Javier Tebas: Mam nadzieję, że w styczniu kibice wrócą na stadiony

Julia Cicha

7 września 2020, 19:30

AS

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Javier Tebas zaprezentował dziś nowy sezon Primera i Segunda División, który rozpocznie się w najbliższy piątek. Prezes LaLigi opowiedział o tej kampanii i o sytuacji Leo Messiego oraz wyjaśnił, kiedy można spodziewać się powrotu kibiców na stadiony.

LaLiga: Staramy się, by nasza wartość na poziomie krajowym i międzynarodowym rosła. Trzeba myśleć o przyszłości. Zajmujemy się dostarczaniem rozrywki milionom widzów na całym świecie. Robimy to w piątki, soboty i niedziele.

Ekspansja: W minionym sezonie jedynie w dwóch krajach nie było bezpośrednich kontraktów telewizyjnych. Mowa o Grenlandii i Mongolii, z którymi podpisaliśmy już porozumienia. W tym sezonie docieramy w każdy zakątek świata.

Rynek transferowy: Ten sezon zacznie się później niż zwykle i wszystkie emocje będą bardziej skoncentrowane. Duże i średnie kluby są bardziej dotknięte kryzysem i nie będą mogły przeprowadzać takich transferów jak zwykle. Mniejsze zespoły mogły się wzmocnić nieco lepiej.

Messi: Zawsze chcemy Leo u nas. To najlepszy piłkarz w historii, chciałbym, by zakończył karierę w LaLidze. Od wielu lat pracujemy, by marka LaLigi była ponad zawodnikami i klubami. Wolimy jednak, by Messi z nami został.

Sprzedaż praw TV bez Messiego: Odejście Leo nie miałaby na to wpływu, ponieważ 90% praw jest sprzedanych na kolejne cztery lata.

Powrót kibiców na stadiony: To nie decyzja LaLigi. Kluczowe jest opracowanie szczepionki. Mam nadzieję, że od stycznia i lutego zaczniemy oglądać stadiony takie jak wcześniej. Szczepionka będzie początkiem końca tej sytuacji.

Kolejny piłkarz, który będzie symbolem ligi: Trudno to ocenić. Postawię na Ansu Fatiego. Jeśli utrzyma progres, nie tylko to, co pokazał w spotkaniu z Ukrainą. To było jak doktorat. W Barcelonie również błyszczał, kiedy dostawał szansę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szczerze watpie

Spryciula nie powiedział którego roku... wytrawny działacz i zatrzymał Messiego w La Liga i teraz dobrze gra :D

-Jak będziesz miał dziecko chcesz je szczepić?
-Tak chce jeszcze pić xD

Opracowanie szczepionki... Która nie będzie pomocna, a bardziej zagrażająca życiu, podatna na wszystkie choroby.

Barcelona i LaLiga swoją popularność i oglądalność opierają tylko na Messim. To świadczy tylko o tym, że nie mają nic ciekawego do zaoferowania dla kibiców.

"Odejście Leo nie miałaby na to wpływu, ponieważ 90% praw jest sprzedanych na kolejne cztery lata."

Jeśli Messi odszedłby z Barcelony, to zmniejszyłaby się oglądalność, ale hajs się zgadza, bo wszystko jest opłacone.