Mundo Deportivo: Limit płac kolejnym problemem dla Barcelony

Maciej Łoś

21 września 2020, 21:00

Mundo Deportivo

34 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelony nie opuszczają problemy. Jak podkreśla Mundo Deportivo, z powodu słabszych prognoz finansowych spowodowanych pandemią trzeba w dużym stopniu zmniejszyć wydatki na pensje pierwszej drużyny.

Barcelona cały czas śledzi rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień, jednak nie dokona ich bez sprzedaży kolejnych zawodników. Z zespołem pożegnał się już Ivan Rakitić, a w kolejce stoją przede wszystkim Arturo Vidal, Nélson Semedo i Luis Suárez. Barça chce odmłodzić drużynę, ale także zmniejszyć wydatki na pensje. Osoby z klubu, z którymi skontaktowało się Mundo Deportivo, potwierdzają konieczność redukcji płac.

Od początku pandemii w marcu Barcelona straciła już wiele milionów euro. Z tego powodu prognozowany budżet na sezon 2020/2021 ma wynieść 800 milionów euro, czyli o 320 milionów mniej niż w poprzednim roku. Dotychczasowe wydatki na pensje pochłaniały 65-70% dostępnych środków, dlatego konieczne są poważne redukcje. LaLiga jest w tej kwestii bardzo surowa i jeśli jakiś klub przekroczy granicę 70%, nie będzie mógł rejestrować zawodników. Z kolei UEFA nie pozwala, by drużyny wydawały więcej, niż zarobią. 

Dlatego nawet jeśli Barcelona ma pieniądze na transfery, nie może ich wydać, ponieważ nie pozwala jej na to limit płac. Odejście Leo Messiego bardzo pomogłoby w tej kwestii, ponieważ Argentyńczyk pobiera najwyższą pensję w klubie, ale z oczywistych względów Barça nie chciała pozbyć się swojego najlepszego piłkarza. Blaugrana mogłaby sprzedać również Ansu Fatiego za kwotę 150 milionów euro, wtedy jednak straciłaby jeden z największych talentów na świecie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja rozumiem limit płac ale my nie sprzedajemy tylko oddajemy za darmo.

"Barca chce odmłodzić drużynę" - nieźle tam dostają w łapę od Bartka w MD, jeśli po zakontraktowaniu Pjanića i akcji z Riquim piszą takie brednie. Jeszcze Wijnalduma trzeba było kupić, żeby średnia wyjściowej jedenastki broń boże nie spadła poniżej 29 lat.

Trzeba przyznac, ze Bartek tak dobrze wszystko zaplanowal, iz teraz z ktorej strony by nie spojrzec jest mocno pod gorke. Mistrz!!
Jak spartolic to po calosci.

"UEFA nie pozwala, by drużyny wydawały więcej niż zarobią."- chyba, że drużyny mają arabskich właścicieli to zawsze jakaś furtka się znajdzie.

No i po co było przedłużać kontrakt Busiemu na takich warunkach? Odbija się to teraz czkawką

chyba łatwo policzyć:

950mln budzet - mieliśmy około 65% na płace => 620mln pensje

800 mln * 70% max limit = 560 mln.

rakitic - 16 mln brutto
Vidal - 18 mln brutto
Suarez - około 30mln brutto (zapewnie z 10 mln dopłacimy)
Inni - około 20 mln zapewne będzie

Do tego nowi gracze:
Couthinio - ma coś koło 10-12 mln netto - 20-24 mln brutto

wiec redukujemy pensje około 50 mln aby być w limicieBarcelona brutalnie wykorzystywała niesamowitą hossę zarówno pod kątem piłkarskim ( marka klubu jak i Messiego, MSN, Geniusze środka pola) jak i finansowym (z roku na rok rosnące przychody, świetne prognozy) i żyła na kredyt bez przygotowania się. Widać kto miał niezdrowe finanse. Barca straciła prawie 1/3 budżetu, przez to, że przepłacali przebijali i byli rozrzutni. Teraz szok, jak to, pensji nie da się od tak zredukować?!

trzeba bylo dawac jeszcze wyzsze kontrakty, zwlaszcza na wejscie i dalej tak sprzedawac jak sprzedaja
jakby to byla ich prywatna firma juz dwano by splajtowali, konsekwencje powinny byc wyciagniete

Barcelona nie jest w stanie sprzedać zawodnika za 50mln bo się wstydzi zagadać haha
Wystarczy ze ktoś ich zaszachuje i sikają po nogawkach. Z tego referendum tez chuj wielki będzie. Przeciągną to do marca

Barcelona to jeden wielki Mem! Jaki inny klub na takim poziomie może mieć takie problemy ze wszytskim?!

Najlepiej obniżyć loty,kupić średniaków za małe pensje i walczyć ompuchar intertotto.
A tak serio to sami sobie winni tymi pensjami i kontarkatami np dla Umtitiego i innych.

Więc oddajmy Suareza za darmo i jeszcze mu opłacajmy część pensji :)

Po co taki artykuł? Brak faktów najłatwiej zrozumiałych dla każdego. Nie wiem po co pisać taki artykuł bez konkretów - ile Barcelona na pensje będzie mogła. wydawać, ile teraz wydaje w milionach i ile się zmieni w przypadku odejścia Rakiticia, Vidala, Semedo i Suareza... To byłoby coś. wartościowego... Ktoś wie, ile Barcelona przeznaczała na wypłaty dla zawodników w poprzednim sezonie? Teraz limit będzie około 560 milionów.

Już ktoś dawał 150 mln za Fatiego nie wierze w to.Może od góry zaczną i sobie zmniejszą wynagrodzenie jełopy!!!!

Sprzedać Fatiego żeby łatać to czego sami nawarzyli?! Komuś w ogóle to przeszło przez myśl?? Jeszcze chwilę to trafi mnie, patrząc na to co oni wyprawiają z naszym klubem...

Największy problem jest w zarządzie.

Paradoksalnie ten problem jest bardzo dobry dla kondycji klubu. Obawiam się, że gdyby takie limity nie istniały obecny zarząd mógłby posunąć się jeszcze dalej z rozdawaniem niebotycznych kontraktów. Dzięki takim regulacjom Bartomeu i spółka są zmuszeni w końcu przestać windować pensje zawodników.

Panie Macieju, to zdjęcie to czyste prowo :D

No a to oni już tych płac nie redukują? Czy redukcja się zacznie dopiero jak odejdzie Semedo, Vidal i Suarez? xD