AS: Leo Messi i Ronald Koeman, kluczowy duet dla Barcelony w sezonie 2020/2021

Maciej Łoś

19 września 2020, 16:00

AS

10 komentarzy

Fot. Getty Images.

AS skupia się dziś na Leo Messim i Ronaldzie Koemanie. Współpraca kapitana i nowego szkoleniowca Barçy będzie kluczowa dla powodzenia zespołu w nadchodzącej kampanii.

Leo Messi i Ronald Koeman powinni dziś wziąć do rąk mikrofon i wygłosić tradycyjne przemowy podczas prezentacji drużyny przed Pucharem Gampera. Tak się nie stanie, ponieważ na trybunach Camp Nou nie pojawią się kibice ze względów sanitarnych. Mimo to oczy wszystkich telewidzów będą skierowane właśnie na Argentyńczyka i Holendra.

Podczas towarzyskiego meczu Barçy z Gironą świat obiegły zdjęcia Messiego ściskającego dłoń Koemana. W normalnych warunkach ten obraz nie byłby niczym wyjątkowym, jednak po zawirowaniach w Barcelonie w ostatnim czasie trzeba przyznać, że trochę uspokoił kibiców Barçy. Kilka dni po tym, jak Holender został zaprezentowany jako nowy trener Blaugrany, Leo Messi wysłał do biura klubu burofaks, w którym oznajmił, że zamierza odejść.

Ronald Koeman od samego początku w wywiadach traktował Messiego dość profesjonalnie i bez emocji, w przeciwieństwie chociażby do swojego poprzednika Quique Setiena, który w każdym zdaniu wychwalał Argentyńczyka. Wydaje się, że Holender, który jako zawodnik stał się legendą Barcelony, zamierza nadal uznawać kapitana za kluczową postać na boisku i w szatni, ale jednocześnie chce pokazać, że to on jest trenerem. Dziennikarze ASa zastanawiają się, czy najważniejsi piłkarze w zespole stracą przywileje, do których zostali przyzwyczajeni w ostatnich latach. Messi nie jest jednak zwykłym zawodnikiem, a idolem, który dawał z siebie wszystko przez kilkanaście sezonów. Dlatego dobre relacje pomiędzy nim a Ronaldem Koemanem będą bardzo ważne dla Barcelony, która musi odbudować swoją pozycję sportową.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pewnie wszyscy już zapomnieli drame z Messim, a miał być Skończonym Królem xD

Dzisiaj Messi schodząc z boiska powinien pokazać Koemanowi środkowy palec i zdejmując koszulkę meczową podobiznę Puiqa na podkoszulce.

Grajek do pary mu potrzebny

Ja jestem ciekaw czy Messi też Koemanowi piątkę przybije jak ten go zdejmie z boiska w trakcie meczu
konto usunięte

Leo prawie jak grający trener.

nie, kluczowe to będzie wotum i wywalenie zarządu na zbity pysk

Po prostu wiekompomna chwila, wydarzenie nie z tej ziemi, bo zmieniany w sparingu piłkarz podaje rękę trenerowi. No nie róbmy sobie jaj. :)

Rewolucja :) Messi i nowy trener.

Dla obu będzie to ostatni sezon na Camp Nou. [Barca_Big_Moment]