Ronald Koeman: Jeśli Suárez zostanie, będzie jednym z członków drużyny

Dariusz Maruszczak

16 września 2020, 21:55

Marca

33 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Koeman był zadowolony z występu swoich podopiecznych w wygranym 3:1 meczu towarzyskim z Gironą. Holender odniósł się też do sytuacji Luisa Suáreza w drużynie, a także ocenił, który młody zawodnik podobał mu się dziś najbardziej.

Poprawa zespołu: Graliśmy przeciwko lepszej drużynie niż Nàstic i rozegraliśmy lepszy sparing. Staraliśmy się, żeby każdy grał 60 minut. Ci, którzy weszli na ostatnie pół godziny, teraz muszą zrobić 30 minut więcej treningu. Tu nie ma różnic, wszyscy muszą pracować tak samo.

Stan formy: Jesteśmy w dobrej formie fizycznej. Piłkarze rozegrali 60 minut, a wielu z nich zagra 90 minut w sobotę. Są trochę obciążeni, ponieważ od czterech tygodni pracujemy bardzo intensywnie. Do przyszłego tygodnia trzeba jednak wcisnąć pedał gazu, żeby przygotować się fizycznie oraz mentalnie na start LaLigi.

Młodzież: Wiemy, że mamy świetnych młodych piłkarzy. Najpierw ważne jest branie udziału w treningach na wysokim poziomie, a później przełożenie tego na mecze towarzyskie. Jeśli muszę wyróżnić młodego zawodnika, powiedziałbym, że Konrad, ale Pedri i Riqui również mają przed sobą wspaniałą przyszłość.

Poziom: Jestem zadowolony z bardzo dobrych akcji z tyłu. Ponadto zawsze kreowaliśmy sytuacje związane z przewagą w środku pola. Czasem z przodu zbyt często byliśmy zamknięci w ataku, musimy grać w sposób bardziej otwarty, ale generalnie to była dobra praca. Krok po kroku będziemy gotowi na 100% na rozpoczęcie sezonu LaLigi.

Atak: Szukam najlepszego możliwego ataku. Messi, Coutinho i Griezmann mogą zajmować różne pozycje w ataku i mogą się zmieniać. Coutinho może grać na lewej stronie, zejść do środka. Griezmann może grać na obu skrzydłach, jako mediapunta i na środku ataku. Messi może zacząć z prawej, grać bardziej z tyłu lub z przodu… Jest wiele opcji i musimy je wykorzystać.

Coutinho: W tej chwili ma bardzo dobry nastrój. Trenuje i gra dobrze. Ma wielkie umiejętności i trzeba to mieć na uwadze. Każdy piłkarz potrzebuje wsparcia trenera i kibiców.

Luis Suárez: Rozmawiałem z Luisem dziś rano. Czekamy na to, czy odejdzie, czy nie. Respektujemy kontrakty i od pierwszego dnia mówiliśmy, że jeśli zostanie w drużynie, będzie jednym z jej członków.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W końcu jakieś konkrety na konferencji ze strony trenera, bo za Valverde i Setiena zawsze lanie wody i nic istotnego do powiedzenia.

Jeśli Suarez będzie wchodził jako zmiennik na ostatnie 15 - 20 minut to idę o zakład, że jeśli wtedy na boisku będzie również Messi to nie poda nikomu innemu i na siłę będzie szukał Luisa żeby udowodnić że jego najlepszy kolega jest potrzebny na boisku.

Jeśli Griezman będzie grał na 9 to Suarez szybko go wygryzie.
Poza tym grając bardziej skrzydłami niż w ostatnich latach pewnie wykręci lepsze liczby jeśli nie będzie się musiał cofać po piłkę.
W polu karnym raczej mało który obrońca chce z nim walczyć przez 90 min

Chce usłyszeć oficjalnie Suarez Out i Vidal out i wtedy Depay oficjalnie jakiś lewy obrońca i możemy zamykać kadrę

Komentarz trenera nt. meczu nie mógł być inny. Jutro zawodnicy usłyszą prawdę. Generalnie obrona kuleje. Atak niestety pod koniec pierwszej połowy już ustał (mimo wolnego i gola). Cieszy zaangażowanie młodych, którzy walczą o pierwszy skład.

Ronald już wie, że Suarez nie odejdzie. Teraz będzie musiał tak wprowadzać Luisa, aby nie zagrał 60% spotkań. A to będzie rodziło złą atmosferę, bo to nie po myśli Urugwajczyka. Ten już wie, że w nadchodzącym czasie, nie będzie już nigdy tyle zarabiał.

Suarez jak ma odejść za śmieszne pieniądze to niech zostanie.. Potrafi strzelać gole nawet jak będzie wchodził z ławki może pomóc drużynie

Czyli Luis zostanie bo wie że będzie grał.

Cieszy postawa Coutinho. Myślę że będzie stanowil o sile zespolu a nadchodzacym sezonie

Jak mamy go oddać za darmo i jeszcze jakaś część pensji opłacać, to wolałbym go zostawić na ławkę. Z ławki może na prawdę dużo dać...
Widząc co robi Griezman i Martin..
Trzeba też zgodzić się z tym, że Barto obiecuje rewolucje (wiaodmo nie sprzeda pół zespołu od razu), a nie robi praktycznie nic...
Albo takie walki jak oddanie Iwana za free, Vidala czy Suareza podobnie (być może jeszcze opłacać ich pensję)

I na tym się kończy wielka rewolucja Bartomeu, kolejny raz duże słowa i odbicie się łbem od ściany.

To niech go wyślą na jakąś dietę koktajlową na miesiąc. Już to widzę, jak Suarez nie nadąża za akcjami i macha ciągle rękoma na zmianę z Albą.

Jak zobaczył co gra Griezmann i Braithwaite na 9 to szybko zmienił zdanie. Po kij tego Griezmanna kupili zamiast Lukaku?!? Koleś od 10 pozycji a na żadnej nie wpasował się odpowiednio....

Po jego wypowiedziach można już wywnioskować że gość ma większe pojęcie o piłce niż Valverde i Setien razem wzięci. Oby poukładał ten zespół najlepiej jak się da, bo styl w jakim gramy pozwala mieć nadzieję że będzie dobrze i w końcu zobaczymy ofensywą, narzucają swój styl gry rywalom Barcelonę

Jeśli zostanie to niech Koeman robi z nim co chce ale takie wypowiedzi raczej nie zachęcą Suareza do odejścia, co chyba jest podstawowym planem.

No i nadal będzie ciągnął wóz z węglem... do pary z Busquetsem. Dwa bolce siebie warci