic w spokoju Koemana i dam mu rozwijać i poprawić masztu obecnych zawodników A nie bedzie zle

Szejki z Paryza od dekady za miliardy buduja zwycieski projekt w LM , a wystarczylo zatrudnic Victora Fonta.

Wszyscy wierzą w Xaviego a tu może się okazać że cieniki z niego trener. Trzeba żyć rzeczywistością i dać szanse temu który teraz trenują a zapewne Xavi dostanie swoją szanse.

dobrze by było, żeby Xavi się wypowiedział w mediach i zaznaczył, że odcina się od wyborów i nie jest kiełbasą wyborczą żadnego z kandydatów

Czy ja wiem? Dla mnie chyba Gaspart będzie tym numerem 1.

Mam nadzieję że Font nie wygra wyborów.

Wiele ludzi ma krótka pamięć. Były kompromitację ale był tryplet i parę innych pucharów. Oby następcy byli lepsi po wynikach ich poznamy.

Najgorszy? Ten gość jest zupełnie oderwany od rzeczywistości i życzę mu porażki w wyborach. Bo ile można jechać na jednym kawałku - notorycznej krytyce Bartka? Niech przedstawi swój program odbudowy klubu. Myślę, że jednak tego nie zrobi bo żadnego planu nie ma. Xavi, legenda klubu i wspaniały zawodnik, ale czy odpowiednia osoba na ławkę trenerską? Śmiem wątpić. No chyba, że zostanie asystentem Koemana, bo chciałbym, aby Holender popracował w Barcelonie przynajmniej dwa lata. Co z finansami klubu o których Font milczy?

Bartek z Gaspartem może walczyć o to miano hehe

Font ma na wszystko plan!
Przecież już nawet zwalniał i zatrudniał, zanim jeszcze powstała idea zbiera podpisów socios, niezbędnych do przeprowadzenia referendum.
Typ tylko gada i gada, my to, my tamto, my sramto, a wszystko przyprawione Generałem. Mam nadzieję, że Xavi wie o tym wszystkim...
Dla mnie Font nie jest wiarygodny, bo powinien w ciszy i spokoju pracować nad strategią i planem, a nie kłapać na lewo i prawo.
Jasne, mogę się całkowicie mylić, ale mnie osobiście Pan Victor niczym nie ujął.

La Rambla: Victor Font to największy populista spośród wszystkich kandydatów a jego programem jest Xavi

Czemu mam wrażenie że ten typ w razie zwycięstwa w wyborach będzie gorszy od Bartomeu? Rzygać się chce czytać jego wypowiedzi tylko o Xavim. Ciekawe jak głęboko mu siedzi w zadku, ręka się zagięła i nie może wyjść

Akurat z tym Panie Font ciężko się nie zgodzić. Zdecydowanie najgorszy. Całe szczęście, że już go nie ma.