Oficjalnie: Ivan Rakitić odchodzi do Sevilli!

Julia Cicha

1 września 2020, 14:39

263 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona i Sevilla FC doszły do porozumienia w sprawie transferu Ivana Rakiticia. Andaluzyjczycy zapłacą 1,5 miliona euro + 9 milionów zmiennych.

Barcelona publicznie dziękuje Rakiticiowi za jego oddanie i poświęcenie oraz życzy mu szczęścia i sukcesów w przyszłości.

W środę 2 września o godzinie 11 odbędzie się ceremonia pożegnalna i zdalna konferencja prasowa zawodnika.

Sześć lat i trzynaście trofeów

Ivan Rakitić żegna się z Barçą po sześciu latach i z wieloma sukcesami na koncie. Był kluczowym elementem zespołu, zdobywając 13 trofeów: cztery mistrzostwa Hiszpanii, jedną Ligę Mistrzów, cztery Puchary Króla, klubowe mistrzostwo świata, Superpuchar Europy i dwa Superpuchary Hiszpanii.

Od przyjścia do klubu latem 2014 roku, z „4” na plecach od razu znalazł sobie miejsce na boisku, które zajmował przez wiele lat. Jest czwartym obcokrajowcem z największą liczbą spotkań w koszulce Barçy. Przed nim znajdują się tylko Messi, Alves i Mascherano.

Rakitić jest wszechstronny, pracowity, ma dobrą wizję gry. Kończy przygodę z Barceloną po 310 meczach, w których zdobył 36 bramek i zanotował 40 asyst.

Najważniejszy gol Chorwata to ten strzelony w finale Ligi Mistrzów w Berlinie w 2015 roku, dzięki któremu otworzył wynik spotkania zakończonego zdobyciem przez Barcelonę piątego pucharu Champions League.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O dwa lata za późno,a kwota śmieszna
« Powrót do wszystkich komentarzy